Otázky a odpovede

Čo robiť, aby sa v budúcom roku mrkva stala sladkou a šťavnatou


Dobrá hodina! Mrkva rástla a bola čistá a veľká, suchá, vôbec nie šťavnatá a sladká. Prečo sa to stalo? Polievanie pravidelné, na miestach prasklo aj pár kúskov. Krajina je kyslá, ale neviem koľko. Ovplyvňuje to? Chcem si kúpiť lakmusové papiere, skontrolovať. Rastie veľa vší. Čo robiť, aby bol nasledujúci rok sladký a šťavnatý? Ďakujem!

Odpovede:

Závisí to aj od odrody.Zalievanie mrkvy kvôli šťavnatosti je dobré 1 - 2-krát týždenne.

Každý deň sme sa hojne zalievali a používali sme superfosfát na prevenciu

Keď ma moja svokra naučila, je potrebné zalievať mrkvu skôr, ako vypučí, iba ona prišla na zníženie zalievania na 1-krát týždenne, má dosť dažďov, rastie veľká a sladká

Neexistuje žiadna odpoveď ...

Polievanie je potrebné pravidelne. Nemusí pršať celé leto .... Som si celkom istý, že máte k dispozícii celý rad úložných priestorov. Nikdy to nebude šťavnaté. Vždy vysádzame najmenej tri odrody - skoro (nie je skladované, často nemotorné, ale šťavnaté a chutné), stredne dozrievajúce (tento rok to Samson vyskúšal ako šťavnaté, dokonca aj sprejové muchy !! Aj keď trochu rástol v alumíne , ale v mäkkej krajine je príliš veľká a prasknutá veľa), dobre, príliš neskoro na uskladnenie ... teraz to nie je príliš šťavnaté, ale ak v období aktívneho rastu (keď vrcholy rastú) nedochádza k hojnému zalievaniu, potom je suchá ...

Nalial som všetky svoje tri letá všetky tri. Pravdepodobne takáto odroda. Zasaďte najmenej tri rastliny. Zastieľam škôlku, vitamín, Nantes a Carot .... všetko šťavnaté.

Existovali dve odrody, nepamätám si, ktoré. Polievanie každý deň je hojné. Mali sme sucho. Je pravda, že tieto odrody sú také (((iba za uskladnenie. Ďakujem všetkým!)

A povedzte mi, prosím, prečo je mrkva bledá. Veľké, chutné, ale nie jasne oranžové. Vysadili Losinoostrovskú a niektoré ďalšie. Všetky mrkvy majú rovnakú farbu.

tiež závisí od odrody. Nechávam svoje semená. Páči sa mi to. Škôlka je úplne rovnaká ako v jadre, skúste iné odrody, pretože nájdete, čo sa vám páči, a necháte ich na semeno a vždy budete mať svoju mrkvu.

a aký druh škôlky?

niečo také. veľmi chutné, skoro. Čichal som od júna.

Pokúsim sa vyhľadávať v obchodoch. Ale je to malé, zlé?

priemer ... je to na jedlo a dá sa pripraviť. Nebude uložený dlho. Začiatkom mája ju zasadíme na jedlo.

Ďakujem, budem ju používať budúci rok!

Áno, dúfam, že má pravdu!) Odroda sa nazýva!)

ale ako zbierať semená? Nejako o tom napísali, ale nechápal som, že je potrebné nejako dômyselne vysadiť mrkvu? Skúsim ďalšie odrody a potom prídu vhod

nie je tam nič zložité! Na začiatku jari, mrkva z rastlín, počet kusov nie menej ako 5))) Páčili sa vám odrody, potom pôjdu zelení, potom po vyschnutí kvet ako kôpr, potom ho môžete zbierať. Rezal som dáždniky a potom sa podľa potreby odlupujem!)

a naozaj vám veľmi pekne ďakujem !!!

Druh

A mám problémy s mrkvou. Vykopal som to dnes. Nielen, že nie je toho druhu, ktorý som si kúpil, ale má tiež iba škrupinu, vnútri ako detská výživa. Čítal som to na internete: vyzerá to ako mokrá bakteriálna hniloba. Uvedomil som si, že choroba sa prenáša prostredníctvom infikovaných semien, ale o Zemi sa nič nehovorilo. Nezranilo by to napríklad napríklad zemiaky, ktoré tam budú v budúcom roku? Len pre prípad, že by som všetko prelial roztokom manganistanu draselného. Všetky tieto „zemiakové kaše“ s časťou zeme a vrcholmi boli naskladané oddelene od kompostovej hromady. Neviem, čo iného sa dá urobiť. Poraďte, komu tento problém čelil.

snažte sa tam pestovať koreňové plodiny ... žiadne riziko.