Rada

Popis najlepších odrôd (semien) kôpru na pestovanie na zelených plochách na otvorenom teréne

Popis najlepších odrôd (semien) kôpru na pestovanie na zelených plochách na otvorenom teréne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kôpor záhradníci oceňujú pre jeho chuťové vlastnosti a nenáročnú starostlivosť. Prevalencia mnohých odrôd kôpru je spôsobená korenistou arómou, ktorá zvyšuje vnímanie takmer každého pokrmu. Rôzne odrody sa líšia chuťou, dobou dozrievania, množstvom zelene a množstvom ďalších ukazovateľov. Ak chcete pestovať vhodnú vegetáciu, mali by ste sa oboznámiť so všetkými odrodami a urobiť si výber.

Rysy kultúry

Väčšina odrôd kôpru je schopná klíčiť na akejkoľvek pôde bez osobitnej starostlivosti. Hlavným kultivačným procesom je nasledovať štandardný zoznam akcií, a to:

  1. Pravidelná vizuálna kontrola na detekciu a elimináciu buriny.
  2. Pravidelné mierne zalievanie.
  3. Uvoľnenie pôdy.
  4. Včasný zber zrelých zelených.
  5. Správny výber predchádzajúcej kultúry.
  6. Dodržiavanie priestorovej izolácie postelí.

Rastlina sa aktívne používa v čerstvom stave pri varení, ako dekoratívna dekorácia pre letné chaty a na konzerváciu. Pri pestovaní zelene by ste mali vedieť, ako vyzerajú jednotlivé odrody, vrátane trvalých a jednosezónnych. Hlavná klasifikácia kultúry rozdeľuje všetky známe druhy na skoré, stredné a neskoré. Každá kategória má individuálne vlastnosti a vlastnosti.

Včasné dozrievanie odrôd

Aby sa dosiahol skorý zber, boli vyšľachtené zodpovedajúce odrody, ktorých doba dozrievania je 35 - 40 dní. Skoré druhy kôpru sa po nástupe zrelosti rýchlo zmenia na kvitnutie, preto nie je možné zhromaždiť veľkú úrodu. Zároveň rastlina dáva dostatok dáždnikov a semien, ktoré sa dajú použiť na výrobu dochucovadiel a konzervovanie zeleniny. Pretože skoré odrody majú čas dorásť za 1,5 mesiaca, môžete ďalšie dávky zasadiť na miesto počas celej sezóny alebo uvoľniť miesto na záhonoch pre pestovanie nových zeleninových plodín.

Kôprový granátnik

Skorá odroda Grenadier je určená na čerstvú konzumáciu a na prípravu korenia. Semená rastlín sa sadia koncom apríla - začiatkom mája. Listy sú tmavozelenej farby s výraznými segmentmi. Medzi charakteristické vlastnosti odrody patrí stabilný výnos, vytrvalá aróma, veľká a vystúpená ružica. Na jednom štvorci pozemku je možné vypestovať 2,5-3 kg zelene.

Kôpor Gribovský

Má vysokú nutričnú hodnotu, je známy svojimi aromatickými a komerčnými vlastnosťami. Odroda je vhodná na vonkajšie pestovanie v pôde s nízkou kyslosťou. Rastlina má vzpriamenú ružicu, veľké tmavozelené listy s členitým povrchom. Zelení získavajú výraznú arómu vďaka zvýšenej šťavnatosti listov. Odroda sa má vysádzať od apríla do júla. Je lepšie zvoliť uhorky, kapustu, paradajky a iné plodiny s podobnými vlastnosťami ako predchodcovia rastliny.

Kôpor Dalny

Vysoko výnosná odroda s polozvýšenou ružicou a listami s miernym voskovým kvetom. Od objavenia sa prvých výhonkov až po zber trvá 38-40 dní. Hlavnými výhodami odrody sú zrýchlený vzhľad zelene, odolnosť voči chorobám a nebezpečnému hmyzu a nízka tendencia krovia k ukladaniu. Priemer je 2 - 2,5 kg na meter štvorcový. Rastlina je vhodná na čerstvú konzumáciu, dochucovanie, morenie a morenie.

Kôprová pevnôstka

Krátka a uzavretá odroda určená na čerstvé bylinky a dochucovadlo. Na základni má stonka koreňové rozety. Stredne veľké podlhovasté listy sa vyznačujú slabo vyjadreným voskovým kvetom. Stredná časť rastliny je vypuklá, s malými rozvetveniami. Hmotnosť ready-to-cut kôpru je 30-40 g. Výhody odrody - dobrá prezentácia, výrazná príjemná aróma.

Kôprový dáždnik

Bežná odroda vhodná na konzervovanie, sušenie, mrazenie na zimu a konzumáciu v čerstvom stave. Okrem variability použitia sa cení pre svoju šťavnatosť, jasnú arómu a vysoký obsah vitamínu C. Vonkajšie je to rastlina rozvetvený krík s polorozložitou ružicou a hojným množstvom listov. Výška kríkov dosahuje 1 m.

