Rada

Odrody záhradného náradia na odstraňovanie buriny a spôsob výroby náradia pre domácich majstrov

Odrody záhradného náradia na odstraňovanie buriny a spôsob výroby náradia pre domácich majstrov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri výbere záhradného náradia na odstraňovanie buriny sa treba riadiť mnohými kritériami. Tieto nástroje sú ručné a automatické. Takéto výrobky sa tiež líšia svojim princípom činnosti. Aby ste dosiahli dobré výsledky v boji proti burinám, stojí za to zvoliť si najpohodlnejšie zariadenie. Je tiež celkom možné vyrobiť si takýto nástroj sami.

Typy zdvíhacích zariadení

Odburiňovanie sa považuje za najpopulárnejšiu metódu odstraňovania buriny. Preto sa odporúča zvoliť správne nástroje pre zákrok.

Záhradná vidlička

Toto zariadenie je vhodné na odstránenie buriny so silnými a rozvetvenými koreňmi. Ak sú hroty tohto zariadenia ohnuté pod uhlom viac ako 45 stupňov, je možné ich použiť na uvoľnenie pôdy. V takom prípade môžete odstrániť trávu, ktorá je zle zafixovaná v zemi.

Je potrebné mať na pamäti, že rukoväť ľubovoľného zariadenia by mala byť v ruke pohodlná. To pomôže zabrániť bolesti v ruke.

Odstraňovač koreňov

Odstraňovač koreňov vám umožňuje zbaviť sa hlboko usadených rastlín. Existuje niekoľko možností pre takýchto kultivátorov. Niektoré z nich pripomínajú vidličku, ktorá má 2 ploché hroty, iné majú trojuholníkovú čepeľ a vyzerajú ako vývrtka.

Štrbinový čistič

Toto zariadenie má tvar písmena „G“. Používa sa na zbavenie sa trávy medzi dlaždicami. Často sa používajú na zdobenie stôp.

Kvapky na účinné odstránenie

Choppery majú niekoľko odrôd. Sú Holanďania, krotkí alebo rovní. Prvá kategória sa vyznačuje mierne sklonenou čepeľou, ktorá je upevnená na dlhej rukoväti. Zariadenie pomáha pri prerezávaní koreňov trávy spracovaním horných vrstiev pôdy.

U priamych prípravkov je čepeľ upevnená na stredne dlhej rukoväti. To sa deje v pravom uhle, aby sa burina dala vyčistiť sekacím pohybom. Ručné motyky sú malé kópie rovných. Pomáhajú kultivovať mladé kultúry. Odstránenú trávu môžete zbierať pomocou hrablí.

Elektrický odstraňovač

Okrem mechanických prístrojov existujú aj elektrické kultivátory. Pôsobia radikálnejšie na pôdu a pomáhajú úplne odstrániť burinu.

Požiadavky na kvalitný nástroj na vytrhávanie buriny

V boji proti tráve stojí za výber správny inventár. Pre prácu je prípustné používať motyky alebo ploché rezačky. Tiež sa často používajú špeciálne pololniky. Pri výbere nástroja stojí za zváženie dĺžka rukoväte. Malo by to stačiť, aby sa záhradník nemusel ohýbať.

Najvýhodnejšou možnosťou budú zariadenia, ktoré sa dajú ľahko zakryť rukou. Stojí za zváženie hrúbky dreva, z ktorého je vyrobená rukoväť. Malo by to byť pohodlné v ruke.

Drevená rukoväť by mala byť brúsená, aby na povrchu neboli žiadne uzly alebo otrepy. V opačnom prípade hrozí nebezpečenstvo poranenia a pľuzgierov. Drevo rukoväte by malo byť mäkké a ľahké. Bukové alebo dubové nástroje sa považujú za veľmi robustné, ale majú pôsobivú hmotu.

Je dôležité, aby pracovná plocha prístroja bola šikmá. To maximalizuje efektivitu a vyžaduje minimálne úsilie.

Konštrukcia zariadenia by mala znamenať zmenu uhla pracovnej časti. Pri kúpe nástroja by ste ho mali zdvihnúť a vyhodnotiť dĺžku rukoväte. Malo by to byť pohodlné. Rovnako dôležité je posúdenie uhla sklonu pracovnej plochy. Je žiaduce, aby sa dal zmeniť uhol nástroja.

Ak si nástroj zostavujete svojpomocne, môžete okamžite nastaviť požadovaný uhol. V takom prípade by ste si mali zariadenie vyskúšať na vlastnej koži.

Ako si vyrobiť extraktor buriny vlastnými rukami

Ručne vyrobený nástroj bude čo najspoľahlivejší a vydrží dlho. Pomáha vyrovnať sa s vrcholmi trávy a jej koreňmi.

Výrobok vyžaduje rúrkové telo s reznými úlomkami, ktoré pripomína drážku s ostrými hranami. Na druhej strane by do extraktora mala byť umiestnená stopka. Je pripevnený skrutkou.

Materiály a nástroje

Je dovolené vyrábať zariadenie z fragmentu potrubia. Jeho priemer môže byť 25-42 milimetrov. Ako rukoväť je vhodná rukoväť.

Z nástrojov stojí za to pripraviť vŕtačku, pilník, štvorec na meranie. Budete tiež potrebovať brúsku. Musí byť vybavený rezacím kotúčom. Okrem toho budete potrebovať skrutkovač, lietadlo. Stojí za to vziať si aj brúsny papier.

Postup vlastnej výroby

Pri výrobe zariadení stojí za to urobiť nasledovné:

  1. Označte oceľové potrubie a rozrežte ho na dĺžku.
  2. Rúru zafixujte a pomocou rezačky urobte pozdĺžne rezy.
  3. Odrežte koniec žľabu. Musíte urobiť uhol 35 stupňov.
  4. Odstráňte otrepy pilníkom.
  5. Naostrite pracovnú časť zvnútra. Choďte po spodnej časti s polkruhovým pilníkom.
  6. Na upevnenie rukoväte urobte otvor pre skrutku.
  7. Vložte rukoväť do prístroja.
  8. Utiahnite skrutku.

Technológia extrakcie buriny krok za krokom

Nástroj je možné vyrobiť pomocou rohu. Mal by byť znížený o 30-40 centimetrov. Tiež stojí za to vziať rúrku na upevnenie rezania.

Ak chcete urobiť hrot, stojí za to ustúpiť 15 centimetrov od krajnej časti a urobiť značku. Strihaním získate bod. Pripojte rúrku, ku ktorej bude pripevnená rukoväť.

K produktu by mal byť tiež privarený ďalší kus rúrky. To pomôže vytvoriť podporu. Potom sa odporúča položiť si na ňu nohu. Potom stojí za to upraviť rukoväť. Všetky kovové úlomky musia byť zvárané. Nakoniec vložte rukoväť a zaskrutkujte skrutku.

Existuje veľa možností na usmrtenie trávnatého náradia. Aby ste dosiahli dobré výsledky v boji proti nežiaducim rastlinám, stojí za to zvoliť správny inventár.


Pozri si video: REKLAMA LIDL - ZÁHRADNÉ NÁRADIE - od. (Február 2023).