Rada

Je možné pestovať a starať sa o baklažány v rovnakom skleníku s uhorkami

Je možné pestovať a starať sa o baklažány v rovnakom skleníku s uhorkami


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je možné baklažán zasadiť s inou zeleninou do interiéru? Starostlivosť o plodiny rodu Solana je veľmi náročná na starostlivosť a nie vždy si rozumejú s ostatnou zeleninou, najmä ak sa pestuje v skleníku.

Podmienky pestovania

Pestovanie a starostlivosť o baklažány s uhorkami v skleníku má svoje vlastné vlastnosti. Každá z týchto druhov zeleniny sa vyznačuje podobnými a osobitými aspektmi starostlivosti a rastu.

Ak chcete získať bohatú a vysoko kvalitnú úrodu baklažánu, musíte v skleníku dodržiavať určité podmienky:

 • vzduch musí byť suchý a teplý (asi 28 stupňov);
 • musíte do výsadieb zabezpečiť voľný prístup k slnečnému žiareniu;
 • zalievanie sa odporúča iba teplou vodou priamo pod koreňom;
 • kultivácia zahŕňa viazanie a zovretie.

Počas tvorby farby na modrých sadeniciach je potrebné odrezať prebytočné malé a slabé kvety. Inak sú plody malé a deformované.

Od okamihu vysadenia semien až po vzhľad plodov uplynie priemerne 115 dní. Aby v skleníku bolo možné zberať aj skôr, záhradníci sadia aj ďalšie zeleninové plodiny.

Modré je možné vysadiť paprikou. Tieto dve druhy zeleniny spolu vychádzajú dobre a vyžadujú si rovnakú starostlivosť. Zalievať ich stačí 1-2 krát týždenne. Spotreba vody je asi 2 litre pri koreni. Počas kvitnutia by mala byť zálievka zvýšená až 3-krát.

Po zalievaní je bezpodmienečne potrebné uvoľniť pôdu, aby kyslík a živiny mohli lepšie prenikať do rastliny. Musíte však opatrne uvoľniť pôdu, pretože koreňové vetvy sú veľmi zraniteľné a nachádzajú sa blízko povrchu pôdy. Na celé vegetačné obdobie je potrebné aplikovať minerálne a organické hnojivá, minimálne 3x.

Môžete sadiť baklažány s akýmikoľvek strukovinami, čínskou kapustou, reďkovkami, bazalkou, cibuľou. Táto štvrť nebude spôsobovať žiadne nepohodlie.

Okolie modrej s paradajkami nie je príliš úspešné. Paradajky vyžadujú veľa vlahy a mnohé odrody dobre znášajú tieňovanie, ale zle znášajú teplo. Ak je vzduch príliš teplý, paradajky strácajú vaječníky.

Paradajky lákajú veľa škodcov. Baklažány sa polievajú častejšie a výdatnejšie. Nadbytočná vlhkosť vedie k rozvoju plesní a iných chorôb.

Uhorky dozrievajú pomerne rýchlo. Od okamihu, keď sa objavia prvé výhonky, môže uplynúť iba 38-40 dní. Existujú zvláštnosti pestovania uhoriek:

 • vzduch v skleníku by mal byť vlhký a rovný asi 19 stupňom;
 • pôda musí byť dobre hnojená, najmenej trikrát počas celého vegetačného obdobia;
 • musíte ju často polievať teplou, usadenou vodou;
 • včasná liečba proti škodcom a chorobám.

Pre skleníky je lepšie zvoliť hybridy, ktoré nevyžadujú opeľovanie hmyzom. Plody sú šťavnaté, husté a chrumkavé, bez horkosti v chuti.

Možné susedstvo

Susedstvo baklažánu s uhorkami nie je práve najlepším spôsobom, ale pestovať ho, možno dodržiavať určité pravidlá. Ak sa susedstvu nedá vyhnúť, mali by byť baklažány vysadené pozdĺž steny, kde je dostatok slnečného žiarenia. Uhorky by mali byť vysadené na opačnej strane, aby ich hustá výsadba nezakrývala záhony baklažánu.

Uhorky potrebujú na svoj rast a vývoj veľa vlahy. Koreňový systém preto absorbuje vodu a stopové prvky z pôdy bez toho, aby ich nechal na baklažánoch.

