Rada

Návod na použitie Sediminu pre prasiatka, vedľajšie účinky a kontraindikácie

Návod na použitie Sediminu pre prasiatka, vedľajšie účinky a kontraindikácie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chov prasníc musí byť sprevádzaný náležitou starostlivosťou oň. Skúsení poľnohospodári odporúčajú dávať zvieratám špeciálne komplexy vitamínov. Môžete napríklad použiť "Sedimin" pre prasiatka. Pred použitím takejto drogy sa musíte oboznámiť s jej popisom a vlastnosťami použitia.

Forma uvoľnenia, zloženie a balenie lieku "Sedimin"

Pred zakúpením lieku sa musíte oboznámiť s formou a zložením jeho uvoľňovania. Nástroj sa vyrába vo forme roztoku, ktorý sa používa na injekciu. Predáva sa v malej priehľadnej fľaštičke. Objem nádoby na liek sa môže líšiť. Vo veterinárnych lekárňach sa výrobky často nachádzajú v nádobách s objemom 50, 100 a 150 mililitrov. Balenia s liekom musia obsahovať informácie o výrobcovi, dátume exspirácie a zložkách zo zloženia.

Kvapalina má červenkastý odtieň, bez sedimentu na dne. Produkt Sediminum Plus obsahuje nasledujúce komponenty:

  • selén;
  • jód;
  • železo zmiešané s dextránom.

Ako pomocné zložky pridajte obyčajnú vodu a polyvinyllyrolidón.

Indikácie pre použitie

Ľudia, ktorí sa chystajú používať Sedimin, by sa mali oboznámiť s indikáciami na jeho použitie. Existuje niekoľko prípadov, keď sa prasiatkam má podať droga:

  • Ochorenie bielych svalov. Toto je bežný stav, ktorý najčastejšie postihuje mladé ošípané. Choroba sa objaví z dôvodu nedostatočného kŕmenia.
  • Endemická struma. Chronické ochorenie zvierat, kvôli ktorému je narušená činnosť štítnej žľazy. Struma sa vyvíja kvôli nedostatku jódu v tele.
  • Anémia z nedostatku železa. U ošípaných s touto diagnózou je zastavený vývoj a hromadenie svalovej hmoty. Na zbavenie sa choroby sa zvieratám injekčne podáva Sedimin.

Pravidlá podávania a dávkovania

Každá osoba si musí pred použitím produktu preštudovať návod na jeho použitie. Použitie lieku "Sedimin" sa uskutočňuje v troch etapách:

  • Predbežná príprava na injekciu. Najskôr si musíte dôkladne umyť ruky mydlom, otvoriť nádobu s liekom a natiahnuť tekutinu do novej injekčnej striekačky. Ak sa injekcia uskutočňuje v zime, liečivá kvapalina sa bude musieť zahriať na 30 - 35 stupňov.
  • Zavedenie riešenia. Po natlačení lieku do injekčnej striekačky ho začnú injikovať. Za týmto účelom je vybraná časť krku alebo stehna. Miesta vpichu sú predbežne ošetrené antiseptickými látkami. Pred injekciou musíte trochu pohnúť kožou, aby liek nevytekal. Prasiatka by sa mali zavádzať „Sedimin“ opatrne, v uhle štyridsaťpäť stupňov.
  • Trenie pokožky. Po podaní injekcie sa povrch kože na 1 - 2 sekundy pritlačí. Potom z neho zostávajúca tekutina zotrie, ak vytekala.

Vedľajšie účinky

Po použití lieku nie sú pozorované závažné vedľajšie účinky. Niekedy sa však môže zmeniť farba kože ošípaných v mieste vpichu. Keď sa objaví začervenanie, nezľaknite sa, pretože ide o normálnu reakciu tela. Začervenanie zmizne do dvoch a pol týždňa.

Ak pretrváva dlhšie ako mesiac a pol, musíte sa poradiť s veterinárnym lekárom.

Existujú nejaké kontraindikácie

Sedimin sa považuje za bezpečný liek, ktorý nemá žiadne konkrétne kontraindikácie. Napriek tomu je kontraindikované podať ho niektorým prasiatkam. Odborníci neodporúčajú podávať injekcie prasiatkam, ktoré majú individuálnu neznášanlivosť na zložky zo zloženia lieku. V tomto prípade je lepšie používať lieky, ktoré majú podobný účinok.

Podmienky a pravidlá skladovania

Liek „Sedimin“ ako každý iný liek musí byť správne skladovaný. Balenie by nemalo byť ponechané dlho v teplej miestnosti, pretože liečivo by sa malo skladovať pri teplote 4 - 5 stupňov Celzia. Tiež je nemožné, aby na ňu dopadali slnečné lúče. Sedimin sa odporúča uchovávať na horných policiach chladničky. V takom prípade by deti nemali mať prístup do zariadenia.

Záver

Ak ošípaným chýbajú vitamíny, môžete použiť Sedimin. Predtým je však potrebné pochopiť indikácie na použitie lieku, pravidlá používania a možné vedľajšie účinky.