Rada

Ako kŕmiť uhorky v záhrade amoniakom a je to možné?

Ako kŕmiť uhorky v záhrade amoniakom a je to možné?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Dusík je prvkom nevyhnutným pre plný rast rastlín vrátane uhoriek. Zalievanie uhoriek amoniakom, ktorý obsahuje tento prvok, umožňuje rastline rýchlo sa rozvíjať a poskytnúť vysoko kvalitnú bohatú úrodu. Je však potrebné správne vykonať taký vrchný obväz rastlinnej kultúry, ktorý do pôdy aplikuje hnojivo, pretože uhorky z nej absorbujú látky potrebné na ich rast.

Všeobecné informácie

Uhorky sú rastliny pestované na zelenine, ktoré sú citlivé na prítomnosť dusíka v pôde. Preto sú často kŕmené amoniakom. Platí to najmä pre situácie, keď sa obyvateľ leta rozhodne zasadiť zeleninu do skleníka ihneď po ústupe mrazu.

Pred aplikáciou takýchto hnojív na pôdu sa musíte ubezpečiť, že sú potrebné. Môžu to naznačovať nasledujúce značky:

 • žltnutie spodných listov rastliny;
 • tvorba malých listov v celej rastline;
 • stonka, výhonky majú vyblednutý vzhľad, stávajú sa tenšie, ľahko sa lámu;
 • pestovaný vinič prestáva rásť;
 • uhorkové kvetenstvo sa vytvorí, ale nerozpustí sa;
 • rastlina vädne, keď okolitá teplota klesá.

Keď sa objavia takéto príznaky nedostatku dusíka, je potrebné do pôdy hnojiť. Spracovanie uhoriek by však nemalo byť náhodné, pretože presýtenie pôdy dusíkom aktivuje vegetatívny princíp rastu rastliny.

V hľuzách sa môžu hromadiť aj dusičnany, rastlina bude vystavená riziku infekcie plesňovými infekciami.

Ako správne aplikovať amoniakové hnojivá?

Potreba používať takéto hnojivo v záhrade je dôsledkom prítomnosti známok ich nedostatku. Na spracovanie uhoriek sa používajú tri druhy čpavku:

 • listový, to znamená postrek;
 • koreň, to znamená zalievanie;
 • trenie lístia.

Použitie amoniaku vám umožňuje získať vysoko kvalitnú bohatú úrodu nielen pri pestovaní uhoriek v skleníkoch, ale aj na otvorenom poli. Uhorky môžete hnojiť v rôznych fázach ich rastu.

Skúsení obyvatelia leta odporúčajú spracovať kríky v skorých ranných hodinách alebo večer. Nasledujúca schéma hnojenia sa považuje za najlepšiu možnosť:

 1. Prvýkrát je kŕmenie sadeníc uhoriek.
 2. Ďalej sa hnojivo pravidelne aplikuje na rastliny v štádiu aktívneho rastu zelenej hmoty.
 3. Pred obdobím kvitnutia a hromadného plodenia sa používanie amoniakálnych hnojív obmedzuje.

Na kŕmenie uhoriek môžete použiť rôzne koncentrácie amoniaku.

Optimálne koncentrácie

Amoniak ako hnojivo pre uhorky je možné použiť v rôznych koncentráciách. Boli vyvinuté univerzálne proporcie takéhoto hnojiva. Je pripravený z 50 mililitrov amoniaku a 4 litrov vody.

Ak existuje potreba slabej koncentrácie tohto hnojiva, mala by sa 1 polievková lyžica amoniaku zriediť v 10 litroch vody. A aby ste získali koncentrovaný roztok, musíte zmiešať 1 dezertnú lyžicu amoniaku a 1 liter vody.

Funkciou tohto hnojiva je, že ošetrenie rastlín sa vykonáva zavlažovaním. Je to spôsobené tým, že rovnako ako v prípade peroxidu vodíka a jódu je amoniak veľmi prchavý. Ako správne zavlažovať uhorky, berúc do úvahy prchavé vlastnosti amoniaku? Ak je potrebné rastlinu prihnojiť, musí sa hnojivo nalievať striktne ku koreňu, zatiaľ čo lek musí tvoriť jasný viditeľný prúd.

Ako správne zaobchádzať s kultúrou? Zalievanie uhoriek amoniakom by malo byť v neslnečnom období dňa, najlepšie v oblačnom počasí. Pri kŕmení uhoriek amoniakom pomocou koreňovej metódy je potrebné zabrániť popáleniu. Za týmto účelom sa po zalievaní postrekuje rastlina čistou vodou pomocou režimu hmly nastaveného na striekacej pištoli.

