Rada

Charakteristika a popis odrody rajčiakov Sto libier, ich úroda

Charakteristika a popis odrody rajčiakov Sto libier, ich úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Hundred Pounds je klasifikovaná ako stredne skorá odroda. V roku 2013 bola odroda zaradená do Štátneho registra chovateľských úspechov Ruska. Odroda je veľmi užitočná, pretože plody obsahujú veľké množstvo cukrov, antioxidant lykopén, vlákninu, betakarotén, ktorý sa v ľudskom tele premieňa na vitamín A. 100 g paradajok obsahuje 20 kcal, takže paradajky sa môžu konzumovať tým, ktorí chcú schudnúť.

Existuje odroda s názvom Sugar Pudovichok, ale toto je úplne iná odroda. Na rozdiel od paradajok Hundred Pounds majú rajčiaky Sugar Pudovic rovnomerný, zaoblený, mierne sploštený tvar.

Vlastnosti odrody

Charakteristika a popis odrody rajčiakov Sto libier: trvá asi 110 dní od klíčenia po zber paradajok, kríky sú neurčité, až do výšky 2 m. Na otvorenom teréne sú kríky menšie: do výšky 1,5 m .

Opis odrody: lístie kríkov je priemerné. Listy sú malé, tmavozelené. Jedna kefa obsahuje 3 - 5 druhov ovocia. Z 1 kríka sa odstráni až 6 kg paradajok a z 1 m² výsadby až 9 kg paradajok. Na juhu sa odroda môže pestovať vonku, v centrálnej oblasti Ruska sa sadenice môžu pestovať ich výsadbou v skleníkoch.

Popis plodov: veľké, ich hmotnosť je 170 - 300 g. Zaoblený hruškovitý tvar, rebrá pri stopke sú zreteľne viditeľné. Vyzerá ako vrecko naplnené a zviazané v hornej časti. Po úplnom dozretí sú paradajky šarlátové. Dužina je šťavnatá, semien je málo. Ale pretože výnos je obrovský, môžete si zhromaždiť svoje semená na výsadbu. Koža je tenká, ale hustá, nepraská. Chuť je vynikajúca, prevláda sladkosť, kyslosť je sotva znateľná. Ovocie nemá okolo stopky škvrny.

Plody sú dobre skladované, dobre prepravované. Paradajky je možné zbierať nezrelé.

Paradajky Sto libier sa konzumuje čerstvé, vložené do riadu, zavárané, vytlačené.

Výhody a nevýhody

Hlavné výhody odrody:

  • úžasná chuť dezertu, veľmi zdravá;
  • vysoký výnos;
  • paradajky sa skladujú dlho, majú vynikajúcu prezentáciu;
  • prenosný;
  • nenáročný v starostlivosti;
  • dobre toleruje náhle zmeny teploty, sucho;
  • má imunitu voči hlavným chorobám.

Medzi malé nevýhody patrí skutočnosť, že je potrebné vyformovať krík, a to nielen stonky, ale aj zaviazať konáre.

Výsev semien

Semená sa pre sadenice vysievajú v tretej dekáde marca. Pred zasiatím vložte semená do vrecka s gázou a na štvrtinu hodiny ponorte do ružového roztoku manganistanu draselného. Ďalej dajte 2 kvapky zirkónu do 100 ml vody a semená znížte na 6 hodín.

Vytvorte pôdu zmiešaním záhradnej pôdy s humusom, rašelinou, pridajte trochu superfosfátu, popol. Pôdu 20 minút kalcinujte v rúre pri teplote 200 stupňov.

Pri výsadbe semená prehĺbte o 1 cm, výsadbu zalejte z fľaše s rozprašovačom, zakryte fóliou, odložte do teplej miestnosti.

Keď sa objavia výhonky, odstráňte film a vložte výhonky na parapet. Voda s rozprašovačom alebo kanvou na polievanie. Keď vyrastú 2 pravé listy, ponorte sadenice. Potom prihnojte roztokom komplexného minerálneho hnojiva.

Kedy zasadiť sadenice do skleníka? Keď sú sadenice staré 2 mesiace, presaďte ich do skleníka. Na mieste, kde predtým rástli uhorky, strukoviny, kapusta, cibuľa, mrkva, sa sadia sadenice.

