Rada

Popis a vlastnosti odrôd jabĺk Bessemyanka Michurinskaya, oblasti distribúcie a recenzie záhradníkov

Popis a vlastnosti odrôd jabĺk Bessemyanka Michurinskaya, oblasti distribúcie a recenzie záhradníkov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Možno je jabloň najbežnejším stromom v ruských záhradách. Mohlo by sa zdať: čo môže byť jednoduchšie - zasadil strom a po niekoľkých rokoch zožal úrodu. Ale všetko je oveľa komplikovanejšie a ak nepoznáte vlastnosti tohto alebo toho typu, výsledok nebude taký, aký by sme si priali. Dnes si povieme niečo o vlastnostiach odrody jabloní Bessemyanka Michurinskaya.

Opis a vlastnosti odrody

Zdroje, ktoré popisujú Bessemyanka Michurinskaya, hovoria, že ide o vysoký jesenný strom so zrelou širokou a zaoblenou korunou a u mladých jedincov s predĺženou oválnou. Vetvy sú silné, zriedkavé. Dozrieva na nich hlavná úroda.

Ovocie má príjemnú sladkokyslú chuť s dochuťou vína. Šupka tejto odrody jabĺk je hustá, pevná, hladká, s mierne voskovým povlakom. Farba je žltozelená, ale po celom obvode jabĺčka je jasne červená tvárenka. Buničina je krémovej farby, jemná textúra.

Ako už z názvu vyplýva, jablku chýbajú semená, menej často je ich doslova pár kusov.

Výhody a nevýhody

Jablone tejto odrody majú charakteristické vlastnosti, ktoré robia tento druh atraktívnym pre záhradníkov:

 • vynikajúce obchodné vlastnosti;
 • pravidelne dávajte dobrú úrodu;
 • dlhá trvanlivosť (asi 100 dní);
 • environmentálna udržateľnosť.

Existujú však aj nevýhody:

 • je potrebná nedostatok schopnosti samoopelenia, opeľujúce sa odrody;
 • plody rýchlo opadávajú, ak sa včas neodstránia zo stromu, skončia na zemi, čo výrazne zníži trvanlivosť.

Charakteristika Bessemyanka Michurinskaya

Ak chcete mať predstavu o odrode a pochopiť, či stojí za to pestovať túto jabloň, musíte sa oboznámiť s charakteristikami druhu.

Rozmery

Strom patrí medzi vysoké jablone so silnými koreňmi, ktoré môžu ísť až 5 metrov hlboko do zeme. Plody sú veľké - priemerná hmotnosť je asi 170 gramov. Jablká majú okrúhly tvar s možným miernym sploštením v strednej časti a slabo výraznými rebrami.

Výťažok

Prvú úrodu je možné získať v 5. - 7. roku života stromu. Kvety, ktoré kvitnú pred začiatkom plodného veku, je najlepšie odrezať, aby sa stimulovalo čo najskôr k rozvoju jablone. Výnos je vysoký - asi 200 kilogramov na strom.

Frekvencia plodenia

Pri správnej starostlivosti sa nedodržiava frekvencia plodenia a jabloň pravidelne každý rok poteší úrodu.

Zimná odolnosť

Jabloň odrody Bessemyanka Michurinskaya má priemernú zimnú odolnosť, odoláva teplotným extrémom a nepriaznivému počasiu. Je však lepšie zasadiť strom do oblasti, ktorá je čo najviac osvetlená slnečnými lúčmi.

Odolnosť voči chorobám

Bessemyanka Michurinskaya je zriedka vystavená chrastavitosti a plesňovým chorobám, je odolná proti hnilobe ovocia. Je však potrebné vykonať preventívne opatrenia na prevenciu chorôb: postrekovanie, hnojenie, odstraňovanie chorých konárov a pokazených plodov.

Hodnotenie ovocia

Degustačné hodnotenie ovocia odborníkmi je vysoké: majú výraznú chuť a príjemnú arómu. Chemické zloženie jabĺk je tiež dobré:

 • cukor - 11,2%;
 • titrovateľné kyseliny - 0,69%;
 • sušina - 14,2%;
 • kyselina askorbová - 21,3 miligramov;
 • P-aktívne katechíny - 229,3 miligramov.

Distribučná oblasť odrody

Bessemyanka Michurinskaya je veľmi rozšírená a rastie v nasledujúcich regiónoch Ruska:

 • Centrálne;
 • Stredná čierna zem;
 • Severozápad;
 • Východosibírsky.

Recenzie na jablko

Alexey, Moskva: „Som spokojný s jabloňou: plody sú chutné a aromatické. S odchodom nie sú problémy. Dôstojne prežíva aj zima. Jablká sa skladujú dlho, takmer do konca decembra. S manželkou sa nám darí predávať, jesť a konzervovať. ““

Valeria, Lipetsk: „Odroda je dobrá, plody sú vynikajúce. Jabloň si nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, jablká sa skladujú dlho. Ale je tu mínus - zber. Vzhľadom na veľkosť stromu je ťažké zbierať jablká aj so rebríkom. Ak nemáte čas na ich včasné odstránenie, potom padajú a lámu sa, čo negatívne ovplyvňuje vzhľad a trvanlivosť. “

Natalia, Kazaň: „Vysadila som túto jabloň. Všetko je dobré: v starostlivosti je nenáročný, dáva veľkú úrodu, pravidelne prináša ovocie. Ale plody sú mierne kyslasté s príchuťou koláča. Mám rada sladké, medové. ““


Pozri si video: Letný rez jabloní part 2. (Septembra 2022).