Rada

Opis odrody zemiakov Picasso, jej vlastnosti a úroda

Opis odrody zemiakov Picasso, jej vlastnosti a úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiaky Picasso sú vyvinuté v Holandsku. Táto odroda s neskorým dozrievaním je obľúbená u ruských záhradníkov. Výrobok má vynikajúce technické vlastnosti a spotrebiteľské vlastnosti.

Picasso sa často vysádza v malých zeleninových záhradách. Je nenáročný, odolný voči hlavným chorobám. Rastlina neláka ani zemiakového chrobáka z Colorada.

Záhradníci láskyplne nazývajú zemiaky Červená čiapočka, Ivan da Marya, Matryoshka, Ryabukha. V roku 1995 bola odroda zaradená do Štátneho registra zeleninových plodín Ruskej federácie. Odporúča sa na kultiváciu v stredných a stredných oblastiach čiernej Zeme.

Čo láka záhradkárov

Odroda zemiakov Picasso sa často nachádza v letných chatkách. Záhradníci to ocenili. Láka ich najmä nenáročnosť a produktivita.

Opis odrody:

 • patrí do skupiny s neskorým dozrievaním (od klíčenia po uskladnenie vrcholov trvá až 140 dní);
 • pokožka je hustá, žltá s ružovými škvrnami;
 • veľké množstvo silne zapustených očí;
 • buničina je pevná, krémová alebo krémová;
 • ker je vysoký, šíri sa;
 • farba vrcholov je jasne zelená;
 • až 20 hľúz v hniezde;
 • hmotnosť hľuzy od 70 do 140 g;
 • obsah škrobu až 12%.

Zemiaky Picasso sa udržujú dobre kvôli nízkemu obsahu škrobu. Hustá šupka vám umožní prepravu plodiny bez straty. Predajnosť spoločnosti Picasso je 95%.

Zemiak sa vyznačuje jednotnosťou hľúz. Hmotnosť a veľkosť v hniezde sú takmer rovnaké: neexistujú žiadne malé. Záhradkári, ktorí vyhovujú agronomickým normám, dostávajú až 300 kg hľúz na sto metrov štvorcových.

Ako používať plodinu?

Picasso je stolová odroda. Vďaka nízkemu obsahu škrobu v zemiakoch sa z neho pripravujú rôzne jedlá. Záhradkári varia, smažia, pečú zemiaky. Hľuzy sa pri pôsobení tepla nerozpadajú. Niektorí ľudia si všimnú zvláštnu chuť pyré z Picassa.

Ako správne sadiť?

Charakteristika odrody sľubuje získanie vysokého výnosu chutných hľúz. Ale bez dodržania pravidiel poľnohospodárskej technológie nie je možné dosiahnuť výsledok. Podmienky pestovania:

 1. Pôda by mala byť pripravená na jeseň. Vykopajte hrebene, vyberte burinu.
 2. Zemiaky majú radšej neutrálne alebo mierne kyslé pôdy. Na tie kyslé treba pridať múku z vápna, popola alebo dolomitu. Alkalické - ošetrujte kyslou rašelinou.
 3. Pôdy musia byť dobre štruktúrované. Musí im dobre prechádzať vzduch a vlhkosť. Na ťažkých pôdach sa vykonáva brúsenie, na ľahké (piesočné a rašelinové) - hlinité.
 4. Na obohatenie pôdy dusíkom a jej vylepšenie sa odporúča miesto navrhovanej výsadby vysadiť zeleným hnojom. Horčica, phacelia, raž, ovos budú robiť. Horčicu a phacelie netreba na jeseň kopať. Cez zimu budú pod snehom hniť. Raž, ovos po dorastení vykopajte o 10 - 15 cm a zapracujte ich do pôdy.
 5. Na jar, týždeň pred výsadbou hľúz, by sa mali aplikovať dusíkaté hnojivá. Humus alebo vyzretý kompost postačia. Miera spotreby: vedro na meter štvorcový hrebeňa.
 6. Po výsadbe hľúz bude potrebná ďalšia výživa. Zabezpečí sa to zavedením minerálneho komplexu podľa pokynov výrobcu.

Picasso nevyžaduje predchádzajúce klíčenie. Zemiaky stačí týždeň zahriať na slnku. Na urýchlenie vývoja výsadby sa osivo odporúča ošetrovať akýmkoľvek stimulantom: Epin, humát draselný.