Pri výsadbe sadeníc najskôr zapichnite kolíky, potom zmiešajte 3 - 4 kríky na 1 m². Sadenice zalejte. Okamžite priviažte kríky o mrežu.

Starostlivosť

Zalievajte paradajkové kríčky večer 100 libier teplou a dobre usadenou vodou, pretože paradajky rastú zo studenej vody pomalšie. Pod každý kríček nalejte 1 liter vody. Polievajte paradajky raz týždenne, po zalievaní uvoľnite zem. Vytrhnite burinu a suché listy.

Kŕmte 3-4 krát za sezónu. Pred kvitnutím naneste dusík. Môžete kŕmiť paradajky pridaním st. lyžicu popola v 1 litri dažďovej vody. Nalejte pod jednu rastlinu pol litra popolovej vody a dávajte pozor, aby sa nedostala na lístie.

S tvorbou pukov môžete kríky oplodniť humusom, ktorý ste predtým výdatne zaliali vodou. Na 1 m² pôdy nasypte 1 vedro humusu, ktoré nasypte do vrstvy 2 cm a ihneď po humuse naplňte kríky roztokom, ktorý nalejte 10 g Bajkalu do desaťlitrového vedra s usadenou vodou a potom nalejte riešenie cez humus.

Namiesto humusu si môžete urobiť taký vrchný obväz: do desaťlitrového vedra s dažďovou vodou nasypte 1 - 2 kg vtáčieho trusu. Nechajte to pôsobiť týždeň. Potom zrieďte hnojivo väčším množstvom vody v pomere 1:20. Nalejte tekutý vrchný obväz pod koreň až do kvitnutia, pol litra na ker. Jedná sa o dosť intenzívne dusíkaté hnojivo.

Po nasadení plodov kríky kŕmte síranom horečnatým alebo superfosfátom.

Nechajte 1 - 2 stonky, ostatné odtrhnite. Nezabudnite odstrániť nevlastných synov. Každých 10 dní odtrhnite 2 až 3 spodné listy. Aby boli paradajky veľké, trhajte kvety a na každej kefke nechajte 3 - 4.

Po výsadbe nezabudnite kríky okamžite zaviazať a ako sa tvoria plody, zaviažte aj konáre.

Choroby a škodcovia

Pestovaná odroda je odolná voči chorobám, je však potrebné prijať preventívne opatrenia. Pred vysadením sadeníc pôdu vysypte roztokom síranu meďnatého. Ornicu v skleníku každý rok úplne vymeňte. Skleník každý deň vetrajte. Výsadby postriekajte fytosporínom, aby ste predišli hubovým chorobám.

Ak sú kríky napadnuté parazitmi, použite insekticídy alebo kríky umyte teplou vodou s mydlom, amoniakom, infúziou skorocelu.

Nalejte 200 g sušeného celandínu do 5 litrov horúcej vody, nechajte pôsobiť 2 dni, potom nastriekajte kríky. Kríky môžete postriekať biologickým produktom Bitoxibacilín, ktorý pridáva 35 ml do 5 litrov vody.

Záver

Recenzie o odrode sú nadšené. Tí, ktorí zasadili túto paradajku, si často všimnú úžasnú dezertnú chuť paradajok. Recenzie o odrode z rodiny Gavrilovovcov žijúcich v Čeľabinsku:

"Sadenice sme vysadili v skleníku." Kríky dorástli do výšky takmer 2 m. Produktívna odroda, rebrované paradajky, jasne červené, vynikajúce, mäsité. Sadíme viac, pretože sa nám páčil tvar plodov, ich úroda a sladká dezertná chuť. ““

Recenzie rodiny Mironovovcov žijúcich v moskovskom regióne, mesto Dmitrov:

"Zasadili sme semená firmy Aelita." Odroda je imúnna voči chorobám, nenáročná. Zhromaždila veľkú úrodu. Popis paradajok: vážilo 200 - 300 g tak z prvých strapcov, ako aj z vrchu hlavy. Vyrábali lečo, cestoviny z paradajok, vylisovanú šťavu. “

Odroda sa zamilovala do záhradníkov pre vysokú úrodu, zdravé, chutné a krásne veľké ovocie.


Pozri si video: Veselá PARADAJKA ZO ŽITNÉHO OSTROVA (Február 2023).