Pri výsadbe baklažánov spolu s uhorkami je potrebné mať na pamäti, že je potrebné ich polievať častejšie. Vlhkosť negatívne ovplyvňuje vývoj modrej zeleniny. Baklažány sa najlepšie vysádzajú pozdĺž južnej strany, zatiaľ čo uhorky sa najlepšie zasadzujú pozdĺž severnej strany.

Ak baklažány potrebujú suchý a horúci vzduch, uhorky majú rady vlhký, chladný vzduch okolo 20 stupňov. Preto, ak sú baklažány vysadené vedľa uhoriek, potom suchým vzduchom začnú klesať ich súkvetia.

Počas obdobia tvorby ovocia musia byť baklažány vetrané. Uhorky sú kontraindikované. Vysadená zelenina bude vädnúť a výnos sa môže znížiť.

Jedinou podobnou požiadavkou pri pestovaní oboch plodín je zloženie pôdy a hnojenie. Tieto zeleninové plodiny milujú voľnú a ľahkú pôdu. Rovnako môžu byť použité aj hnojivá.

Riešenie problému

Nie každý má možnosť inštalovať na mieste niekoľko skleníkov. Preto je možné vyriešiť problém pomocou zónovania, potom bude možná kompatibilita modrej zeleniny so zelenou. Izba je rozdelená do niekoľkých zón. Môžete tiež usporiadať ďalší vstup do skleníka a vytvoriť priečku z polykarbonátu, voskovaného plátna alebo polyetylénu.

Priečka alebo ďalší vchod vyrieši veľa problémov. Napríklad, ak sú súčasne vysadené paradajky a baklažány, môžete pokojne prvý vetrať a druhý poliať.

Ak nemôžete urobiť druhý vchod do skleníka, môžete jednoducho vytvoriť priečku, cez ktorú by ste mali prechádzať, iba ak je to potrebné. Priečka je schopná chrániť pred šírením škodcov a udržiavať potrebnú mikroklímu.

Baklažány patria do samoopelivej skupiny rastlín, preto si musíte zvoliť odrody uhoriek, ktoré nevyžadujú opeľovanie včelami.

Musíte pestovať plodiny na rôznych záhonoch. Môžete sadiť na opačné strany alebo baklažány umiestniť k stenám skleníka, do stredu uhorky. Boky skleníka sú oveľa teplejšie a viac osvetlené.

Ak v jednom skleníku zostane medzi uhorkami a baklažánmi veľa miesta, potom môžete zasadiť fazuľu. Je schopný obohatiť pôdu dusíkom, rýchlo rastie a dobre rodí v skleníku.

Stretnutie s chorobami a škodcami

Pestovanie uhoriek vedľa baklažánu, záhradníci často čelia rozvoju chorôb a škodcov. Tieto rastliny často napádajú vošky a roztoče. Hmyz poškodzuje sadenice a môže prenášať mnoho infekčných chorôb, ktoré sa šíria veľkou rýchlosťou.

Pred výsadbou semien alebo sadeníc uhoriek a baklažánov musíte vykonať dezinfekčné opatrenia. Je potrebné dezinfikovať nielen pôdu, ale aj štruktúru skleníka, ako aj záhradné náradie.

Aby ste chorobe zabránili alebo si ju všimli včas, musíte poznať niekoľko pravidiel:

 • pravidelne musíte skontrolovať výsadbu, najmä vnútornú stranu listov;
 • ak sa zistí zmena farby listov, výskyt škvŕn, lariev škodcov alebo dospelých, je potrebné vykonať ošetrenie insekticídmi;
 • nálev z cibule alebo cesnaku, nálev z dreveného popola s prídavkom mydla na pranie pomôže zabrániť škodcom alebo sa ich zbaviť.

Hnojivá nasýtia rastliny základnými živinami a zvyšujú odolnosť proti chorobám. Najlepšie možnosti pre zeleninové plodiny sú hnoj a humus. Treba si len uvedomiť, že do pôdy sa nemôže vnášať čerstvý hnoj, aby sa nespálil koreňový systém rastlín.


Pozri si video: Jak vypěstovat avokádo z pecky (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Tristian

  Bravo, aké slová ..., vynikajúci nápad

 2. Taum

  Myslím, že sa mýlite. Poďme diskutovať. Pošlite mi e -mail na pm.

 3. Houghton

  Let's try be reasonable.

 4. Darryl

  Idea good, it agree with you.

 5. Gais

  Súhlasím so všetkým vyššie uvedeným.

 6. Willy

  Oh! Unfortunately!Napíšte správu