Pri nedostatku semenného fondu je dovolené hľuzy nakrájať na kúsky s 2 - 3 očami. Operácia sa vykonáva nožom ošetreným alkoholom alebo manganistanom draselným. Rez osušte na vzduchu. Potom vykefujte brilantnou zelenou farbou alebo posypte aktívnym uhlím.

Vysadiť by sa malo po zahriatí zeme na 9 stupňov Celzia. Vzor výsadby: 45 cm medzi radmi, 70 - medzi kríkmi. Na ľahkých pôdach by sa mala prehĺbiť o 9-10 cm, na hlinách - 6-7 cm.

Populárne znamenie: je čas zasadiť zemiaky, ak je na breze list vo veľkosti penny. V tejto dobe je v pôde dostatok vlahy, spätné mrazy už prešli.

Ako sa starať?

Picasso je nenáročná zelenina. Je však potrebné dodržiavať pravidlá kultivácie. Ako postupovať:

 1. Ak sa minerálny komplex nezaviedol počas výsadby, prvýkrát sa kŕmi po rastúcich vrcholkoch 10 cm, druhé kŕmenie sa vykonáva pred kvitnutím.
 2. Súčasne s vrchným obväzom by sa malo vykonať hilling.
 3. Pravidelne odstraňujte burinu.
 4. Picasso si vystačí s minimálnym množstvom vlhkosti v pôde. Ale pri silnom suchu je potrebné polievanie. Pôda by mala byť vlhká 10 - 15 cm, mala by sa opakovať raz týždenne. Po zavlažovaní nezabudnite uvoľniť ryhy.
 5. Signálom zrelosti zemiakov je sušenie a ukladanie vrcholov.

Niektorí záhradníci kosia vrcholce týždeň pred zberom. To pomáha dozrieť podzemné časti rastliny. Ale Picasso nepotrebuje také opatrenie: odtok živín z vrcholov do hľúz sa vyskytuje prirodzene.

Hľuzy treba vykopať za suchého, slnečného počasia. Záhradkári používajú vidly: menej zrania úrodu.

Zemiaky by sa mali nechať na slnku 2-3 hodiny, aby sa vysušili a vydezinfikovali: tieto hľuzy sa lepšie skladujú.

Správna organizácia pivnice umožní zabrániť stratám počas skladovania. Musí byť obielené a dobre vetrané. Teplota by sa mala udržiavať okolo 5-6 stupňov Celzia.

Čo je choré?

Picasso je odroda odolná voči chorobám. Nie je ovplyvnená vírusmi fusarium, chrastavitosťou, X a Yn. Ale zemiaky s neskorým dozrievaním nie sú odolné proti neskorej plesni. Na ochranu pred nepriazňou osudu by sa mali prijať preventívne opatrenia: sledovať obrat zeleninových plodín, po zbere odstrániť zvyšky rastlín a spracovať pôdu.

Zemiaky by sa nemali sadiť vedľa paradajok, baklažánu, papriky, jahôd a cesnaku. Tieto rastliny sa navzájom utláčajú.

Názory záhradníkov

Záhradníci z rôznych regiónov sa podelia o svoje dojmy z odrody. Zvláštnosťou Picassa je jeho nenáročnosť. Poskytuje vynikajúce výnosy v strednom pruhu a južných oblastiach.

Letní obyvatelia horúcich oblastí pestujú odrodu veľmi skoro (v marci) alebo veľmi neskoro (koncom júna). V obidvoch prípadoch sa dosiahne dobrá úroda.

Záhradníci vykonali štúdiu. Boli pridelené dva rovnaké pozemky. Boli rovnako pripravení na pristátie Picassa. Na jednej boli vysadené vyklíčené hľuzy (výhonky boli dlhé 0,5 mm). Na druhý pozemok sa súčasne umiestnili hľuzy vyhrievané na slnku po dobu jedného týždňa.

V prvej časti sa sadenice objavili o 4 dni skôr. Na druhom boli klíčky silnejšie. Zemiaky rýchlo získali zelenú hmotu. Starostlivosť bola rovnaká. Úroda z dvoch pozemkov bola takmer rovnaká.


Pozri si video: #5: 6P Moderného Pračloveka (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Kele

  Musí byť skromnejší

 2. Kile

  Super príspevok! Blog je už v čítačke)

 3. Dataxe

  Nemáš pravdu. Môžem to dokázať.Napíšte mi do PM, budeme komunikovať.

 4. Nikojin

  Veľmi veľmi dobrý !!!Napíšte správu