Rada

Do akej čeľade a druhov patrí kukurica: zelenina, ovocie alebo obilniny

Do akej čeľade a druhov patrí kukurica: zelenina, ovocie alebo obilniny


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho ľudí sa pýta, či je kukurica zeleninou alebo ovocím. Nie každý chápe, čo je to rastlina s veľkými žltými klasmi. Toto však určite nie je ovocie. Potom musíte zvážiť, čo je kukurica - zelenina alebo obilnina.

Kukurica je obilná plodina. Poznajú ho ľudia zo všetkých krajín, majú ho radi na všetkých kontinentoch, pretože má veľa užitočných vlastností.

Čo je to kukurica?

Rastlina kukurice je, podobne ako ryža, ovos, raž alebo pšenica, obilninou. Je to bylina, ktorá môže dorásť až do výšky 3 m. Na jeho dlhej stonke sa tvoria klasy so šťavnatými semenami, ktoré sa konzumujú. Ostatné časti rastliny sú však vhodné na spracovanie a použitie v rôznych sférach ľudského života.

Príbeh pôvodu

História pôvodu kultúry siaha storočia späť. Archeológovia objavili najskoršie klasy kukurice na území moderného Peru. Vek nálezu je asi 10-tisíc rokov. A vek prvého objaveného peľu kukurice je 55 tisíc. Kukurica ako kultivovaná rastlina sa najskôr pestovala v Mexiku. Prvé klasy sa od divo rastúceho ovocia málo líšili. Na dĺžku nepresahovali 5 cm a zrná boli malé.

Zároveň sa krmoviny rozširujú aj v ďalších krajinách Strednej a Južnej Ameriky. Na americkom kontinente sa kukurica nazýva kukurica. Toto meno jej dali starodávne mayské kmene. Tento ľud pestoval niekoľko odrôd kukurice - od skorého dozrievania, ktoré sa volalo Pieseň o kohúte, až po neskorú, ktorá sa volá kukurica stará žena, a dozrela do šiestich mesiacov.

Pre americké kmene bola kukurica zvláštnou rastlinou. Pre svoj zaoblený tvar a zlatistú farbu boli zrná dávnymi ľuďmi spájané so slnkom. Na počesť kukurice sa konali honosné slávnosti, rastlina bola zobrazená vedľa figúrok bohov. Chlieb, ktorý sa piekol z kukuričnej múky, sa dával do chrámu boha slnka. A samotné chrámy vyzerali ako klas.

Indická legenda hovorí, že kedysi sa krásne dievča rozhodlo zachrániť ľudí pred hladom a zmenilo sa na klas, ktorý jej zostal len z krásnych vlasov. V niektorých kmeňoch bol Mais synom Slnka a Mesiaca.

Aj americký sviatok vďakyvzdania je spojený s kukuricou. Keď Európania pristáli na brehu nového kontinentu, domorodci ich ošetrili kukuricou. Neskôr z vďačnosti priniesli Európania dary miestnym kmeňom zo svojho kontinentu.

V Európe sa kukurica objavila vďaka Krištofovi Kolumbovi. Táto udalosť sa stala na konci 15. storočia počas Veľkých geografických objavov. Európanom sa kukurica páčila, najskôr sa však pestovala ako okrasná rastlina. Iba o niekoľko desaťročí neskôr sa ocenila chuť a užitočné vlastnosti kukurice.

Kukurica prišla do Ruska počas rusko-tureckej vojny v rokoch 1768-1774. Turci už vysadili americký závod v Besarábii. Prvými regiónmi v Rusku, ktoré začali pestovať „tureckú pšenicu“, ako sa kukurici prvýkrát hovorilo, boli Krym, Kaukaz a južná Ukrajina.

Biologický popis

Väčšina obilnín patrí do botanickej rodiny Cereals. Patrí sem kukurica, obilnina, ktorá je jediným zástupcom rodu Corn.

Podľa botanického opisu sa však charakteristika rastliny v mnohých ohľadoch líši od ostatných predstaviteľov obilninových plodín. Jeho koreňový systém a pozemná časť majú silnejší vývoj. Listy sú dlhé, kvetenstvo - lata a klas. Samčie kvety majú tyčinky, zatiaľ čo samičie kvety majú iba piestiky. Zrná majú iný tvar, veľkosť a farbu ako iné obilniny.

