Rada

Aplikácia herbicídov Lazurit, Titus a Herbitox z buriny na zemiaky

Aplikácia herbicídov Lazurit, Titus a Herbitox z buriny na zemiakyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zemiakové herbicídy sú špeciálne prípravky, ktoré ničia nežiaduce rastliny v záhrade. Burina vždy rastie so zemiakmi a skúšajte s rovnakými živinami a vlhkosťou. Táto štvrť ovplyvňuje negatívny vzhľad kultúry. To prispieva k rozvoju rôznych chorôb a napadnutiu parazitickým hmyzom.

Rast a vývoj buriny v záhrade môže znížiť úrodu zemiakov. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné burinu včas zničiť. Našťastie to už nemusíte robiť rukami. Aby sa parazitické rastliny zbavili, používajú sa herbicídy.

Druhy liekov

Ničenie buriny sa vykonáva pomocou herbicídov. Podľa spôsobu použitia a doby spracovania sa delia na:

 • preemergentný;
 • postemergentná;
 • bez ohľadu na fázu rastu a rozvoja kultúry.

Iba zdravé rastliny sú ošetrené herbicídmi. Maximálny efekt je možné dosiahnuť, ak si vyberiete správny produkt. Najlepšie je navigovať podľa zemiakových výhonkov.

Lapis lazuli

Jedným z najvyhľadávanejších a najpopulárnejších liekov je herbicíd Lazurit. Niektoré odrody zemiakov neznášajú jeho účinky. To naznačuje silnú citlivosť rastliny. Ak dôjde k spracovaniu, plodiny sa spomalia v raste a vývoji.

Herbicíd Lazurit je prítomný v práškovom stave. Líši sa v dlhom období aktívneho vplyvu. Iba jeden postrek pomôže človeku zbaviť sa buriny pred koncom sezóny. Dávka sa vyberá s prihliadnutím na veľkosť pozemku, ktorý je potrebné spracovať, stav pozemku a počet burín.

Lapis lazuli je nepostrádateľným pomocníkom pri ničení buriny. Poskytuje spoľahlivú ochranu počas všetkých fáz vývoja zemiakov. Jeho hlavnou výhodou je, že nepoškodzuje zeleninu.

Lapis lazuli je liek selektívneho pôsobenia proti parazitom rastlín, ktorého základom je metribuzín. Keď sadenice zemiakov dosiahnu výšku 3 - 5 cm, môžete začať s postrekom. Presne o mesiac neskôr sa postup opakuje, aby sa zničila nová burina.

Keď sa dostane na listy, účinná látka preniká do koreňa. Zabraňuje nasýteniu buriny vlhkosťou, živinami a kyslíkom. Rastlina parazita začína chradnúť a nakoniec úplne zomrie. Návod na použitie naznačuje, že pri práci s liekom je potrebné dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

Toxicita

Používanie drogy je zakázané v oblastiach, v ktorých sa nachádzajú včelie úle. Je dôležité pochopiť, že Lapis lazuli je druhom jedu pre živý organizmus. Bezpečná vzdialenosť je najmenej 2 km. Ak rýchlosť vetra presahuje 5 m / s, je taktiež zakázané spracovanie. Bezpečnostné opatrenia pre ľudí:

 • noste okuliare a respirátor;
 • počas spracovania noste oblek z hustej tkaniny;
 • zdržať sa fajčenia a stravovania.

Výrobok má III triedu nebezpečnosti. Napriek tomu je vhodné prijať preventívne opatrenia. Okrem toho je osobe zakázané zdržiavať sa na ošetrenej ploche dlhšie ako 4 hodiny.

Príprava roztoku

Roztok herbicídu je potrebné pripraviť až pred použitím. Ak po spracovaní niečo zostane, kvapalina sa zlikviduje. Nemá zmysel skladovať pripravené riešenie, pretože veľmi rýchlo stráca všetky svoje prospešné vlastnosti. Školenie:

 1. Miešajte prášok bez otvorenia pôvodného obalu.
 2. Pripravte nádobu na postrek.
 3. Nalejte do nej polovicu potrebného množstva vody a pridajte potrebnú dávku látky.
 4. Všetko dôkladne premiešajte, kým sa prášok úplne nerozpustí.
 5. Pridajte zvyšok tekutiny a znova premiešajte.

Po postreku zemiakov z buriny sa nádoba umyje tečúcou čistou vodou. Najvhodnejšou podmienkou na ošetrenie plodiny herbicídom je suché počasie. Vonku by nemalo byť príliš teplo. Mierny dážď je povolený.

Pred prechodom na použitie Lapis Lazuli je potrebné určiť citlivosť odrody zeleniny, ktorá rastie v záhrade. Herbicídy sú skvelým spôsobom, ako pestovať plodiny bez buriny. Netreba však zabúdať, že ide o skutočný jed, iba v slabo vyjadrenej podobe. Takéto agresívne látky sa používajú ako posledné.

Pre pohodlie použitia herbicídov sa vyrábajú v špeciálnej nádobe.

