Rada

Popis a vlastnosti plemena víla perličiek a ich chovu

Popis a vlastnosti plemena víla perličiek a ich chovu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Popularita chovu a chovu prepelíc viedla k tomu, že výberové práce na chove nových plemien a krížení sa nezastavili. Napríklad nedávno sa objavil nový hybrid prepelíc - perlová víla. V Rusku ešte nie je rozšírený a vie sa o ňom len málo. Zvážte popis a vlastnosti perličkových rozprávkových prepelíc, ​​klady a zápory kríženia, technológiu pestovania a chovu.

Popis a vlastnosti víly s perličkovými perlami

Perlový rozprávkový kríž, ktorý má iné meno - modrý faraón, bol získaný v Nemecku. Vtáčik púta pozornosť zaujímavou perovou farbou - perlovo šedou. Kladie vajíčka so svetlo modrošedou škrupinou.

Hybrid patrí do smeru mäso-a-mäso. Produktívne vlastnosti nového kríža sú podobné vlastnostiam faraónskeho plemena - po 1,5 mesiaci jatočné telá vážia 380 g.

Výhody a nevýhody plemena

zvýšená telesná hmotnosť;

vysoká miera rastu;

prepelice chované v domácnosti možno vykrmovať priemyselnými kŕmnymi zmesami;

krásna farba operenia;

dobrá produkcia vajec.

Nevýhodou nového hybridu je, že nie je rozšírený v Rusku. Ale podľa vlastností kríža je tento nedostatok dočasný.

Údržba, starostlivosť a kŕmenie

Prepelice nového sľubného kríža sa pestujú hlavne pre mäso. Obdobie kŕmenia trvá 1,5-2 mesiacov. Niektoré hospodárske zvieratá samíc sa nechajú prijímať vajcia. Tiež sa začnú ponáhľať vo veku 2 mesiacov. Stabilná produkcia vajec pokračuje až do veku 10 - 12 mesiacov. Potom dávka prepelíc nedáva toľko vajíčok, takže sa nahradí novými mladými prepelicami.

Samice a muži sa vychovávajú osobitne. Pohlavie vtáka je možné určiť podľa vonkajších znakov - u prepelíc samčích je nad kloakou mierne zhrubnutie. Samice ho nemajú, pokožka je sivá. Týmto spôsobom je možné určiť pohlavie u prepelíc najskôr vo veku 1 mesiaca.

Rovnako ako iné plemená prepelíc, ​​aj perlové víly sa chovajú a chovajú v klietkach. Vtáky nepotrebujú veľa priestoru, nepotrebujú chodiť. To zjednodušuje údržbu, treba však pamätať na to, že prepelice sú náročné na teplotu, vlhkosť a osvetlenie. Milujú teplo (najmenej 20 ° C), mierne vlhký vzduch (60%), dlhé denné hodiny (18 hodín) a slabé svetlo. Musia sa vytvoriť také podmienky, aby prepelice žili v pohodlí a samice sa ponáhľali každý deň. Je neprijateľné chovať vtáky v chladnej a vlhkej miestnosti, kde sú prievany. Akékoľvek porušenie podmienok zadržania povedie k poklesu produktivity a zvýšeniu nákladov na konečný produkt.

Striebrošedé prepelice sa kŕmia kŕmnou zmesou pre hydinu (vtáky je vhodné kŕmiť mäsom ako brojlery) alebo obilninami a bylinkami. Zmesi sa vyrábajú z najemno zomletého zrna. Okrem toho musí byť obilie obilné, zloženie krmiva sa musí občas meniť, aby sa do tela vtákov dostali rôzne živiny, vitamíny a mikroelementy. Do zrna sa pridáva nadrobno nakrájaná tráva, nastrúhaná zelenina, koreňová zelenina, premixy. Všeobecne platí, že čím viac rôznych jedál bude mať prepelica v strave, tým bude zdravšia a bude sa s ňou intenzívnejšie ponáhľať.

Pravidlá chovu

Perlová víla je hybrid, takže si nebudete môcť zaobstarať svoje vlastné prepelice. Pri krížení kohútov so sliepkami perleťovej víly sa zdedené znaky štiepia a charakteristické črty sa postupne strácajú. Zostáva kúpiť násadové vajce alebo mladé zvieratá na chovných farmách. Bude potrebné každý rok meniť hospodárske zvieratá, takže sa musíte pokúsiť nájsť farmu, kde môžete každú sezónu aktualizovať prepelice.

Choroby

Aby prepelica neochorela na infekčné choroby, poruchy trávenia, je potrebné klietku vyčistiť doslova každý deň a miestnosť vyvetrať. Pohodlne držte vtáky v klietkach so sieťovanými podlahami a podnosmi, ktoré sa dajú ľahko čistiť a umývať. Pri každodennom upratovaní nebudú žiadne nečistoty ani zápach ani v byte, kde mnohí z nich chovajú prepelice.

Čistenie a starostlivosť o prepelice však nestačí na to, aby neochoreli. Aby ste chránili svoju farmu pred infekciami a úhynom hospodárskych zvierat, musíte očkovať proti vírusovým chorobám, spájkovať antibiotiká proti bakteriálnym chorobám. Prepelice z vonkajších parazitov ošetrujte antiparazitikami alebo do klietky vložte malú nádobu s popolom.

Pre choré prepelice musíte na farme držať samostatnú klietku, kde by sa mali vtáky počas liečby presádzať. Krížová víla kríž je zaujímavé ako vysoko produktívne a sľubné. Pre tých, ktorí radi experimentujú s novými plemenami, je to dobré riešenie. Malý počet vtákov môže riadiť jedna osoba.


Pozri si video: králíci chov (Septembra 2022).


Komentáre:

 1. Fayne

  Niečo v tom je. Ďakujem za pomoc v tejto veci, tiež si myslím, že čím jednoduchšie, tým lepšie ...

 2. Murray

  Chcem povedať, že nemáš pravdu. Dokážem obhájiť svoju pozíciu. Napíšte mi do PM, dohodneme sa.

 3. Dryden

  Potvrdzujem. So happens. We can communicate on this theme.

 4. Manos

  Výborne, váš názor bude užitočnýNapíšte správu