Rada

Návod na použitie a zloženie Fosfín TAB, dávkovanie látky a analógov

Návod na použitie a zloženie Fosfín TAB, dávkovanie látky a analógov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pestovanie dobrej úrody obilia nie je ľahká úloha, ale rovnako ťažké je udržiavať ho vysoko kvalitné, chrániť ho v skladovacích priestoroch a počas prepravy pred hmyzími škodcami. Na tento účel sa používajú rôzne agrochemické prípravky, ktoré pôsobia na hmyz, ale nemenia kvalitu výrobkov. Používanie tabliet „Fosfina TAB“ vám umožňuje chrániť obilniny a múku na ceste od výrobcu k spotrebiteľovi.

Účinná látka a forma uvoľňovania

Produkt sa vyrába v tabletách, je to účinný fumigant určený na ničenie hmyzích škodcov, ktorí ovplyvňujú zrno rôznych plodín a múku a obilniny z neho vyrobené.

Patrí do chemickej triedy anorganických látok. Aktívnou zložkou liečiva je fosfid hlinitý, ktorý je obsiahnutý v produkte v koncentrácii 560 gramov / kilogram. Každá tableta lieku má hmotnosť 3 gramy. Sú balené v zapečatenej kovovej fľaši obsahujúcej 333 tabliet a s hmotnosťou 1 kilogram. Štítok injekčnej liekovky obsahuje podrobné informácie o názve, účele lieku a spôsobe jeho použitia.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Pri kontakte so vzduchom sa látka rozkladá za uvoľňovania plynného fosfínu, oxidu uhličitého a amoniaku. Preto má látka nepríjemný, štipľavý zápach.

Spektrum a mechanizmus účinku "Fosfínovej TAB"

Cereálie, múka a krúpy sú ovplyvnené mnohými druhmi hmyzích škodcov. „Fosfín“ šetrí z:

 • mlynčeky na obilie;
 • sýpky;
 • malý chrobák z múky;
 • Surinamskí mukožrúti;
 • obilný mol;
 • mlynský mól;
 • červené krátkosrsté mukožravce;
 • červenonohé šunkové chrobáky;
 • nylonové chrobáky;
 • roztoče múky.

„Fosfín“ spracúva stodoly a skladovacie zariadenia, výťahy, nákladné priestory lodí na prepravu výrobkov, železničné vagóny zapojené do jeho prepravy. Spracovávajú sa rôzne druhy obilia, múka a obilniny sa skladujú pod igelitom, lodné priestory, v ktorých sa prepravujú rôzne druhy obilia.

Trvanie obdobia vystavenia emitovanému plynu hmyzu je spôsobené množstvom účinnej látky liečiva vo vzduchu. Indikátor produktu koncentrácie fosfínu v čase expozície (PCE), ktorý je smrteľný pre latentné formy škodcov a voľne žijúce kolónie, je 25 gramov / hodinu na meter štvorcový plochy. Otvorene žijúci hmyz sa ničí pri oveľa nižšej koncentrácii - 7 gramov / hodinu na meter štvorcový.

Spôsobuje paralýzu nervového systému, najskôr zomierajú dospelí a ako expozícia postupuje, dochádza k odumieraniu lariev.

Výhody a nevýhody

Okrem vysokej účinnosti lieku patria medzi jeho výhody:

 • jednoduchosť použitia;
 • schopnosť ovplyvňovať hmyz na ťažko dostupných miestach;
 • jednoduchosť balenia;
 • nedostatok vplyvu na kvalitu a trhové ukazovatele výrobkov.

Činidlo je liečivo s nepretržitým účinkom a nemá selektivitu. Medzi nevýhody lieku patrí:

 • extrémna toxicita plynov emitovaných tabletami;
 • nedostatok dlhodobého pôsobenia.

Po úplnom vetraní miestnosti sa účinok lieku zastaví.

Dôležité: nemali by ste zvyšovať odporúčanú koncentráciu činidla alebo znižovať čas na odplynenie priestorov. Pri výbere produktu je potrebné s ním pracovať striktne podľa pokynov výrobcu.

Pokyny na použitie insekticídu

„Fosfín“ sa používa u významného počtu hmyzu v ošetrovaných objektoch. Pri spracovaní skladov s obilím baleným vo vreciach, miešanom krmive, múke alebo obilninách sú tablety liečiva rozložené po celej ploche miestnosti.

Pri fumigácii nebaleného zrna v skladoch a vo výťahoch sa fumigant zavádza s dávkovačom do obilnín pohybujúcich sa pozdĺž dopravníka. Kvôli vysokej toxicite liečiva pri interakcii so vzduchom je potrebné tablety rýchlo rozložiť a pevným zatvorením dverí opustiť miestnosť.

Spotreba liekovObrobok alebo výrobokEliminovaní škodcoviaSpôsob a vlastnosti spracovania
5 gramov / meter kubický plochyPred naložením vyprázdnite silaAkýkoľvek obilný hmyz s výnimkou roztočovDroga sa uchováva v sýpke 5 dní. Po vyvetraní je pred vstupom do miestnosti potrebné zmerať maximálnu prípustnú koncentráciu liečiva vo vzduchu (MPC). Práce sú povolené, ak je zvyšková koncentrácia látky vo vzduchu pod hodnotami MPC.
6 gramov na meter kubický plochyPotravinárske podniky a podniky na spracovanie obiliaVšetky druhy hmyzích škodcov z obilnín, obilnín, múky, okrem roztočovExpozícia prípravku v interiéri po dobu 2 dní, po ktorej nasleduje vetranie po dobu 2 dní. PQE - 7 gramov / hodinu na meter štvorcový.

