Rada

Najlepšie odrody samoopelivých semien paradajok do skleníkov a na otvorené pole

Najlepšie odrody samoopelivých semien paradajok do skleníkov a na otvorené poleWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Teraz výrobcovia ponúkajú veľmi kvalitné a vysoko výnosné odrody rajčiakov, ktoré sú samoopelivé. Samoopelivé odrody sú tie paradajky, ktoré vo svojich kvetenstvách obsahujú samčie a samičie tyčinky. Vďaka tomu ich môžete pestovať priamo doma, na verande, na balkónoch, nielen v záhradách. Takéto paradajky navyše vždy poskytujú bohatú úrodu, majú silnú imunitu a neboja sa žiadnych poveternostných podmienok. Je potrebné sa naučiť, ako zvoliť do skleníka samoopelivé a vysoko výnosné semená paradajok a ako ich prinútiť, aby priniesli veľa ovocia.

Na čo sa zamerať pri výbere semien

Letní obyvatelia si paradajky zvyčajne vyberajú podľa niektorých dôležitých kritérií. Sú rôzne, každá odroda má svoju vlastnú chuť, účel a množstvo úrody.

Základné požiadavky na semená, ktorým skúsení záhradníci zvyčajne venujú pozornosť, sú:

 1. Imunita, výdrž v súvislosti s rôznymi chorobami paradajok.
 2. Bohatá úroda. Niektoré odrody nie sú na to vyrobené.
 3. Prečo sa pestujú paradajky: používajú sa v šalátovej forme na krájanie, nakladanie alebo solenie, na výrobu zdravej paradajkovej šťavy.
 4. Chuť: paradajky sú kyslé, sladké, sladké a kyslé, trpké.
 5. Dobrá firma, recenzie.

Paradajky sú tiež rozdelené do odrôd:

 • Nízke alebo vysoké kríky;
 • Veľké ovocie, stredná hmotnosť a malé mini;
 • Pre skleníky alebo otvorené terény;
 • Kroviny s obmedzeným rastovým bodom alebo bez neho;
 • Paradajková alebo ovocná chuť;
 • Farba. Existujú rôzne farby a odtiene: červená, zelená, žltá, dokonca čierna;
 • Skoro, stredne alebo neskoro.

Ak obyvateľ leta pochybuje o výbere samoopelivých odrôd, môžete si o nich naštudovať veľa užitočných informácií na internete. Pretože takmer všetky majú vynikajúcu odolnosť voči chorobám, nebojí sa teplotných výkyvov, častých spontánnych zmien počasia, prinášajú vynikajúcu úrodu a sú prirodzene opelené.

Skoré zrelé paradajky

Samoopelivé semená paradajok pre skleníky a otvorené terény sú rozdelené do niekoľkých skupín. Medzi nimi je skorá a stredná sezóna. Skoré odrody paradajok prinášajú ovocie už osemdesiaty deň po vyklíčení. Vyskúšať ich môžete už uprostred leta. Nie sú veľké, okrúhle, pravidelného tvaru, hladké.

Tu je niekoľko príkladov.

Paradajkový medveď na severe. Plody sú sladké, ich hmotnosť dosahuje 150 gramov, červené. Všetky sa červenajú na konároch. Nemajú čas ochorieť, pretože dozrievajú veľmi skoro.

Jantárová paradajka má žiarivo žltú farbu. Bush je nízky. Plody sa používajú na konzumáciu v čerstvom stave alebo v konzerve. Ich chuť je vynikajúca.

Odroda Joy of Leta je jasne červená paradajka s bohatou chuťou a arómou. Bush je nízky, nie viac ako 50 centimetrov. Chuť je sladkokyslá. Účel - čerstvé jedlo alebo konzervácia. Ideálne na predaj, nepraskáte, poskytnite vysoký výnos.

Paradajková rozprávka o snehu. Dozrieva tri mesiace po vyklíčení semien. Kríky sú poddimenzované. Paradajky sú rovnomerné, hladké, guľaté. Hmotnosť do 100 gramov, malá. Kríky sú pokryté vysokými výnosmi. Majú vynikajúcu imunitu, neboja sa chladného počasia. Možno konzervovať celé, nakrájané na šaláty, varené cestoviny, omáčky.

Stredne sezónne paradajky

Odrody paradajok so stredným dozrievaním sú tie, ktoré dozrievajú najskôr tri a pol mesiaca po vykukovaní semien. Pestované v otvorenej pôde dozrievajú neskôr ako skleníkové.