Ak sa kŕmenie vykonáva striekaním, režim striekania by sa mal zvoliť na striekacej pištoli, nie na hmlovine. Je to preto, že väčšina živín zostane vo vzduchu v prípade zahmlenia.

Spôsob aplikácie

Môžu byť uhorky zalievané amoniakom počas celého rastu rastliny? Ak existujú náznaky na zavedenie hnojenia amoniakom, je povolené aplikovať takéto hnojivá v ktorejkoľvek fáze rastu rastlín. Je však možné čo najefektívnejšie kŕmiť uhorky amoniakom pomocou nasledujúcej schémy:

 1. Najlepšie obdobie pre prvé kŕmenie sa považuje za začiatok aktívneho rastu rastliny, ktorý sa pozoruje koncom jari, začiatkom leta. Použitie amoniaku pre sadenice sa vykonáva týždenne pomocou univerzálneho roztoku.
 2. Keď rastlinná kultúra začne aktívne vytvárať vaječníky, mala by sa intenzívne kŕmiť. Spracovanie by sa malo robiť dvakrát týždenne. Koncentrovaným roztokom zalejte uhorky.
 3. Pri vytváraní silných stoniek a plnohodnotných listov, maľovaných v jasne zelenom odtieni, by sa potom výsadba mala zalievať raz týždenne univerzálnym riešením.
 4. Ako zalievať uhorky, ak je rastlina pomalá s množstvom neplodných kvetov? V takejto situácii je potrebné zvýšiť frekvenciu polievania.
 5. Keď rastlina vstúpi do fázy plodenia a kvitnutia, frekvencia polievania by sa mala znížiť. Zároveň sa odporúča používať ako hnojivo roztok s nízkou koncentráciou amoniaku a hnoj.

Vo všetkých štádiách hnojenia je potrebné sledovať reakciu rastliny na ošetrenie.

Vlastnosti spracovania skleníkových uhoriek

Ak potrebujete postriekať alebo zaliať tie uhorky, ktoré rastú v skleníku, musíte udržiavať optimálnu hladinu vlhkosti. Vzduch by nemal byť príliš vlhký, inak by zelenina trpela chorobami, najmä hnilobou.

Na kŕmenie uhoriek rastúcich v skleníkovej štruktúre by sa mal použiť univerzálny a slabo koncentrovaný roztok. V takom prípade je pred procedúrou potrebné dôkladne postriekať zelenú časť rastliny čistou vodou, aby sa vylúčil výskyt popálenín.

Hubenie škodcov

Na elimináciu škodcov sa používajú aj hnojivá na báze amoniaku. Najúčinnejšie sú v boji proti voškám, drôtovcom a medveďom. Takéto roztoky by sa mali pripraviť podľa nízko koncentrovanej schémy: na 10 litrov vody sa odoberie 1 polievková lyžica amoniaku.

Existuje ďalší recept, ako sa zbaviť vošiek na uhorkách. Na 10 litrové vedro s vodou sa odoberie 50 mililitrov amoniaku a štvrtina mydla na pranie:

 1. Mydlo sa tretí na jemnom strúhadle.
 2. Mydlové hobliny a amoniak sa rozpúšťajú vo vode.
 3. Všetko je dôkladne premiešané a potom použité na utretie lístia.

Amoniak z vošiek sa používa postrekom rastliny. Pri spracovaní rastliny by sa mali používať rukavice, respirátory alebo obväzy, aby sa zabránilo riziku popálenia.

Počas obdobia kŕmenia uhoriek amoniakom je potrebné starostlivo ošetrovať rastlinu. Popáleninám sa dá vyhnúť pravidelným postrekom listov ošetrených rastlín čistou vodou.

Ak je plodina napadnutá chorobami, mala by sa znížiť koncentrácia amoniaku alebo sa na kŕmenie použije iné hnojivo.


Pozri si video: Lekári EuroPainClinics uskutočnili raritný endoskopický výkon na chrbtici (Júl 2022).


Komentáre:

 1. JoJogore

  Any other options?

 2. Sahn

  I think this is a brilliant idea.

 3. Marlowe

  Narýchlo vám napadla takáto neporovnateľná fráza?

 4. Erromon

  Wonderful, very valuable thoughtNapíšte správu