Rada

Opis odrôd žltej papriky a ich charakteristík

Opis odrôd žltej papriky a ich charakteristík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Žlté korenie nie je len rozdiel vo farbe šupky, ale tiež rozdiel v chuti a užitočných vlastnostiach. Z hľadiska množstva výživných látok je na čele zelenina zlatého odtieňa. Žltá paprika obsahuje viac draslíka, fosforu, vitamínu C ako červená alebo zelená zelenina.

Včasné dozrievanie odrôd

Skoré druhy sú optimálne pre severné oblasti a nechránené chrbty. Vyznačujú sa krátkym obdobím dozrievania.

Afrodita

Odroda papriky Aphrodite - český výber s minimálnou dobou zrenia. Vyniká dekoratívnou krásou a úžasnou chuťou.

Rastliny sú vysoké, šíria sa a majú rozvetvený koreňový systém. Plody sú veľké, mäsité s hrubými stenami. Farba je atraktívna oranžová.

Bull

Bugai patrí k najskorším veľkým druhom. Jeho kríky dosahujú výšku 0,6 metra. Plody sa vyznačujú hrubými, mäsitými stenami. Po dozretí majú jasne žltý odtieň. Hmotnosť plodov kvádra dosahuje 500 gramov.

Oriole

Paprika oriolová je veľmi skorý druh. Kríky sú pomerne vysoké a dosahujú 1 meter. Záhradkári aktívne chovajú tento druh kvôli vysokému výnosu.

Najlepší výkon v Ivolge bol zaznamenaný v skleníku. Odroda sa často používa na konzumáciu v čerstvom stave, na konzerváciu, na vypchávanie.

Žltý zvon

Odroda papriky Žltý zvon - obdobie skorého dozrievania. Technická zrelosť nastáva už 70 dní po pristátí na hrebeňoch. Jeho plody majú tvar podlhovastej kocky. Steny sú hrubé 1 cm.

Charakterizácia záhradkárov hovorí o jej výraznej aróme a charakteristickej sladkej chuti.

Madona F1

Pepper Madonna f1 je veľmi skorý hybridný druh. Prvé plody dozrievajú do 2 mesiacov po vyklíčení sadenice.

Madonna má vysoký výnos. Steny ovocia sú mäsité a silné. Paprika má 3 až 4 komory. Vďaka lesklej pokožke je Madonna dobre transportovaná a skladovaná.

Oranžový zázrak

Pre Pepper Orange Miracle je charakteristické skoré obdobie dozrievania. Patrí k hybridom. Opis odrody zaznamenáva jej vysoké výnosy a odolnosť proti škodcom.

Od 1 štvorcového metrov zozbieraných až 14 kilogramov sladkej šťavnatej úrody. Bohatý oranžový odtieň robí Miracle atraktívnym v šalátoch, rezancoch a konzervách.

Oranžový lev

Pepper Orange Lion je skorá zrejúca odroda pre otvorené postele. Technická zrelosť nastáva 90 - 100 dní po vyklíčení sadeníc.

Rastliny sú vysoké, šíriace sa, silné. Lev papriky oranžovej sa vyznačuje vysokým stupňom tvorby vaječníkov a produktivitou. Zrelé plody sú hrubostenné, valcovité, sýto oranžové.

Snehovo biela F1

Pepper Snowwhite f1 je hybridná odroda skorého dozrievania s vysokým výnosom. Kroviny rastú stredne veľké, silné, s vyvinutým koreňovým systémom.

Plody sú stredne veľké a vážia najviac 200 gramov. Majú kónický tvar. Počas obdobia biologickej zrelosti má jasne oranžovú farbu.

Tevere

Skoré zrelé korenie Tevere sa medzi záhradníkmi osvedčilo. Odlišuje sa udržiavaním kvality. Vhodné na prepravu. Kroviny rastú malé, silné, s priemerným objemom listov.

Vetvy rastliny sú posiate žltými plodmi s hmotnosťou do 300 gramov. Tevere má vynikajúcu sladkú chuť s výraznou arómou.

Zázračný strom

Pepper Miracle tree je hybridná vysoká odroda. Jeho výška dosahuje 1,8-2 metra. Názov dostal pre podobnosť so stromom.

Zázračný strom sa vyznačuje skorým obdobím dozrievania plodiny. Plody dosahujú hmotnosť 150 gramov. V stave zrelosti má sýtočervenú farbu. Vďaka vysokej úrode a dobrej odolnosti voči chorobám bola táto odroda obľúbená.

Etude

Pepper Etude patrí k sladkým stredne skorým druhom. Vyznačuje sa poddimenzovanými polorozprestierajúcimi sa kríkmi. Líši sa zvýšenou produktivitou.

V zrelosti je oranžová, hranolovitá s výraznými rebrami. Vynikajúca chuť. Odolnosť voči tabakovej mozaike sa líši od výhod.

Jantárová

Pepper Amber je skorá zrejúca bulharská odroda. V popise je uvedená veľká veľkosť kríkov, ich rozširujúci sa tvar. Zrelé plody sú veľké, kužeľovitého tvaru.

V stave biologickej zrelosti získajú plody zlato-oranžový odtieň. Steny sú strednej hrúbky, nepresahujúcej 6 mm. Spoločnosť Amber získala vynikajúce hodnotenie pre svoju vynikajúcu chuť.

Stredne a neskoro dozrievajúce odrody

Obdobie technickej zrelosti odrôd strednej sezóny začína najskôr 110 - 120 dní po vzídení sadeníc.