Aj keď kukurica pochádza z horúcich krajín Južnej a Strednej Ameriky, rastlina dobre znáša aj chladnejšie podnebie. Sadenice sú schopné odolávať krátkodobým mrazom a dozrievanie semien sa začína už pri teplote +10 ° C. Kultúra je nenáročná na vlhkosť a osvetlenie. Denné svetlo a mierne zrážky stačia na to, aby rástla a kvitla.

Kukurica však miluje voľnú a úrodnú pôdu. Najlepšie rastie na čiernej pôde, hlinitých, piesčitých hlinách alebo rašeliniskách. Ak rastlinu kŕmite aj počas vegetačného obdobia, potom je prakticky zaručený vysoký výnos.

Názory

Kukurica sa nazýva „kráľovná polí“. Je široko používaný v potravinárskych a priemyselných aplikáciách. Počas dlhej histórie sa druhy divej, divo rastúcej poľnej kukurice zmenili na pestované odrody. Celkovo sa rozlišuje 8 druhov rastlín. Odrody každého druhu sa však počítajú na stovky. Z tohto hľadiska sú si obilná kukurica, strukoviny a orechy podobné.

Nasledujúce druhy kukurice majú priemyselný význam:

  1. Cukor (sladký, mliečny). Tento typ je najbežnejší, pretože jadrá sladkej kukurice sú jemné a chutné. Mladé ucho má mliečnu farbu, ale keď je zrelé, stáva sa zlatožlté. Najbežnejším jedlom sú zrná mladých klasov, pretože sú najsladšie. Tento druh má veľa odrôd a krížencov rastúcich po celom svete.
  2. V tvare zuba. Charakteristickým znakom takejto kukurice je bohatá zlatožltá farba zŕn. Tento druh je známy svojou vysokou úrodou a dobrou výdržou. Je to najedené. Používa sa na výrobu múky a škrobu, krmiva pre hospodárske zvieratá (siláž) a alkoholu.
  3. Kremičitý (indický). Tento druh sa vyznačuje skorou zrelosťou. Zrná sú okrúhle a hladké, odlišnej farby. Jedno ucho môže obsahovať biele, žlté, červené a čierne zrná. Tento druh obsahuje veľké množstvo škrobu, napriek tomu sa z neho vyrábajú obilniny a vločky.
  4. Škrobený (mäkký, múčny). Tento druh sa vyznačuje tenkou hlávkou kapusty s veľkými zrnami červenej a bielej farby. Názov tohto druhu dostal podľa vysokého obsahu škrobu. Škrob je mäkký, takže sa dá ľahko spracovať. Škrobová kukurica sa používa na výrobu múky a melasy. Tento druh sa však pestuje iba v USA a v krajinách Južnej Ameriky.
  5. Voskový. Ak sa pýtate, ktorý druh kukurice vykazuje najmenšiu vitalitu a poskytuje najhoršiu úrodu, odpoveď je vosková. Tento druh dostal svoje meno pre zvláštnosť obilného povlaku, ktorý pripomína vrstvu vosku. Samotné zrná sú biele alebo žlté, ale často zriedené červenými zrnami.

Tento typ kukurice vznikol v dôsledku divokej mutácie a nie je vhodný na pestovanie v regiónoch s nepriaznivými klimatickými podmienkami. Hlavným regiónom pre priemyselnú výrobu voskovitej kukurice je Čína. Tam sa z neho vyrába škrob, ktorý sa považuje za najlepší kukuričný produkt. Ale niektoré odrody voskovitej kukurice majú dobrý vkus.

Etymológia

Doma sa rastlina volá kukurica. Tento názov pochádza z jazyka Haiti. Existuje však aj niekoľko dialektov v rôznych regiónoch. Keď sa v Európe objavila solárna elektráreň z rodiny Cereal, obyvateľom krajín starého sveta zostali názvy, ktoré sa týkajú kultúry Indiánov.

