Rada

Pokyny na použitie fungicídu Acrobat a mechanizmus účinku

Pokyny na použitie fungicídu Acrobat a mechanizmus účinku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Choroby rastlín spomaľujú vývoj záhradných a záhradníckych plodín, znižujú produktivitu. Preto musí letný obyvateľ vedieť, čo znamená bojovať proti patogénnym mikroorganizmom, ktoré negatívne ovplyvňujú rast plodín a ničia ich. Medzi fungicídmi "Acrobat", ktorých návod na použitie často používajú záhradníci, zaujíma popredné miesto.

Zloženie a forma vydania „Acrobat MC“

Výrobca pesticídov BASF vydal liek, ktorého hlavné zložky aktívne bojujú proti patogénom, prenikajú dovnútra a narúšajú biochemické procesy mikroorganizmu. Skupinu ditiokarbamátov predstavuje látka mancozeb. Jeho obsah v príprave je 600 gramov na kilogram produktu.

V kombinácii s mancozebom, ktorý je súčasťou produktu „Acrobat“, je účinnou látkou dimetomorf (90 gramov / kg), ktorý patrí do chemickej skupiny morfolínov. Derivát fenalamidu mení vývojový cyklus patogénnej huby.

Prípravnou formou fungicídu sú vo vode dispergovateľné granule. Po rozpustení sa získa homogénna suspenzia.

Granule sú balené v baleniach po 1 kilogramu, vreciach - 10 kilogramoch.

Mechanizmus akcie

Kombinácia 2 zložiek vedie k odumieraniu plesní, spór, zastaveniu následnej reprodukcie mikroorganizmov. Po spracovaní účinné látky prenikajú do rastlinných buniek, a tiež zostávajú na povrchu.

Látka mancozeb zo skupiny ditiokarbamitu potláča aktivitu enzýmov vo vnútri mikroorganizmov. Výsledkom je sťažené dýchanie, zastavenie najdôležitejších redoxných procesov.

Toxický účinok látky je spojený s narušením a výmenou biogénnych aminokyselín.

Dimetamorf preniká do bunkových membrán patogénu, zabraňuje tvorbe mycélia a narúša vývojový cyklus mikroorganizmu. Zároveň sa pomalšie tvoria nové populácie húb rezistentných na morfolíny.

Výhody oproti analógom

Medzi výhody fungicídu "Acrobat MC" patrí jeho pôsobenie:

 • ako preventívne a terapeutické činidlo;
 • neumožnenie vzniku nových sporov;
 • bez otravy životného prostredia, hmyzu, ľudí;
 • účinné v kombinácii s inými fungicídnymi prípravkami.

Používanie granúl nie je nijako obmedzené. Aj keď existujú účinnejšie analógy, rýchlo si osvoja návykové návyky. Rezistencia na „Acrobat“ sa u plesní vyvíja pomalšie.

Príprava pracovného riešenia a jeho aplikácia

Pre spracovateľské závody si vybrali jasné, bezvetrie. To umožní roztoku rovnomerne priľnúť na listy a stonky a chrániť ich pred plesňami.

V špeciálnej nádobe rozpustite 20 gramov produktu v 5 litroch vody. Aplikáciou drogy na začiatku sezóny vytvárajú ochranu pre zemiaky, paradajky, hrozno pred plesňovou infekciou.

Spracovanie hrozna

Výsadba viniča musí byť ošetrená prípravkom proti plesniam trikrát za sezónu. Interval medzi postrekom je 20 dní.

Zemiaky

Postrek fungicídom sa vykonáva preventívne. Ale výskyt prejavov neskorej plesne vyžaduje alternaria ošetrenie liekom „Acrobat“. Uistite sa, že potrebujete tri postreky s prestávkou 15-20 dní.

Paradajky

Počas vegetačného obdobia musia byť paradajky tiež spracované trikrát. Na 100 metrov štvorcových budete potrebovať 4 litre pracovného roztoku. Po postreku je nežiaduce pracovať s rastlinami.

Uhorky

Na ochranu postelí s uhorkami pred peronospóriou je tiež potrebné s prípravkom "Acrobat". Pracovný roztok sa nastrieka na rastliny za jasného počasia ráno alebo večer, keď je bezvetrie. Frekvencia postreku je 3-5 krát.

Drogová toxicita, bezpečnostné opatrenia

Liek "Acrobat MC" patrí do 2. triedy nebezpečenstva pre ľudí. To znamená, že je potrebné ju nastriekať, pripraviť pracovnú tekutinu v dýchacej maske, pracovný odev, chrániť si ruky gumovými rukavicami a chrániť oči okuliarmi.

Po spracovaní by ste si mali umyť ruky mydlom, osprchovať sa, vypláchnuť si ústa.

Posledné postrekovanie sa vykonáva 1,5 mesiaca pred zberom. A po postreku nemôžete pracovať v zeleninovej záhrade a záhrade po dobu 10-15 dní.

Pre včely je droga málo nebezpečná, ale je lepšie ju používať, keď sú obmedzené roky hmyzu. Fungicíd nepoškodzuje dážďovky.

Je kompatibilný s inými výrobkami

Môžete nezávisle určiť kompatibilitu aplikácie Acrobat s inými fungicídmi a insekticídmi. Za týmto účelom sa malé množstvo granúl zmieša s inými prípravkami a mieša sa. Ak sa zrazenina nerozpustí, nemôžete finančné prostriedky použiť spoločne.

Čas použiteľnosti a skladovacie podmienky

Na skladovanie granúl sa používa špeciálna miestnosť, ktorá je neprístupná pre domáce zvieratá a deti. Nádoba musí byť tesne uzavretá. Ak sa látka spojí s kyslíkom, môže dôjsť k výbuchu. Je nemožné, aby teplota v miestnosti bola vyššia ako 20 stupňov.

Čas použiteľnosti fungicídu je 2 roky od dátumu uvoľnenia produktu.

Podobné prostriedky

Kontaktno-systémové lieky sú svojou činnosťou podobné lieku „Acrobat“:

 • Ridomil Gold;
 • Oxyhom;
 • „Cabrio TOP“.

Na prevenciu a liečbu sa používajú fungicídy. Pôsobia škodlivo na parazity patriace k Oomycetes.


Pozri si video: Narušenie zákonov fyziky. Otvorený experiment PYRAMÍDA. O možnosti nemožného. (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Moogushicage

  Ospravedlňujem sa, ale podľa môjho názoru nemáte pravdu. Som si istý. Poďme o tom diskutovať.

 2. Dunham

  je nemožné skúmať donekonečna

 3. Roddy

  Just be so))

 4. Kajile

  Výborne! Len tak ďalej! Prihláste sa na odber!Napíšte správu