Tajfún. Má rozkonárenú stonku, tmavozelenú zeleň, silnú imunitu. Plody sú malé, do 100 gramov. Skladované po dlhú dobu, dobre znášané počas prepravy. Skvelé na konzervovanie.

Deanova rozmanitosť. Zakrpatené, poskytujú bohatú produktivitu. Plody môžu vážiť až 170 gramov. Farba je žltá, tvar je okrúhly. Chuť je sladká. Konzervovanie a príprava čerstvých šalátov.

Tomato Semko-Sinbad F1. Nízke kríky so vztýčenou stonkou. Zrelé plody sú tmavej farby. Chuť je bohatá na paradajky. Imunita proti plesňovým chorobám.

Kamarát F1. Veľmi vysoký výnos. Môžu byť pestované na predaj, nebudú prasknúť pri preprave. Plody sú okrúhle, na spodnej časti mierne rebrované. Červená farba. Hmotnosť do 100 gramov, nie príliš veľká. Má silnú imunitu, nenáročnú starostlivosť.

Odroda Verlioka je tiež samá úroda. Možno pestovať vonku. Môžu dlho ležať v pivnici, paradajky sa dobre prepravujú. Kroviny dorastajú až do jedného a pol metra. Chuť a produktivita vo výške.

Ilyich je známy svojimi jasne oranžovými plodmi. Bush je vysoký a je potrebné ho priviazať. Jeden ker prinesie viac ako šesť kilogramov paradajok. Možno soliť a nakladať. Počas celého obdobia rastu sú trochu chorí.

Zoznam najlepších nízkych a vysokých

Nízko rastúce paradajky do skleníkov alebo na otvorené terény s funkciou samoopelenia sa často vysádzajú priamo na balkóny, lodžie, na verandu, do kvetináčov. Názvy odrôd: Dáma, Záhada, Balerína, Eleanor, Čajka, Asteroid. Plody sú stredne veľké, tvarovo rozmanité. V zásade je všetko sladko-kyslej chuti, výťažok je vysoký.

Odrody rajčiakov pre skleníky alebo otvorené priestory, v ktorých sú kríky pomerne vysoké, sú Scarlet Mustang, Tomato Intuition, Mushroom basket, Midas, Da Barao, Honey Spas, Donna Rosa, Pink Tsar a ďalšie. Plody sú väčšinou veľké, dozrievajú takmer do samého mrazu, majú vynikajúcu imunitu. Každé z uvedených paradajok je samoopelivé, čo je prospešné pre zlepšenie kvality plodiny.

Veľké aj malé ovocie

Samoopelivé paradajky, ktoré sa pestujú na vonkajšie použitie alebo do skleníkov, majú rôznu veľkosť. Všetko závisí od vkusu obyvateľov leta.

Veľké odrody majú sladkú chuť, hmotnosť do 500 gramov, vysoké kríky. Sú mäsité a šťavnaté. Pestujú sa hlavne na čerstvé potraviny. Jedná sa o Monomachov klobúk, Černomor, záhradnícku paradajku Dream, odrodu Cardinal, Market Queen a ďalšie.

Malé odrody sú ideálne na morenie, majú hrubú pokožku, sladkú a bohatú chuť. Ich hmotnosť je od 20 do 100 gramov. Ide o Aladinovu lampu, Cukrovú slivku, Čerešňu, Hľuzovku, Taliansko, Medovú kvapku, Slivovku, Piketku a ďalšie.

Starostlivosť o samoopelivé paradajky

Samoopelivé paradajky vytvorené na otvorenom teréne alebo v skleníkoch si vyžadujú štandardnú starostlivosť. Málo sa líši od starostlivosti o obyčajné paradajky.

 1. Zabezpečte neustále kvalitné polievanie teplou vodou.
 2. Vetrajte v skleníkoch, aby ste regulovali hladinu vlhkosti.
 3. Odstráňte burinu, uvoľnite zem, mulčujte.
 4. Hnojenie podľa harmonogramu.

Ak je samoopelenie slabé, môžete paradajkám pomôcť umelo. Môžete použiť kefu, aby ste peľ jemne preniesli svojpomocne na piestik kvetu. Alebo fúkajte pomocou ventilátora, konáre dobre pretrepte. Prilákajte do záhrady motýle, včely, osy. Sú cennými pomocníkmi.

Existuje pomerne veľa odrôd paradajok s prirodzeným samoopelením. Každé letné obyvateľstvo tejto odrody si bude môcť vybrať niečo pre seba v súlade s možnosťami, podmienkami a potrebami. Maj dobrú úrodu!


Pozri si video: PERMAKULTURA, Pěstování rajčat (August 2022).