Rada

Charakteristika a popis odrody paradajok Sweet girl, jej výnos

Charakteristika a popis odrody paradajok Sweet girl, jej výnosWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Sweet Girl, nedávno vyšľachtený hybrid, si už získal uznanie medzi skúsenými pestovateľmi zeleniny. Medzi výhody paradajok patrí skoré dozrievanie, priateľské plodenie, vysoká produktivita, všestrannosť v používaní ovocia.

Sladké dievča ako najlepšie svojho druhu

Hybridná odroda sladkých paradajok, ktorá skoro dozrieva. Po 95 dňoch v skleníku alebo pod filmom, 100 dní - na otvorenom poli môžete získať slušnú úrodu chutných malých paradajok. Medzi hlavné vlastnosti ovocia Sweet Girl patria:

 • podlhovasto-oválny tvar;
 • tenká, hladká pokožka;
 • hustá buničina s vysokým percentom sušiny;
 • obsah cukru;
 • hmotnosť asi dvadsať gramov;
 • vynikajúca prenosnosť;
 • dlhodobé skladovanie.

Kvôli zachovaniu sladkej chuti ovocia sa plody zberajú dostatočne zrelé, keď sa zmení ich farba na červenú.... Z jedného kríka sa pozbiera až pol kilogramu paradajok.

Charakteristika paradajok

Hybrid patrí medzi determinanty, ktorý dosahuje výšku niečo pod meter. Slabo olistené kry majú veľké, tmavozelené listy. Kompaktná rastlina vytvára zložité zhluky, na ktorých sa nachádza až osemnásť eliptických plodov žiarivej farby.

Kvôli dobe plodenia sa paradajky pestujú na okrasné účely. Sadia sa do kvetináčov, kvetináčov na balkónoch... Uprostred leta sa z jedného štvorcového metra výsadby prijímajú viac ako tri kilogramy sladkostí, ktoré prospievajú telu.

Na pestovanie si vyberajú poddimenzované hybridy, pretože nepotrebujú zovretie, uviazanie, cítia sa skvelo pod prístreškami pre filmy, v malých skleníkoch.

Determinant v skleníku: kultivačné vlastnosti

Pestovanie hybridu Sweet Girl je ľahké a pohodlné práve v skleníkovej pôde. Pri správnej starostlivosti a kvôli biologickým vlastnostiam sa z kríkov zbierajú bohaté plodiny.

V severných oblastiach v skleníkoch bude rastlina zaberať minimum miesta. Všetky typy determinantov sa líšia samoreguláciou ich rastu. Ovocný klastr rastliny sa vytvorí hneď, ako sa objaví šiesty list. Nízko rastúce paradajky sa sadia do uzavretej pôdy do vopred pripravených otvorov alebo do drážok hlbokých až pätnásť centimetrov.

Starostlivosť o zeleninové plodiny pozostáva z:

 • mierne zalievanie;
 • aplikácia minerálnych, organických hnojív každých desať dní;
 • vetranie skleníka, aby sa v ňom vytvorila teplota najviac 25 stupňov nad nulou;
 • kyprenie pôdy po zalievaní.

Ak je skleník, pôda v ňom pripravená správne, potom sa sadenice paradajok ľahko zakorenia a poskytnú dobré výnosy.

Výhody sladkej odrody

Paradajky čerešňového typu, medzi ktoré patrí aj Sweet Girl, sa vyznačujú mnohými výhodami:

 1. Diétny produkt má hodnotu, pretože obsahuje veľa vitamínov, antioxidantov a stopových prvkov, ktoré sú užitočné pre človeka. A množstvo sušiny je dvakrát väčšie ako vo veľkých paradajkách.
 2. Plody sa používajú ako dezert, deti na nich radi hodujú, ako strapce hrozna. Chutia lepšie ako iné paradajky.
 3. Plody sa konzumujú čerstvé, na prípravu originálnych šalátov. Paradajky sa hodia k syrom, bylinkám.
 4. Po zbere sa pripravujú konzervované jedlá, ktoré kombinujú ovocie rôznych farieb.

Výhody paradajok Sweet Girl sú obrovské. Jesť červené ovocie, môžete zabudnúť na rakovinu. Zlepšujú náladu, zlepšujú prácu kardiovaskulárneho systému.

Najlepšie prípravky z malých paradajok

Existuje veľa receptov na konzervovanie sladkého ovocia:

 1. Červené paradajky sa nakladajú pomocou nového korenia, čierneho korenia, bobkových listov, strúčikov cesnaku. Tieto ingrediencie sú umiestnené na dne jednolitrových nádob. Príprava marinády je zvyčajne: na 750 mililitrov vody - jeden a pol polievkovej lyžice soli, dve - cukor, vezmite deväť percent octu v množstve štyroch čajových lyžičiek. Nalejte paradajky dvakrát: najskôr vriacou vodou, potom vriacou marinádou.
 2. Ak chcete vylepšiť chuť, pridajte do pohárov zväzok estragónu, bazalky, petržlenu a dáždnik kôpru.
 3. Paradajky vo vlastnej šťave sú dobré. Na prípravu šťavy vezmite rovnaké množstvo ovocia ako odrody Sweet Girl. Na dno pohárov sa dá kôpor, korenie, bobkový list, strúčiky cesnaku. Potom sú nádoby naplnené drobným ovocím. Dvakrát ich zalejte vriacou vodou, vodu vypustite. Tretíkrát prichádza na rad varená paradajková šťava, do ktorej sa pridá lyžica soli na liter, dva - cukor.
 4. Na sušenie sa celé paradajky dajú na plech na pečenie, umiestnia sa do vetranej, horúcej miestnosti. Akonáhle sú plody suché, dajú sa do pohárov a zalejú sa rastlinným olejom.

Konzervované paradajky, najmä malé, slúžia ako úžasná dekorácia pre zimný stôl.

Čo hovoria záhradníci na paradajky

Tí, ktorí vypestovali hybrid Sweet Girl, o ňom nechávajú iba pozitívne recenzie. Páči sa mi jednoduchosť pri pestovaní paradajok. Mnohí chvália odrodu za vysoko kvalitné a bohaté ovocie. Niekedy nie je ľahké zbierať paradajky na zber, pretože domácnosti ich rýchlo zjedia. Deti sú pripravené neustále hodovať na sladkých strapcoch červeného ovocia.

Pri použití ovocia odrody na konzervovanie je potrebné poznamenať, že na prípravu marinády sa spotrebuje oveľa menej cukru. Polotovary sú chutné a jedia sa ako prvé. Sladké ovocie je ako stvorené na sušenie. Dajú sa sušiť vcelku a v zime sa z nich dajú pripraviť druhé kurzy, šaláty.


Pozri si video: FARMA BABINDOL - tak má chutiť paradajka (August 2022).