Personál je povolený na pracovisko, keď je koncentrácia liečiva pod MPC (maximálna prípustná koncentrácia). Merania sú povinné. Predaj výrobkov - ak sú stopy fumigantu pod minimálnou prijateľnou úrovňou (MRL).

Plocha 2,4 gramov / meter kubickýSpracovanie nákladných priestorov na domácich nákladných lodných nákladných autách a tankeroch pri nakladaní obilia a jeho derivátov do zahraničných prístavov. Cudzie lode pri vykládke výrobkov v domácich prístavoch.Všetky druhy škodcov na obilninách a múke, okrem roztočovPri použití fytoexploofumigačnej technológie vydrží najmenej 10 dní. Odplynenie počas plavby a na cestách. Kontrola a vykládka výrobkov s koncentráciou fosfínu nad povrch zrna, vo výške 0,5 až 1 meter - nie viac ako 0,1 miligramu na meter. Koncentrácia v medzikryštálovom priestore po ponorení hlboko do zrna o 0,3 metra, nie viac ako 50 miligramov na meter. Prijatie personálu do práce, keď je koncentrácia fosfínu pod maximálnou prípustnou koncentráciou. Predaj výrobkov so zvyškami fumigátora pod ML.

Inšpekcia a vykládka v domácich prístavoch v súlade s pokynmi na fumigáciu obilia prípravkami na báze fosfínu na plavidlách schválených v roku 1992.

9 gramov / tonaManipulácia so sypkým zrnom v skladovacích zariadeniach. Dávka - nie viac ako 200 ton, výška násypu - nie viac ako 2,5 metra. Alebo vložené do polyetylénových vriec.Akýkoľvek obilný hmyz s výnimkou roztočovVydržte 5 dní, vetranie - od 10 dní. Práca personálu - najskôr 10 dní po monitorovaní hodnôt maximálnej koncentrácie látky vo vzduchu (MPC). Predaj výrobkov s hodnotou nižšou ako MRL (minimálna prípustná úroveň).
6 gramov / meter kubickýObchody s obilninami a múkou, balené alebo pod polyetylénom.Všetky druhy hmyzích škodcov obilnín a múky, okrem roztočovExpozícia - 5 dní. Vysielanie - minimálne 2 dni. Vstup personálu - minimálne o 2 dni neskôr, po zmeraní MPC. Predaj produktu so zvyškovou koncentráciou fosfínu pod MRL.

Vzduch v ošetrenej miestnosti by mal byť ohriaty na +15 ° С.

Opatrenia

Látka je extrémne toxická pre ľudí a má triedu nebezpečnosti 1. Všetky práce s liekom vykonávajú špeciálne vyškolení pracovníci, ktorí boli poučení o bezpečnostných opatreniach a dostali povolenie na vykonávanie práce.

Všetky práce sa vykonávajú v špeciálnych oblekoch s plnou ochranou orgánov dýchania a zraku (plynové masky). Odplynenie vykonávajú tiež špecialisti, tím je vybavený prístrojmi na meranie MPC a MPL.

Pomoc pri otrave

Pri silnom stupni intoxikácie, strate vedomia sú možné kŕče. Postihnutého treba dopraviť na čerstvý vzduch, uvoľniť ho z ochranného odevu, ľahnúť si a privolať lekára. Pred príchodom lekára sa postihnutému podáva každých 5 minút čajová lyžička roztok síranu meďnatého (1%). Alebo roztok 0,03% manganistanu draselného, ​​každých 5 minút, polievková lyžica. Pite až do zvracania, potom podajte soľný preháňadlo.

Dôležité: je neprijateľné dávať postihnutému mlieko a iné bielkovinové produkty na pitie. Je potrebné skontrolovať pulz a krvný tlak obete.

Interakcia s inými látkami

„Fosfín“ sa používa výlučne ako nezávislý fumigant a nemieša sa s inými liekmi.

Skladovanie finančných prostriedkov

Liečivo sa uchováva v hermeticky uzavretom originálnom obale. V osobitných miestnostiach, s výnimkou vstupu nepovolaných osôb.

Podobné lieky

Identické s účinnou látkou sú: „Genie TAB“, „Alfin TAB“, „Katfos TAB“, „Quickfos TAB“.


Pozri si video: Příprava acetylenu (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Lowell

  Ospravedlnujem sa, ale podla mna nemas pravdu. mám istotu. Môžem obhájiť pozíciu.

 2. Matata

  Tá neporovnateľná správa ma veľmi zaujala :)

 3. Daryle

  som toho istého názoru.

 4. Conchobhar

  Bravo, fantastic))))

 5. Kegal

  Nie je na škodu vytlačiť takýto príspevok, na internete to nájdete málokedy, vďaka!Napíšte správu