Rada

Opis odrody paradajok Aquarelle a jej charakteristík

Opis odrody paradajok Aquarelle a jej charakteristíkWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka „Aquarelle“ je stredne skorá, rozhodujúca paradajka s vysokým výnosom. Vyšľachtené sibírskymi chovateľmi a odporúčané na pestovanie vonku a v rôznych druhoch filmových prístreškov.

Obdobie od výsevu semien do pôdy po dozretie prvých plodov je 100 - 115 dní, v závislosti od ukazovateľov regiónu a teploty.

Opis zariadenia

Stonka rajčiaka "Aquarelle" je silná, stabilná, zelené listy, obvyklého tvaru. Táto odroda nevyžaduje povinný podväzok na podporu, ako aj odstránenie nevlastných synov. Odporúča sa však robiť podpery, aby sa zabránilo kontaktu ovocia s pôdou.

Prvý vaječník sa objaví po 4 listoch. Sezóna môže priniesť asi 8 trsov paradajok. Každý klaster má 6 plodov rovnakej veľkosti a tvaru.

Vlastnosti ovocia

Plody "Aquarelle" sú slivkové, okrúhle, jasne červené, veľmi husté, sladké. Na sudoch s ovocím, bližšie k stopke, môže byť škvrna žltkastého odtieňa, čo je odrodová vlastnosť. Vo vnútri sú 2 komory s malým množstvom malých semien. Ľahko sa odtrhnú z kríka bez stopky, čo umožňuje ich strojový zber.

Hmotnosť jedného plodu z týchto paradajok sa v závislosti od podmienok pestovania pohybuje od 50 do 120 gramov. Dĺžka jedného plodu je v priemere 5 - 6 cm.

Chuť a technické vlastnosti

"Aquarelle" má dobrú chuť a arómu. Hustá, mäsitá konzistencia vám umožňuje získať vysoko kvalitnú paradajkovú pastu počas továrenského spracovania. Hustá šupka si zachováva príjemnú chuť a pevne drží tvar ovocia.

Tieto paradajky vyzerajú v nádobách veľmi krásne. Paradajky „Aquarelle“ mali dobré hodnotenie pre svoju sladkú dužinu. Z týchto paradajok sa získavajú lahodné a krásne omáčky, cestoviny a kečup.

Odroda rajčiakov "Aquarelle" sa vynikajúco prepravuje a skladuje. Po vybratí z koreňa nezrelé paradajky vydržia na chladnom mieste doby skladovania až 1 mesiac.

Vlastnosti starostlivosti o odrody

Paradajky "Aquarelle" boli vývojármi tejto odrody špeciálne upravené pre pestovanie vonku. Nenáročná, za studena odolná paradajka, vhodná na priemyselné pestovanie v zeleninových farmách. Výťažok tejto odrody rajčiakov je asi 8 kg z 1 m2.

  • Odporúča sa tiež priamy výsev paradajok tejto odrody do zeme, predlžuje sa však vegetačné obdobie rastliny a za takýchto podmienok nie je možné dosiahnuť skorý zber. Semená "Aquarelle" vysievajte 6-8 týždňov od posledného očakávaného dátumu mrazu v regióne. Sejba sa vykonáva v osvetlených teplých miestnostiach, vykurovaných skleníkoch alebo skleníkoch. Optimálne klíčenie klíčkov nastáva po 7 dňoch, pri konštantnej vlhkosti 60 - 70%, ako aj pri teplote pôdy 22 - 23 stupňov.
  • Dôležitým bodom pre zdravé a úrodné sadenice paradajok je optimálna kombinácia vlhkosti a teploty. Zalievanie sa robí každých 10-12 dní, ale dá sa to aj častejšie. Teplotná charakteristika pôdy počas zavlažovania by nemala byť vyššia ako 24 stupňov a optimálna teplota vody je 20 stupňov.
  • Výsadba hotových sadeníc paradajok, uskutočňovaná podľa schémy 50 x 40 cm, 3-4 kríky rastlín na 1 m2... Je možné vysadiť až 5 kríkov na 1 m2.
  • Kompetentné a včasné hnojenie, mulčovanie, kyprenie pôdy na pozemku vybranom na výsadbu je neoddeliteľnou súčasťou a zárukou zisku farmy.


Pozri si video: Vypestujte si aj vy zeleninu priamo na vašom balkóne! Záhradníctvo EMMA. Dámsky klub RTVS (August 2022).