Otázky a odpovede

Ako pomôcť prezimovať ruže


Ahoj milí záhradníci. Toto leto som sa prvýkrát pokúsil rezať ruže. Takmer všetky odrezky sú zakorenené a naklíčené. Teraz je zima a ja som premýšľal, ako pomôcť zvrátiť tieto slabé klíčky? Podeľte sa o svoje skúsenosti

Odpovede:

Pred mrazom prikryte poťahom.

Vysadil som tiež hrnce a plastovú fľašu navrchu, zatiaľ stoja v neizolovanom dome. A kde sú potom? zmiznú doma.

Ten rok, keď som začal s mrazom, som sa vykopal, zabalil som svoje korene vlhkým machom a filmom a až do jari v pivnici.

Olga mi povedz, ako zakorenené a keď odrezané odrezky? Inak som to skúsil a nikto zakorenil!

Pevne prikryte plastovými fľašami. Odrezal som 5 litrov a prikryl som sa. Tak sme zimovali. Na jar, keď sa všetko roztopilo a obličky boli opuchnuté, trochu ho otvorila a v noci ju znova zatvorila. Ako sa počasie usadilo, úplne sa otvorilo

Alebo možno môžu byť vykopané v skleníku a tam sa schovať?

Robím to, čo Alla písala vyššie, už niekoľko rokov. Každý prežije. Tento rok som vysadil 6ks. Všetci sa zakorenili pod päťlitrovým stojanom.

Najjednoduchší spôsob, ako veľa záhradkárov používa, je zakrytie odrezkov fľašou. Na tieto účely sa používa plastová nádoba a vy môžete sklo. Pred útočiskom odporúčam profylaxiu proti hubovým chorobám. Nastriekajte striekačku medom obsahujúcim liečivo a nechajte uschnúť. Potom prikryte fľašou a zatlačte ju trochu do pôdy, aby nelietala. V severných zemepisných šírkach navyše posypané slamenými alebo smrekovými konármi. Na jar odstráňte kryt postupne v opačnom poradí. Nezabudnite vrátiť nádobu na miesto v noci, kým sa nedosiahne konštantná pozitívna teplota.

Môžete odťať odrezky v skleníku, posypať rašelinou, humusom alebo kompostom na vrchu, aby ste sa chránili pred koreňmi. Samotné odrezky môžu byť pokryté smrekovými konármi, krycím materiálom alebo plastovými fľašami. Na zimu zakrývam svoje odrezky krycím materiálom, vynímam stan z kolíkov, ovinujem stan látkou, na jar postupne začnem zanechávať malé otvory, a keď sa zahreje, úplne vzlietnem a na nočnú pokrývku opäť pevne na vrchu.

Zakorenené odrezky ruží v zime dobre v suchom prístrešku. Takýto prístrešok je vyrobený z škatule alebo škatule, takže sú ruže zakryté zhora pred dažďom, ale zo strán vzduch prenikne do krytu. V útulkoch sú ruže úplne pokryté suchou rašelinou, pilinami alebo humusom. Neodporúčal by som odrezky odrezkov plastovými fľašami na zimu, pretože v takomto prístrešku je veľmi ťažké monitorovať vlhkosť a veľa klíčkov sa jednoducho rozstrekuje do topenia alebo skoro na jar.