Analógy

Ďalším účinným herbicídom na zemiaky po vyklíčení je Titus. Kontroluje nielen vzhľad buriny, ale udržuje aj celú úrodu. Prienik do rastliny spomaľuje jej rast. Dobre sa vyrovná s burinou, ktorá má schopnosť stočiť sa so svätojánskym poľom. Po všetky roky svojej existencie naďalej bojuje s jednoročnými aj trvalými rastlinami, ktoré parazitujú na jedlých plodinách.

Formy uvoľňovania finančných prostriedkov - granule. Obsahuje účinnú látku rimsulfuron. Herbicíd Titus pôsobí na rastlinu cez listy. Toto je skvelá alternatíva k preemergentným liekom. Burina začne zo záhrady miznúť po prvom postreku herbicídom.

Preniká do zemiakov 3 hodiny po zasiahnutí listov a stoniek. Zároveň to nijako neovplyvňuje vrcholy a samotné okopaniny, ak budete prísne dodržiavať pokyny. Do 2 týždňov sa Titus rozloží, po čom stratí svoje ochranné vlastnosti. Ale toto obdobie stačí na zničenie všetkých burín v záhrade.

Použitie jedu na ničenie buriny je veľmi jednoduché a pohodlné. Táto zložka je vhodná pre tankové zmesi. Titus sa používa iba za teplého počasia s vysokou vlhkosťou. V zamračených dňoch je jeho účinnosť menej výrazná.

Dôležitý bod

Ak je na zemiakoch burina, Lapis Lazuli sa ich rýchlo zbaví. Podobné lieky sú tiež dostupné v širokom rozmedzí. Vyberte prostriedky na postrekovanie zeleniny, počnúc typom zemiakov a veľkosťou pozemku. Herbitox je herbicíd, ktorý je vhodnejší pre obilniny. Často sa používa na poliach alebo veľkých pozemkoch.

Ak po postreku pôdne herbicídy nepriniesli požadovaný výsledok, použite ďalšie liečivo - Titus. Posypte záhradu v suchom počasí.

Pravidlá pre prácu s herbicídmi

Počas spracovania stránky musíte dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Prípravky sa riedia iba v plastových alebo sklenených nádobách.
 2. Roztok na upravený povrch sa pripravuje tesne pred jeho použitím.
 3. Typ pôdy, rozmanitosť zeleniny, veľkosť pozemku a množstvo buriny ovplyvňujú dávkovanie herbicídov.
 4. Pokiaľ ide o zemiaky, v teplom počasí sa postriekajú prostriedky na ničenie buriny. Teplotný rozsah - od +17 ° C do +26 ° C. Pri nižších teplotách strácajú lieky účinnosť.
 5. Pri plánovaní času postreku vylúčte pravdepodobnosť zrážok. Ak prší 8 hodín po ošetrení plodiny, nebude schopná zmyť živiny.
 6. Pri práci s herbicídmi v žiadnom prípade nezabúdajte na bezpečnostné opatrenia.
 7. Keď osoba skončí, osprchujte sa a prezlečte sa.
 8. Ak nie je možné zlikvidovať zvyšky kvapaliny, naleje sa do pustatiny.
 9. Na zemiakoch by nemali byť žiadne choroby.
 10. Po uplynutí doby použiteľnosti nemožno nástroj použiť.
 11. Burina sa dokáže prispôsobiť herbicídom, aby sa tomu zabránilo, odporúča sa pravidelne meniť prípravky.
 12. Ak po postreku uplynul týždeň, môžete začať polievať zemiaky.

Zbaviť sa buriny na zemiakoch je možné. Vzhľadom na veľký zoznam pravidiel sa môže zdať, že ide o veľmi ťažký a namáhavý obchod, ale nie je to tak. Ak si chcete na záhrade vychutnať zdravé sadenice zemiakov, musíte dodržiavať základné pravidlá. Ak sa ich budete držať neustále, stane sa z toho zvyk a pre človeka nebude ťažké pestovať zeleninovú záhradu.

Dodatočné prostriedky na boj proti burine

Herbicídy bohužiaľ nie sú univerzálnym riešením na trvalé ničenie buriny. Ako ďalšie lieky používajte:

 • pesticídy - ničenie buriny;
 • nematocidy - ničia nematódy;
 • akaricídy - eliminujú pravdepodobnosť infekcie kultúry kliešťom;
 • fungicídy - bojujú proti spóram húb;
 • insekticídy - chemikálie, ktoré napádajú parazitický hmyz.

Všetky vyššie uvedené prostriedky sa dajú použiť na akýkoľvek druh plodiny. Môžu to byť buď biele alebo červené zemiaky. Rastliny-parazity, ktoré ovplyvňujú rast okopanín, môžu znížiť množstvo úrody. V takýchto prípadoch je vhodné použiť formulácie prírodného pôvodu.

Ľudia, ktorí dokázali drogu užiť, hovoria pozitívne o Lapis Lazuli a jeho analógoch z buriny na zemiakoch. Recenzie, ktoré nájdete na internete, to potvrdzujú. Špeciálne zložené lieky dobre účinkujú proti svätojánskym bôbom, ktorých sa ťažko zbavujeme. Postrekovanie zeleniny herbicídmi výrazne uľahčuje starostlivosť o plodinu.


Pozri si video: Past na hryzce SuperCat - Pos Film WMF CZ (August 2022).