Rada

Ako zakoreniť nevlastné deti uhoriek odrezkami a rozmnožovaním vrstvením?

Ako zakoreniť nevlastné deti uhoriek odrezkami a rozmnožovaním vrstvením?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Uhorky sú jednou z najbežnejších zeleninových plodín pestovaných v priemyselnom meradle aj na takmer každom pozemku domácnosti. Každý si už dlho zvykol na to, že k rozmnožovaniu uhoriek dochádza výsevom semien. Zároveň sa líšia iba spôsoby kultivácie: sadenica alebo sadenica v otvorenej alebo uzavretej pôde.

Čo však v prípade, že počasie povolilo a väčšina semenáčikov uhynula chladom alebo boli semená nekvalitné a klíčivosť bola príliš nízka. V takýchto prípadoch je zvyčajne neskoro seť a je to neúčinné. Zvýšenie počtu rastlín a predĺženie úrody až do prvého mrazu pomôže množeniu uhoriek odrezkami alebo zakorenením nevlastných detí. Tí istí nevlastní synovia, ktorí sú odrezaní a vyhodení alebo poslaní do kompostu. Ale toto je vynikajúci sadivový materiál, ktorý je nevyhnutný, ak potrebujete vymeniť rastlinu a zvýšiť výnos.

Ako zakoreniť nevlastné deti z uhoriek?

Rozmnožovanie uhoriek nevlastnými deťmi je možné dvoma spôsobmi: odrezkami a vrstvením. Líšia sa postupnosťou akcií. Pri vrúbľovaní sa najskôr oddelí bočná riasa a až po vytvorení koreňov sa nevlastný syn zakorení. Rozmnožovanie vrstvením naopak začína tvorbou koreňového systému a až potom sa bočný výhonok odpojí od hlavného kmeňa a stane sa z neho samostatná rastlina.

Metóda rezania

Pre úplný rozvoj centrálnej stonky potrebuje rastlina formáciu. Za týmto účelom odstráňte bočné výhonky. Ale nie všetky nevlastné deti sú vhodné na zakorenenie, preto si volia najsilnejšie a najzdravšie mihalnice. Technológia:

 • Vezmite nádobu (najlepšie tmavej farby) s malým množstvom čistej studne alebo dažďovej vody, môžete tiež použiť obyčajnú, ale usadenú vodu. Nevlastní synovia sa umiestnia do nádoby a ponechajú sa na nich 2 - 3 vrchné listy alebo sa z nich odrežú odrezky, z ktorých každý by mal mať jednu vetvu o dĺžke od 2 do 5 cm.
 • Za účelom vytvorenia pohodlných podmienok sa nádoba vyberie na tienisté miesto.
 • Aby rastlina mohla minúť všetku svoju energiu na tvorbu koreňov, odstránia sa všetky malé zelené a antény a opatrne sa orezávajú veľké listy, ktoré sa zmenšia aspoň na polovicu.
 • Vytvorenie koreňového systému môže trvať päť dní až dva týždne.
 • Voda v nádobe sa nemení, ale pravidelne sa aktualizuje. V takom prípade musíte zabezpečiť, aby hladina vody bola 1,5-2 cm.
 • Keď sa na odrezkoch vytvoria biele korene, znamená to, že sadenice sú pripravené a je čas ich presadiť do zeme.
 • Najskôr ho môžete presadiť do pohárov s výživnou zmesou alebo ihneď vysadiť na vopred pripravený záhon.
 • Vykopať jamu a pridať nutričné ​​zloženie. Opatrne, aby ste nepoškodili korene, umiestnite tam sadenice. Do každej jamky môžete umiestniť 1-3 mihalnice. Potom sú uhorky mierne posypané zemou, hojne rozliaty teplou vodou a naplnené zeminou.

V budúcnosti budú dodržiavať štandardné agrotechnické metódy starostlivosti o uhorky.

Šľachtiteľská metóda vrstvením

Táto metóda je vhodnejšia na pestovanie uhoriek v skleníku alebo doma. Odrezky zakoreňujú spoľahlivejšie, ale oveľa pomalšie ako odrezky. Technológia:

 • Na rozmnožovanie uhoriek vrstvením by sa semená sadeníc mali zasiať s očakávaním, že plodenie začne najneskôr koncom mája.
 • Potom, čo sadenice zosilnejú a začnú prinášať ovocie, zovrite vrcholy všetkých mihalníc. Potom rastlina začne aktívne vytvárať bočné mihalnice.
 • Všetky listy sú odstránené z centrálnej stonky.
 • Keď konáre dorastú najmenej 2 cm, sú pokryté listami a púčikmi, centrálna stonka je ohnutá k zemi, v tejto polohe zafixovaná drevenými čapmi a zhora posypaná humusom, zatiaľ čo konáre zostávajú na povrchu. Vrstva humusu by mala byť 1,5–2 cm.
 • Po 2–5 dňoch sa uhorkové vrstvy začnú zakoreniť a po ďalších dvoch týždňoch sa dajú mihalnice rozdeliť na niekoľko častí.

Prvých 3 - 5 dní po transplantácii je potrebné vrstvy výdatne zalievať a pokles teploty na + 18 - 20 stupňov. Ďalej potrebujú rovnakú starostlivosť ako všetky ostatné uhorky.

Uhorky získané z zakorenených nevlastných detí dajú svoju prvú úrodu do mesiaca po presadení na trvalé miesto pobytu.

Ohlasy

Galina Lepishina, Moskva:

"Minulý rok sa leto ukázalo ako chladné, veľa uhoriek zomrelo." Zachránilo ju to len tak, že si zakorenila svojich nevlastných synov. ““

Svetlana Tomina, Kostroma:

"Keď som sa presunul k svojej dači, zlomilo sa niekoľko uhoriek." Strčil som stonky do pohára s vodou, dali korene. Zasadil som to do záhradného záhona, vyrástol som zdravý a potešený úrodou “.

Vasilij Velyutin, Ivanovo:

"Nemali sme zmysel, nevlastní synovia sa nezakorenili." Je bezpečnejšie zasiať semená, do augusta budú. Lepšie ako strácať čas. ““

Irina Berdina, s. Stupino:

„Nedávno, každý rok, keď formujem uhorky, odlomím si bočné mihalnice, skrátim ich a okamžite ich vložím do pohára s vodou. O týždeň nato dostávam plnohodnotné sadenice. Ak teda uhorka ochorie alebo zomrie, vždy je ju čím nahradiť. ““

Marina Černová, Samara:

"Viem, že paradajky sa dajú množiť odrezkami, samy korenia." Ale o uhorkách som nevedel. Len som kopal do vrstiev. ““


Pozri si video: KLUK S KAMENÍM OBTĚŽUJE KAMARÁDY, ONDRA VLČEK SE VRACÍ cringe review (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Agoston

  Unfortunately, I can help nothing, but it is assured, that you will find the correct decision. Do not despair.

 2. Sayyar

  Veľmi vtipná myšlienka

 3. Gil

  I congratulate it seems to me this is the brilliant idea

 4. Shasar

  Mýliš sa. Let's discuss. Email me at PM, we'll talk.

 5. Tauktilar

  S týmto článkom začínam čítať tento blog. Plus jeden predplatiteľNapíšte správu