Turci používali slovo „kokoroz“ a Rumuni „kukurica“, čo sa prekladalo ako „smrekový kužeľ“. Nie je známe, o čom premenovanie hovorí, ale tento názov prijali obyvatelia východoeurópskych krajín. Neskôr sa slovo „kokosóza“ pretransformovalo na obvyklú „kukuricu“ rodu Kukuruza.

Vplyv na telo

Pozitívny vplyv ovocia z kukurice na organizmus vás nenechá čakať, ak budete cereálie konzumovať pravidelne. Mikroelementy v ňom obsiahnuté pomáhajú znižovať hladinu cholesterolu v krvi, vďaka čomu sa kardiovaskulárny systém vráti do normálu.

Vitamíny skupiny B majú priaznivý vplyv na činnosť nervovej sústavy, poskytujú protistresové účinky na organizmus. Konzumácia kukurice prispieva k pokojnému a zdravému spánku, rýchlemu prekonaniu emočného preťaženia a depresie.

Vitamín E v „kráľovnej polí“ prispieva k zachovaniu mladistvej pokožky. Kukurica je tiež užitočná na trávenie, pretože normalizuje prácu gastrointestinálneho traktu, čistí telo toxínov, ničí látky, ktoré spôsobujú intoxikáciu. Kukurica obsahuje karotenoidy, ktoré podporujú zdravie očí a zlepšujú zrakovú ostrosť.

Slnečná obilnina pozitívne ovplyvňuje reprodukčný systém ženského tela, normalizuje menštruačný cyklus a zmierňuje negatívny prejav menopauzy. Kukurica je užitočná aj pre mužov. Kaša zo zlatých zŕn pomáha obnoviť potenciu.

Kukurica pozitívne vplýva na ľudský organizmus, nielen keď sa konzumuje. Z obilia sa vyrábajú rôzne omladzovacie a výživné masky na pokožku tváre, tela a vlasov. Kukurica pomáha vyčistiť pokožku od akné, stareckých škvŕn.

Malo by sa však pamätať na to, že v niektorých prípadoch môže byť kukurica škodlivá pre telo. Aj keď sa kukurica považuje za bezpečnú potravinu, niekedy sú ľudia alergickí na látky v obilninách. Kukurica je tiež kontraindikovaná pre tých, ktorí trpia žalúdočnými vredmi, ochoreniami dvanástnika alebo tromboflebitídou.

Ako si vybrať?

Kukuricu je možné pestovať samostatne alebo kúpiť v obchode alebo na trhu. Pri nákupe obilnín musíte byť opatrní. Predajcovia môžu lacnejšie odrody krmovín vydávať za kultivovanú potravu. Tieto klasy chutia drsne a nevýrazne. Môžete ich rozlíšiť podľa farby. Uši odrôd krmovín majú bohatú žltú farbu.

Niekedy aj dobré ucho vyzerá jasne. Malý test pomôže určiť kvalitu. Ak prerazíte zrno nechtom, potom z dobrého klasu pokropí šťava.

Kukurica sa nazýva (nazýva sa, nazýva sa) užitočnou obilninou. Skazené alebo staré ucho však neurobí dobre. Pri výbere cereálie sa pokúste rozvinúť klas. Mladá rastlina má mliečne alebo svetlo žlté zrná a antény sú biele a mäkké. Kombinácia jadier bielej a žltej kukurice na rovnakom klasu signalizuje, že obilnina ešte nie je zrelá.

Suché listy signalizujú, že ucho bolo prerezané už dávno a už stratilo šťavnatosť. Ak sú pod listami chyby a iný hmyz, potom je lepšie takéto výrobky nekupovať.

Kukurica v medicíne

Kultúra kukurice je zásobárňou stopových prvkov, je nevyhnutná pre ľudský život. Z kukuričného hodvábu sa vyrábajú lieky, ktoré pomáhajú predchádzať cholecystitíde a hepatitíde. V urológii sa táto surovina používa ako diuretikum.

Mnoho odrôd kukurice obsahuje veľa horčíka, vápnika, železa a dôležitých aminokyselín, ako sú lyzín a tryptofán. Tieto látky sú obsiahnuté v liekoch pre ľudí s ochorením krvi.

