Rada

Opis odrody čerešne Volochaevka, vlastnosti stromu, pravidlá výsadby a starostlivosti

Opis odrody čerešne Volochaevka, vlastnosti stromu, pravidlá výsadby a starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Popis odrody populárnej čerešne Volochaevka vám umožní rozhodnúť sa o výbere ovocného stromu na výsadbu na vašom webe. Odroda je produktívna a ľahko sa pestuje.

História pôvodu

Na získanie novej odrody Volochaevka sa krížili čerešne Lyubskaya a Vladimirskaya. V roku 1997 bola nová odroda zapísaná do štátneho registra ako ovocný strom určený na pestovanie v centrálnej časti. Volochaevku choval chovateľ A.I. Evstratov.

Opis odrody

Pred výberom čerešňovej odrody je dôležité preštudovať si popis odrody, aby ste neboli sklamaní. Volochaevskaya sa vyznačuje vysokou mrazuvzdornosťou.

Ale pri teplote -30 stupňov výhonky mierne zmrznú, čo negatívne ovplyvňuje zdravie stromu.

Volochaevka patrí k samoplodným odrodám, preto na zvýšenie výnosov nebudete musieť v záhrade vysádzať ďalšie odrody čerešní. Alebo prilákajte včely do záhrady na opelenie.

Vzhľad

Ďalším dôležitým bodom, ktorý je potrebné zvážiť pred kúpou sadenice, je vzhľad stromu. Pozornosť sa venuje výške kmeňa, zahusteniu koruny a vlastnostiam ovocia.

Drevo

Čerešňové odrody Volochaevskaya na výšku nedosahujú viac ako 3 m. Strom je silne listnatý, koruna je zahustená. Listy sú tmavozelené, matné.

Ovocie

Zrelé plody sú veľké, priemerná hmotnosť je 4 - 5 g. Šupka je tenká, červeno-šarlátová. Kameň nie je veľký, dá sa ľahko oddeliť od dužiny. Buničina je sýto bordového odtieňa. Bobule majú sladkú chuť s mierne kyslou chuťou. Plody sú vhodné na varenie a konzerváciu.

Odrodové vlastnosti

Dôležitými vlastnosťami každej odrody sú úroda, doba plodenia a odolnosť voči rôznym chorobám a hmyzu.

Výťažok

Plodenie hybridu sa začína vo 4. roku po výsadbe sadenice. Výnos je dobrý, najmenej 15 kg plodov sa zberá z dospelého stromu. Strom každoročne prináša ovocie. Prvé zrelé čerešne sa objavujú na konci júla.

Termín plodenia naznačuje, že Volochaevka patrí k hybridom neskorých čerešní.

Odolnosť voči chorobám

Odolnosť odrody Volochaevka je priemerná. Je potrebné poznamenať, že čerešňa má dobrú odolnosť proti kokokomykóze a moniliálnemu popáleniu. Aby sa zabránilo výskytu chorôb, stromy sa pravidelne skúmajú a vykonávajú sa preventívne postupy.

Rastúce vlastnosti

Výsadba je dôležitý okamih, počas ktorého sa kladie základ pre budúci výnos a zdravie čerešne. Ak zasadíte sadenicu podľa všetkých pravidiel poľnohospodárskej technológie, potom čerešňa každý rok poskytne dobrú úrodu.

Výber miesta pristátia

Odrodu sa odporúča vysadiť v apríli. Pri výsadbe sadenice by sa mali uprednostňovať otvorené slnečné oblasti na kopci. Čerešňa nemá rada stojatú vodu v blízkosti kmeňa, ako to často býva na jar v nížinách. Vhodné sú aj plochy, ktoré sú v polotieni. Rastliny sa neodporúča vysádzať na miesta, kde slnečné lúče neklesajú.

Pristátie

Výsadba hybridu Volochaevka sa nelíši od výsadby iných odrôd čerešní. Fázy výsadby čerešní Volochaevskaya:

 • Vykopajte jamu do hĺbky najmenej 1 m a šírky najmenej 70 cm.
 • Na dno jamy nasypte hnoj, hnojivá obsahujúce dusík a drevný popol.
 • Nechajte otvor pre hnojivo 2-3 týždne.
 • Pred zasadením sadenice ju vložte na niekoľko hodín do rastového aktivátora a tesne pred výsadbou ponorte korene do vodného roztoku hliny.
 • Sadenicu vložte do jamy, zasypte zeminou.
 • Ubíjajte zem blízko kufra.
 • Zastrčte kôl do stredu otvoru a priviažte k nemu stonku sadenice.

Na konci výsadby zalejte sadenicu vedrom (4 - 5 litrov) teplej vody.

Starostlivosť

Starostlivosť o čerešne zahŕňa zalievanie, tvorbu koruny a prevenciu chorôb.

Polievanie

Čerešne sa polievajú štyrikrát za sezónu:

 • Prvé zalievanie sa vykonáva pred objavením sa pukov.
 • Druhýkrát sa čerešňa zalieva počas kvitnutia.
 • Tretie je po plodení.
 • Naposledy sa strom zalieva pred mrazom.

Čerešne zalejte iba teplou vodou.

Prerezávanie

Prerezávanie sa vykonáva na jar a na jeseň. Formatívne prerezávanie sa vykonáva na jar. Odrežte mladý prírastok a časť konárov. Zostalo niekoľko kostrových konárov. Na jeseň sa suché, poškodené konáre odrežú.

Škodcovia a prevencia

V prípade kokcykózy sa čerešne postriekajú tekutým roztokom Bordeaux a roztokom močoviny. Po zbere sú všetky listy zničené. Postrek prípravkom "Poliram" pomáha proti antraknóze. Rastliny sa postrekujú trikrát za sezónu.

Proti voškám pomáhajú prípravky „Iskra“ a „Intavir“. Weevils a mory sú zničené chemikáliami Kinmix a Karbofos. Okrem chemikálií pomáhajú ľudové lieky. Napríklad je užitočné postriekať stromy mydlovou vodou a popolom z dreva. Vedľa môžete tiež vysadiť cesnak, valeriánu alebo nechtík. Vôňa týchto rastlín odpudzuje veľa hmyzu.


Pozri si video: Rozmnožovanie podpníkov (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Zusho

  medved ... toto by som chcel :)))

 2. Rylee

  V tomto niečom je, myslím si, že je to výborný nápad.

 3. Nissim

  the Useful questionNapíšte správu