Rada

Opis odrody paradajok Superstar a jej charakteristík

Opis odrody paradajok Superstar a jej charakteristík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Paradajka Superstar je určená na pestovanie v skleníku. Odroda - polourčitý druh, šalát. Popis semi-determinantnej rastliny - výhonky dorastajú do určitej výšky, nevyžadujú zovretie vrcholov. Tí, ktorí si na svojom webe sadili paradajky tejto odrody, tvrdia, že rastliny potrebujú pravidelné zovretie a priviazanie o opory. Pretože dozrievajúce paradajky sú dostatočne veľké, mali by sa pod stonky umiestniť ďalšie podpery, aby sa nezlomili.

Opis a hlavné charakteristiky

Hlavnou výhodou tejto zeleninovej plodiny je skorá zrelosť - od okamihu, keď sa objavia prvé výhonky, ktoré sa zberajú, trvá to tri mesiace. Kry sú vysoké, stredne rozvetvené, lístie je nadpriemerné. Výhonky sú vzpriamené, dostatočne silné, na výšku môžu dosiahnuť 1,3 - 1,4 m. Olistenie je stredne veľké.

Táto odroda bola chovaná európskymi chovateľmi špeciálne ako šalátová odroda; veľké plody nie sú vhodné na konzerváciu, aj keď z nich môžete pripraviť vynikajúci paradajkový džús, omáčky a paradajkový pretlak.

Superstar patrí k veľkoplodým odrodám, paradajky dozrievajú veľké, silne rebrované. Hmotnosť ovocia môže dosiahnuť 0,25 kg (niekedy aj viac), farba hustej šupky je jasne červená. Buničina je mäsitá, s vynikajúcou chuťou, počet komôr je až 4 - 5 kusov, počet semien je priemerný.

Produktivita je vysoká, z jedného kríka sa zvyčajne zberá až 3,5 kg a z 1 m² až 10 - 12 kg zrelých paradajok.

Charakteristika odrody bude neúplná bez zmienky o odolnosti rajčiaka Superstar voči chorobám. Táto zeleninová rastlina nikdy neochorie na fytoftóre, pretože úroda dozrieva skôr, ako pôvodcovia tejto choroby „zaútočia“ na kultúrne rastliny. Odolnosť tejto zeleninovej rastliny voči iným vírusovým a plesňovým chorobám je dosť vysoká.

Výhody a nevýhody Superstar

Medzi zrejmé výhody odrody Superstar patria:

 • vysoký a stabilný výnos;
 • možnosť pestovania v skleníkoch a na balkónoch;
 • rýchle dozrievanie plodiny;
 • vynikajúca predajnosť a chuť zrelých paradajok;
 • veľké ovocie;
 • odolnosť voči hlavným chorobám nočnej kôry.

Recenzie tých pestovateľov zeleniny, ktorí túto odrodu zasadili do svojich skleníkov, hovoria jednu vec - v paradajke Superstar neexistujú prakticky žiadne nedostatky. Môžeme len poznamenať, že je potrebné zviazať výhonky a odstrániť nevlastné deti.

Nuansy pestovania

Sejací materiál pre sadenice by sa mal vysádzať v druhej dekáde marca. Sadenice by sa mali potápať vo fáze 2 - 3 pravých listov. Asi po dvoch mesiacoch môžu byť mladé rastliny, ktoré boli vypestované doma, vysadené v skleníku. Sadenice, ktoré boli vysadené v skleníkoch v polovici mája, zvyčajne poskytnú dobrú úrodu za 1,5 mesiaca.

Po výsadbe sadeníc na trvalom mieste spočíva starostlivosť o ne v pravidelnom zalievaní, kyprení pôdy, odstraňovaní buriny a kŕmení.


Pozri si video: FARMA BABINDOL - tak má chutiť paradajka (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Idas

  What phrase ...

 2. Tostig

  I apologise, but, in my opinion, you are not right. I am assured. I can prove it. Write to me in PM, we will communicate.

 3. Vinos

  Práve ste navštívili skvelý nápad

 4. Muti

  Willingly I accept. The question is interesting, I too will take part in discussion. Spoločne môžeme prísť k správnej odpovedi. Som si istý.Napíšte správu