Rada

Je možné kurčatám dať kyslú kapustu a čerstvú kapustu, výhody a škody zo zeleniny

Je možné kurčatám dať kyslú kapustu a čerstvú kapustu, výhody a škody zo zeleninyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kurčatá sú považované za jedno z najnáročnejších vtákov, ktoré žijú na súkromných farmách. To však neznamená, že môžu jesť všetko. Aby zdravie vtákov zostalo normálne a nestretli sa s rôznymi patológiami, stojí za to zvážiť určité pravidlá. Mnoho farmárov zaujíma, či je možné kurčatám dať kyslú kapustu alebo čerstvú kapustu. Tieto výrobky sa dajú použiť v potravinách, ale je dôležité to robiť podľa pravidiel.

Je možné kurčatá kŕmiť kapustou

Kurčatá majú veľmi radi kapustu. Jedia ho takmer v akomkoľvek množstve. Väčšinou vtáky vykuknú, čo im farmár dá. Samozrejme je lepšie vtáky kŕmiť čerstvými listami. Celkom dobre však jedia aj fermentované jedlá. Odporúča sa pridávať do mokrých zmesí. Je tiež dovolené dávať zeleninu do suchého jedla.

Nakladané

Čerstvá kapusta samozrejme obsahuje maximum vitamínov. Nie je však vždy možné použiť ho celý rok. Na prípravu zdravého jedla, ktoré sa stane zdrojom vitamínov na celú zimu, sa odporúča zbierať kapustné listy a marinovať ich. Pri kompetentnej príprave surovín je možné v nej uchovať maximum vitamínov.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Odporúča sa vytlačiť kyslá kapusta a nakrájať na malé kúsky. Takýto výrobok by sa mal kurčatám podávať ako súčasť suchého krmiva alebo mokrej kaše. Vtáky jedia také kompozície s veľkým potešením.

Kŕmenie kyslej kapusty je pre vtáky veľmi prospešné. Vďaka tomuto produktu je možné dosiahnuť nasledujúce účinky:

  • dodávať vtákom železo, fosfor, draslík, horčík, vápnik;
  • zlepšiť vstrebávanie živín - tento účinok sa dosahuje vďaka prítomnosti kyseliny mliečnej;
  • poskytnúť vtákom vitamíny A, K, C;
  • aktivovať fungovanie gastrointestinálneho traktu;
  • potlačiť aktivitu hnilobných bakteriálnych mikroorganizmov - tento výsledok je možné dosiahnuť vďaka prítomnosti kyseliny octovej a mliečnej v kompozícii, ktoré sa vyskytujú počas fermentácie.

Čerstvé

Do vtáčej ponuky sa určite odporúča pridať čerstvú kapustu. Obsahuje veľa cenných vitamínov. Existuje zjednodušená verzia, v ktorej je hlávka kapusty jednoducho zavesená v kurníku. Toto umožňuje vtákom klopať na listy.

Je prípustné zmiešať drvený produkt so zemiakmi, repou alebo inou mokrou kašou. Čerstvá kapusta sa tiež môže podávať oddelene od iných jedál.

Výhody produktu

Vďaka zavedeniu zeleniny do potravy vtákov je možné získať celý rad priaznivých účinkov. Používanie tohto produktu pomáha dosiahnuť nasledujúce výsledky:

  1. Poskytnite telu vitamíny B, A, E. Tiež zelenina dodáva kurčatám dôležité stopové prvky - bróm, síru, draslík, fosfor, vápnik.
  2. Obnovte funkcie žalúdka a normalizujte proces trávenia potravy.
  3. Znížte hromadenie tuku. Tento účinok sa dosahuje vďaka prítomnosti kyseliny tartrónovej v kompozícii.
  4. Stimulujte činnosť čriev a rýchlo očistite telo od toxínov a toxických látok.

Pravidelné zavádzanie čerstvej zeleniny do kuracieho menu pomôže výrazne zlepšiť jej vzhľad a zvýšiť chuť do jedla. Je potrebné mať na pamäti, že pri nedostatku vitamínov v každodennej strave sú kurčatá schopné jesť svoje vlastné vajcia. Platí to najmä vtedy, ak už boli poškodené. Preto, keď sa v dome objaví prázdna škrupina, odporúča sa zahrnúť do ich ponuky kapustu a zeleň. Tieto výrobky prispievajú k doplneniu užitočných prvkov.

Ako dať a koľko môžete dať?

Pri použití kyslej kapusty na kŕmenie vtákov ju pridajte do mokrých zmesí. Je tiež dovolené výrobok vkladať do suchých potravín. V tomto prípade sa výpočet objemov vykonáva s prihliadnutím na počet vtákov v kurníku. Takže 10 kurčiat bude potrebovať 2 - 3 kilogramy kaše. Stojí za to pridať do nej 300 - 400 gramov kyslej kapusty. Čerstvá zelenina sa používa v približne rovnakom pomere. V priemere sa odporúča použiť asi 100 gramov kapusty na 1 kilogram krmiva.

Kontraindikácie a poškodenie

Ak stav vtákov zostane normálny, neexistujú žiadne kontraindikácie pre použitie kapusty v strave. Pri výbere objemu produktu je však potrebné pamätať na zmysel proporcie. Ak dáte zeleninu v čistej forme alebo ju dáte do nadmerného množstva maškrty, existuje riziko tráviacich ťažkostí. Táto porucha je však veľmi zriedkavá.


Ak sa vtáky stretávajú s porušovaním, neodporúča sa zhoršovať situáciu. V tomto prípade je lepšie úplne vylúčiť kapustné listy z opereného menu. Dávať kyslá kapusta kurčatám je celkom prijateľné. Mali by byť tiež kŕmené čerstvou zeleninou. Tieto potraviny sú zdrojom dôležitých vitamínov a minerálov. V takom prípade je potrebné sledovať nutričnú rovnováhu. Nedávajte kurčatám príliš veľa kapusty, pretože to môže vyvolať tráviace ťažkosti.


Pozri si video: Domowa kapusta kiszona (August 2022).