Gladiátor

Pepper Gladiator je stredne sezónna odroda s vysokým výnosom. Recenzie záhradníkov charakterizujú jeho kríky ako vysoké, šíriace sa. Technická zrelosť nastáva za 120 - 130 dní od okamihu klíčenia semien.

Gladiátor sa pri pestovaní dobre prejavil ako v skleníkoch, tak aj vonku. Plody sú kužeľovitého tvaru s implicitnými rebrami. Odtieň sa mení, keď dozrieva od svetlozelenej po sýtožltú. Dužina je šťavnatá, jemnej sladkej chuti.

Blíženci

Gemini pepper je vysoko výnosný stredne zrejúci hybrid. Je odolný voči poveternostným extrémom a širokej škále chorôb. Gemini pepper označovali záhradníci za vysoký vaječník a vynikajúci výnos. Na jednej rastline sa vytvorí až 10 plodov s hmotnosťou do 350 gramov.

Technická zrelosť nastáva 70-80 dní po transplantácii na trvalé miesto. V južných oblastiach Gemini vykazuje F1 dobré výsledky pri pestovaní v nechránených oblastiach. V severných regiónoch sa vytvárajú optimálne podmienky v uzavretých skleníkoch.

Lev so zlatou hrivou

Zlatá hriva leva má priemerné obdobie dozrievania. Kroviny rastú rozľahlé, silné.

Plody majú klesajúci, podlhovastý tvar. V zrelosti žltá. Šupka je lesklá. Steny sú silné a mäsité. Chuť je vynikajúca.

Zlaté jubileum

Odroda patrí do polovice sezóny. Obdobie technickej zrelosti začína 150 dní po výskyte prvých sadeníc. Priemerná výška kríkov nepresahuje 55 centimetrov.

Pepper Golden Jubilee sa vyznačuje splošteným sférickým tvarom. Odroda sa rozšírila vďaka šťavnatej dužine a vysokej úrode.

Zlatý dážď

Odrody papriky Zlatý dážď má priemerné obdobie dozrievania. Plody sú stredne veľké, pretiahnuté. Hmotnosť dosahuje 80 gramov. Steny nepresahujú 8 mm. Dužina je šťavnatá so sladkastou chuťou. V stave technickej vyspelosti má zlatý odtieň.

Zlaté teľa

Pepper Golden Calf - stredné dozrievanie, na kultiváciu na otvorenom poli. Kroviny nevyrastajú viac ako 80 cm a rozširujú sa. Skvelé pre severné a západné oblasti.

Plody sú veľké, mäsité a majú žltkastú farbu. Zlaté teľa je citlivé na hnojenie a úrodnosť pôdy. Masívnejšia a skoršia úroda sa dosahuje použitím rastových stimulantov.

Zest

Odroda papriky Raisin - stredné dozrievanie so šíriacimi sa kríkmi. Je vhodný na pestovanie na otvorených záhonoch.

Plody sú stredne veľké. Tvar je valcovitý. Kôra je hustá, lesklá. Zrelé plody sú tmavo žltej farby. Kôra má dobrý vkus.

Indalo

Indalo pepper f1 je obľúbená stredne zrejúca odroda. Technická zrelosť nastáva 3 mesiace po vyklíčení sadeníc. Kríky sú vysoké a vyžadujú podväzok.

Zrelé plody majú bohatú žltú farbu. Tvarom pripomína kocku s výraznými hranami. Dužina je šťavnatá. Steny sú hrubé až 10 mm.

Magno F1

Pepper Magno f1 je hybrid so skorým dozrievaním. Plody dosahujú technickú zrelosť 60 - 65 dní po presadení na trvalé miesto. Kroviny sú silné, stredne veľké.

Zrelé plody sú ťažké, hrubostenné, kvádrové. Pre svoju dobrú trvanlivosť a vynikajúcu chuť je vhodný na komerčné použitie.

Rubik

Rubikové korenie je skvelým druhom sezóny. Darilo sa mu na otvorených hrebeňoch a skleníkoch v regiónoch strednej šírky.

Plody kompaktnej veľkosti dozrievajú 110 dní po vyklíčení. Dužina je šťavnatá, hrúbka steny dosahuje 8 mm. Hlavnou výhodou je odolnosť voči mozaike.

Turbína

Turbinové korenie je hybrid s skorým dozrievaním. V južných oblastiach sa pestuje v nechránenej pôde. V regiónoch strednej zemepisnej šírky poskytuje neskoršiu úrodu.

Veľké ovocie s hrubými stenami má sladkú chuť a výraznú arómu. Turbíny sa považujú za optimálne na konzumáciu, plnenie a konzerváciu čerstvého ovocia.


Pozri si video: Jak dobře grilovat papriku? - Roman Paulus - Kulinářská Akademie Lidlu (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Arik

  Samozrejme sa ospravedlňujem, ale mohli by ste mi poskytnúť viac informácií.

 2. Wattekinson

  Kompetentný uhol pohľadu, zvodným spôsobom

 3. Kajisar

  Vyčistiť

 4. Zulkigis

  Thanks to the author for an excellent post. I read it very carefully, found a lot of important things for myself.

 5. Ambrosi

  Reading the theme?

 6. Blaeey

  Do not boil a kid in his mother's milk, you are mashing the same thing for the umpteenth time, reading you more and more boringNapíšte správu