Rada

TOP 4 recepty na výrobu konzervovaných broskýň v sirupe na zimu

TOP 4 recepty na výrobu konzervovaných broskýň v sirupe na zimu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Voňavé a chutné prípravky sa získavajú z broskýň. Plody sa používajú na výrobu džemov, dezertov, kompótov. Existuje veľa receptov na výrobu broskýň na zimu v sirupe. Ak budete postupovať podľa sledu akcií, každá žena v domácnosti dostane zdravý dezert, ktorý si v chladnej sezóne s radosťou vychutnajú dospelí aj deti.

Vlastnosti varenia broskýň v sirupe na zimu

Broskyňové polotovary sa ukážu ako veľmi chutné, ak sa na to vyberie kvalitné ovocie. Existuje niekoľko odporúčaní na varenie:

 1. Je dôležité rešpektovať proporcie uvedené v recepte.
 2. Je vhodné zbierať ovocie bez semien, pretože vydrží dlhšie.
 3. Aby sa výrobky dlho konzervovali, je potrebné vykonať kvalitnú prípravu výrobkov a nádob.

Broskyne môžete krútiť sami, pretože na tom nie je nič ťažké. Všetky recepty uvedené nižšie vám umožňujú vytvárať vynikajúce jedlá.

Pravidlá pre výber a prípravu výrobkov

Sladkosť ovocia je určená jeho arómou. Ak je vôňa intenzívna, potom budú broskyne sladké a šťavnaté. Je dôležité, aby tu neboli žiadne cudzie arómy.

Broskyne musia byť vybrané podľa nasledujúcich kritérií:

 1. Pružnosť a zamatovosť sa považujú za dôkaz zrelosti.
 2. Šupka ovocia by mala byť rovná.
 3. Vyžaduje sa prirodzená farba kože.
 4. Dužina ovocia je žltá, biela, s ružovkastými žilkami.

Ploché broskyne nie sú také šťavnaté ako klasické broskyne. Je vhodné brať ovocie na váhu. Vyhýbajte sa jedlám, ktoré sú tvrdé, mäkké alebo majú zelené tmavé škvrny. Nevhodné sú ani scvrknuté plody. Pred vytvorením polotovarov musia byť dôkladne umyté.

Ako správne pripraviť nádoby?

Pre broskyne v sirupe je lepšie zvoliť 1-litrové poháre. Musíte si vziať iba kvalitné nádoby, ktoré je potrebné dôkladne umyť sódou bikarbónou a potom opláchnuť. Potom budú polotovary dlho uložené.

Potom by mali byť banky sterilizované. Čistenie parou je účinná a jednoduchá metóda. Varte vodu v hrnci. Na vrchu je inštalovaná mriežka, na ktorej sú pripevnené obrátené nádoby. Varia sa asi 30 minút. Potom sa nádoba nechá na uteráku.

Ako si konzervovať broskyne v sirupe doma?

Existuje mnoho rôznych receptov na prípravu chutných receptov. Líšia sa počtom a zoznamom požadovaných komponentov. Rozdiel spočíva v zložitosti varenia. Recepty nižšie sú jednoduché a osvedčené.

Jednoduchý klinový recept

Ak chcete pripraviť vynikajúci dezert, pripravte si:

 • ovocie - 1 kg;
 • voda - 1 l;
 • kryštálový cukor - 400 g;
 • kyselina citrónová - ½ lyžičky.

Bobule vopred umyte a odstráňte z nich jadierka. Konzervované marhule môžu byť s kožou alebo bez nej. Polovice sa dajú do pohárov. Varte vodu v kanvici, po ktorej sa naleje do obrobku. Za štvrtinu hodiny je nádoba pokrytá viečkami.

Potom musí byť voda vypustená do hrnca. Na 1 liter 400 g cukru a ½ lyžičky. kyselina citrónová. Roztok sa privedie k varu a varí sa 2 minúty. Potom je možné sirup naliať do zaváracích pohárov. Plody v cukrovom roztoku sú veľmi chutné.

Možnosť bez sterilizácie

Na prípravu tohto lahodného dezertu budete potrebovať:

 • ovocie - 2 kg;
 • kryštálový cukor - 400 g;
 • voda - 1 l;
 • kyselina citrónová - 2 lyžičky

Je dôležité, aby bobule boli čisté a suché. Kosti sú z nich odstránené. Musíte tiež odstrániť pokožku. Polovice by mali byť rozložené v bankách. Voda sa varí v hrnci a naleje sa do nádob. Po 20 minútach sa voda znova vypustí, pridá sa granulovaný cukor a kyselina citrónová. Opäť sa privedie k varu. Potom môžete kontajnery zrolovať.

Ako nakupovanie

Doma môžete zavrieť rovnaký dezert ako v obchode. Vyžaduje sa príprava:

 • ovocie - 2 kg;
 • kryštálový cukor - 400 g;
 • voda - 1 l;
 • kyselina citrónová - 2 lyžičky

Bobule sú rozložené v sklenených nádobách, naliate vriacou vodou a pokryté viečkami. Po 20 minútach sa tekutina vypustí do panvice. Mal by sa do nej pridať cukor a kyselina citrónová. Roztok sa varí. Nádoby je potrebné naplniť horúcim sirupom a je možné ich uzavrieť. Príprava ovocného sirupu nie je taká ťažká, ako by sa mohlo zdať.

S kosťou

Plody môžu byť pripravené ako celok. Pripravte to:

 • čerstvé broskyne - 1 kg;
 • kryštálový cukor - 0,7 kg.

Je vhodné pokožku odstrániť, aby bola dužina chutnejšia. Za týmto účelom sa výrobky umiestnia do vriacej vody na 2-3 minúty. Potom sa nalejú so studenou vodou a potom sa prevedú do cedníka. Broskyne je možné rozložiť na zaváracie poháre, posypané cukrom. Zalejú sa vriacou vodou „až po plecia“, zakryjú sa viečkami.

Rovnaké množstvo vody by malo byť v nádobe, kde budú nádoby sterilizované. Banky s objemom 1 liter sa spracúvajú 15 minút. Potom môžu byť nádoby uzavreté.

Ďalšie skladovanie

Obrobok je možné skladovať pri izbovej teplote. Musíte ho len chrániť pred slnečným žiarením. Je vhodné nádobu umiestniť na chladnom mieste - v suteréne, pivnici alebo na balkóne.

Čas použiteľnosti je 1-3 roky. To platí pre tie polotovary, v ktorých nie sú žiadne semená.

Ak sú broskyne konzervované semenami, potom by sa výrobky nemali skladovať dlhšie ako rok.


Pozri si video: Ivan Hričovský: ŠITTOV REZ MARHÚĽ (Septembra 2022).