Rada

Návod na použitie lieku Klotiamet na zemiakového chrobáka z Colorada

Návod na použitie lieku Klotiamet na zemiakového chrobáka z Colorada


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je ťažké vyrovnať sa s nenažravými škodcami výsadby zemiakov. Letným obyvateľom sú ponúkané silné drogy, vrátane Clotiametu z zemiakového chrobáka z Colorada. Koniec koncov, pôsobí nielen na dospelý hmyz, ale aj na larvy. Larvy menovite poškodzujú zemiaky tým, že požierajú listy a kvety. Škodcovia zničia zeleninovú plantáž a letný obyvateľ zostane bez úrody.

Vlastnosti insekticídu

Skupina chemikálií neonikotinoidy zahŕňa hlavnú látku insekticídneho prípravku Clotiamet - klotianidín. Koncentrácia toxínu v produkte je vysoká, ale nemá toxické vlastnosti vo vzťahu k ľuďom a zvieratám. Preto patrí do tretej triedy nebezpečnosti. Droga je pre hmyz jedovatá, vrátane prospešných.

Počas vegetačného obdobia zemiakov sa jedenkrát použije insekticídny prípravok, ktorý sa postrieka vrchom rastliny pracovným roztokom. Spotreba toxickej látky je jeden liter na dvadsať štvorcových metrov. Môžete tiež naliať jedovatú tekutinu pod rastliny. V takom prípade sa zvyšuje filtrácia insekticídu do systému prúdenia zemiakových štiav.

Klotiamet sa vyrába v ampulkách s objemom 0,5 mililitra a vo forme granúl, ktoré sú ľahko rozpustné vo vode.

Mechanizmus akcie

Jed Clotiamet, padajúci na vrcholy zemiakov, preniká do stoniek a listov a distribuuje sa po zelenom organizme rastliny. Toxický účinok na chrobáka sa vyskytuje počas:

 • kontakt chemikálie s telom škodcu;
 • hmyz konzumujúci otrávené listy cez tráviace orgány;
 • vdychovanie toxických výparov.

V takom prípade je nervový systém hmyzu paralyzovaný. V dôsledku porušenia prenosu nervových impulzov dochádza k nezvratnej paralýze orgánov. To vedie k zastaveniu životných procesov a smrti chrobáka zemiakového z Colorada.

Výhody užívania drogy

Opis pozitívnych vlastností lieku Clotiamet obsahuje:

 • rýchle pôsobenie na parazita;
 • nákladová efektívnosť výdavkov;
 • ochrana pred chrobákom po dobu dvoch týždňov;
 • kombinácia s inými insekticídmi a fungicídmi;
 • bezpečnosť pre ľudí a zvieratá;
 • pohodlie formulára na vydanie.

Jedinou nevýhodou produktu je jeho toxicita voči včelám.

Pravidlá používania proti chrobákovi

Rastliny sú ošetrené liekom Clotiamet pomocou všetkých ochranných prostriedkov - klobúk, kombinéza, respirátor, okuliare a gumené rukavice.

Nestriekajte drogu v blízkosti včelínov, nádrží, vtáčích hniezd.

Procedúra sa vykonáva skoro ráno alebo večer. Chemická látka sa z listov odparuje pri vystavení priamemu slnečnému žiareniu. Potom bude postup neúčinný. Nestriekajte zemiaky počas vetra alebo dažďa.

Emulziu alebo granule rozpustite na čerstvom vzduchu okamžite v striekacej nádrži.

Pokyny na použitie Klotiametu znamenajú, že sa objem jednej ampulky alebo vrecka s granulami rozpustí v dvoch litroch vody. Po dôkladnom premiešaní pridajte ďalších osem litrov vody.

Pri práci s insekticídom nepite vodu ani nefajčite.

Po nastriekaní zemiakového poľa sa oblečenie vyzlečie a namočí do teplej vody a mydla. Umýva sa niekoľkokrát prepláchnutím čistou vodou. Umyte si tvár a ruky mydlom. Sliznice nosa a úst sa opláchnu vodou.

Nádoba obsahujúca pracovný roztok sa premyje. Voda z neho sa nelieva do zásobníkov.

V blízkosti ošetrenej oblasti sa nechodí so psami, mačkami ani s dobytkom.

Podľa pravidiel používania Clotiametu droga nepoškodí osobu ani domáce zviera. Zomrie z nej iba žravý chrobák.

Drogová toxicita

Existuje niekoľko tried insekticídneho nebezpečenstva. Clotiamet patrí do tretej triedy. To znamená zmiernenie toxicity chemického nikotínu v zložení lieku vo vzťahu k teplokrvným zvieratám. Je takmer bezpečný pre vtáky a cicavce. Telo ľudí a zvierat sa prispôsobilo chemickým látkam, takže pri kontakte s nimi nie je vystavené otrave.

Ale chladnokrvní - jašterice, ryby - hynú aj pri miernom vniknutí jedu do tela. Toxicita insekticídneho prípravku pre včely je tisíckrát vyššia ako známa DDT.

Niet divu, že v niektorých európskych krajinách je užívanie lieku Clotiamet zakázané na poľnohospodárskej pôde, pretože včely trpia neonikotinoidmi. Koniec koncov, výsadba zemiakov sa postrieka chemickou látkou v období aktívneho zberu medu - v júli, auguste.

Recenzie záhradníkov

Obyvatelia leta už dlho používajú zemiakového chrobáka Clotiamet z Colorada. Pestovatelia zeleniny zostávajú spokojní s rýchlym a silným pôsobením chemikálie. Poľnohospodári používajú túto drogu pri obrábaní veľkých zasiatych plôch. Insekticíd priťahuje nielen svoju toxicitu pre chrobáka, ale aj ekonomiku použitia produktu.

Obyvatelia leta poznamenávajú, že medzi insekticídmi je Clotiamet pohodlný a ľahko použiteľný, riešenie sa ľahko pripravuje. Po piatich hodinách nezostane na poli jediný zemiakový chrobák z Colorada a larvy a vajíčka škodcu uhynú. Postačí postriekať raz za sezónu a úrodu zemiakov si môžete uložiť. Zároveň je potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia pri spracovaní rastlín v záhrade. Do poľa môžete vstúpiť iba päť dní po postreku.


Pozri si video: PRESET ALIGHT MOTION FF SLOWMO ZOOM TERBARU DJ QUEEN ANISA MAMA MUDA (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Willaperht

  Je mi to ľúto, ale nemôžeme nič robiť.

 2. Icarius

  Medzi nami je to podľa mňa zrejmé. Skúste hľadať odpoveď na svoju otázku na google.com

 3. Sajora

  In it all charm!

 4. Cambeul

  nie je tak zlé!

 5. Dair

  Not a bad blog, but more information needs to be added

 6. Gardat

  Prepáčte, ale podľa mňa sa mýlili. Navrhujem o tom diskutovať. Napíšte mi do PM, hovorte.Napíšte správu