Kukuričná krupica je súčasťou prípravkov, ktoré čistia črevá a normalizujú hladinu glukózy v krvi, čo je dôležité pre ľudí s cukrovkou. Hrubé vlákna obilnín vám umožňujú zbaviť sa toxických látok v tele.

Kukurica sa používa aj v ľudovom liečiteľstve. Stigmy a stĺpce majú najväčšiu hodnotu, aj keď sú užitočné aj iné časti rastliny. Zo stigiem sa pripravujú diuretiká a z kukuričnej múky sa vyrába tinktúra na krvný tlak. Pyré zo zlatých zŕn je užitočné pre ľudí s gastritídou alebo poškodením žalúdočnej sliznice.

Užitočné vlastnosti kultúry

Zloženie obilnej kultúry zahŕňa také liečivé látky ako vláknina, pyridoxín, linolová, askorbová a pantoténová kyselina, škrob, horčík, vápnik, železo, meď, draslík, fosfor, aminokyseliny a vitamíny C, D, K, PP, skupina B B. B kukuričné ​​blizny obsahujú veľké množstvo éterických olejov a listy fenolkarboxylové kyseliny.

Kukurica je tiež dobrá, pretože po zmrazení alebo konzervovaní si zachováva všetky svoje užitočné vlastnosti.

Už Indiáni vedeli, že kukurica je zásobárňou živín. Rastlinu využili úplne. Zo zŕn sa pripravovali rôzne jedlá, z ktorých sa pripravovali dochucovadlá, z peľu sa piekol chlieb a varili polievky a vyrábali sa nápoje zo stonky. K dispozícii boli dokonca aj špeciálne jedlá a nápoje z kukurice, ktoré sa podávali na cisársky stôl, používali sa pri rituáloch a pomáhali pri liečbe. Oblečenie bolo šité z listov a stoniek a použité na ďalšie domáce potreby.

A dnes je obilná plodina široko používaná v priemyselnej výrobe. Lídrom v pestovaní a využívaní obilnín sú Spojené štáty americké. Tam sa z nej vyrába jedlo, nápoje, papier, zubná pasta a lieky. Väčšina kukurice sa používa na krmivo pre hospodárske zvieratá, čo pomáha Spojeným štátom udržať si vedúce postavenie v oblasti živočíšnej výroby.

Zaujímavosti

V priebehu histórie existencie rastliny sa zhromaždilo veľa zaujímavých faktov týkajúcich sa solárnych obilnín. Aj keď kukurica väčšinou nerastie vyššie ako 3 m, existujú odrody, ktoré môžu dosiahnuť výšku 7 m.

Dnes sa kukurica vo voľnej prírode nenachádza. Ľudia si túto rastlinu udomácnili, aby ju bolo možné vysádzať iba semenami. Zrná, ktoré padajú na zem, nebudú klíčiť. Táto vlastnosť dlho znepokojovala ľudí, ktorí kukuricu považovali za dar od bohov alebo za dar od mimozemšťanov. Vedci však dokázali, že divokí predkovia kukurice vyzerali inak a boli opeľovaní vetrom.

Lahodný popcorn nie je americkým vynálezom dvadsiateho storočia. Tento produkt vynašli ich predkovia pred 5 tisíc rokmi. Zrnká zasypali pieskom, neďaleko postavili oheň a potom zachytili guľky vyletujúce z ohňa.

Mnoho občerstvenia sa vyrába z kukurice. Kukuričné ​​tyčinky, vločky a iné podobné jedlá však nie sú také zdravé ako celý klas. Počas spracovania občerstvenie stratí väčšinu zdravotných výhod kukurice.

Aj keď sa kukurica v Rusku objavila v 18. storočí, v polovici 20. storočia ju oslávil NS Chruščov. Jeho epos s pestovaním obilnín vo všetkých regiónoch ZSSR zlyhal na plnej čiare. Kukurica, hoci je odolná voči chladným teplotám, stále uprednostňuje teplé a slnečné podnebie. Prvý tajomník ale nechal mladšej generácii slovo „kukutsapol“, ktoré tvorí jeho slávna fráza „Kukurica je kráľovná polí“.


Pozri si video: Rostliny pro přežití - dýně a kukuřice (Septembra 2022).