Stredne sezónne odrody

Odrody zelenej farby strednej zrelosti tvoria listy a rastú za 45 - 50 dní. V ružiciach kríkov sa vytvára väčší počet listových dosiek v porovnaní s odrodami skorého dozrievania. Trvanie tvorby lístia je asi tri týždne. Pri kultivácii rastlín v polovici sezóny je možné vypestovať veľkú plodinu, ktorú je možné zberať po častiach počas celej sezóny. Najlepšie odrody v polovici sezóny poskytujú výnos viac ako 4 kg na štvorcový meter.

Kôpor Amazon

Odroda je určená na pestovanie v skleníkových podmienkach alebo na otvorenom poli. Líši sa možnosťou viacnásobného zberu odlomením listov z každého kríka. Hlavnými vlastnosťami odrody Amazon je zvýšená ružica, krátke a husté lístie, sýtozelená farba s modrastým odtieňom, prítomnosť antokyanového sfarbenia v mraze a odolnosť proti kvitnutiu. Hmotnosť listov na jednom klíči je od 80 do 250 g.

Kôpor Lesnogorodský

Bylina s vysokým výnosom a s vysokým obsahom éterických olejov. Odroda sa vyznačuje pomalou tvorbou stoniek, vysokou aromatickosťou a polorozprestierajúcim sa dáždnikom. Ružica je vzpriamená, listy sú tmavozelené s povrchom voskovitým. Opätovné vystúpenie je povolené do jednej sezóny. Kríky rastliny nevyžadujú osobitnú starostlivosť a vykazujú dobrý rast aj pri pravidelnom prichytávaní za studena.

Dill Richelieu

Doba dozrievania je 40 - 42 dní od objavenia sa prvých výhonkov po pripravenosť na zber. Vhodné na čerstvú konzumáciu a prípravu korenistých korenín. Výsadba semien sa vykonáva začiatkom mája. Kríky sú odolné proti škodcom a chorobám. Richelieu sa vyznačuje dekoratívnymi vlastnosťami, čipkovanými listami modrozeleného odtieňa, veľkou rozetou a výraznou arómou.

Kôprový dáždnik

Stredne skorá odroda, ktorá vytvára lúčové dáždniky až do priemeru 21 cm. Priemerná doba dozrievania je 33 - 37 dní. Ak chcete bylinky použiť ako korenie, musíte rastlinu pestovať asi 70 dní. Odroda sa vyznačuje rozvetvenými kríkmi, šťavnatými listami, bohatou vegetáciou, polorozpernou ružicou. Priemerný výnos je 2-2,2 kg na štvorcový / m.

Kôpor max

Nenáročná odroda zelene, ktorá sa má starať, dozrieva za 40-45 dní. Odroda Max je vhodná na výsadbu v apríli až máji. Počas sezóny je možné opakovane zbierať zeleň z každého kríka. Hmotnosť plodiny na rastlinu je 25 - 40 g. Štandardný výnos je 1,4 kg na štvorcový meter. Na zvýšenie množstva úrody je potrebné pravidelne odstraňovať burinu z záhonov, ktorá môže brániť klíčeniu semien.

Neskoré dozrievanie odrôd

Na dlhodobé skladovanie a zber na zimu pestujú skúsení záhradníci neskoro dozrievajúcu zeleň. Takéto rastliny môžete zbierať počas celej sezóny až do neskorej jesene a nástupu prvého mrazu. Neskoré dozrievajúce druhy absorbujú viac slnečných lúčov, vďaka čomu sú listy nasýtené užitočnými živinami.

Neskoré dozrievanie plodín obsahuje maximálne množstvo vitamínov a pri pravidelnom používaní pozitívne vplývajú na organizmus.

Aligátor kôprový

Rastlina vytvára kríky s bohatým olistením a veľkými ružicami. Výška nepresahuje 25 cm Odroda Alligator pomaly formuje dáždniky, takže je možné čerstvé zelené rezať niekoľkokrát za sezónu. Z každého klíčku je možné získať až 60 g zelených a pri použití vrchného obväzu a špecializovanej poľnohospodárskej technológie - asi 150 g.

Kôprové vzory

Vysoko produktívny druh rastlín, ktorý sa vyznačuje pomalými stonkami, bohatým olistením a všestrannosťou použitia. Zelení sú vhodné na sušenie, mrazenie alebo konzumáciu ihneď po zbere. V procese dozrievania vytvára rastlina veľkú ružicu s veľkými listami. Medzi hlavné výhody odrody patria - dlhá trvanlivosť, ľahká aróma, vysoké chuťové vlastnosti.

Kôpor Buyan

Odroda Buyan Bush dozrieva za 60 - 65 dní, čo umožňuje viacnásobný zber. Pri zbere sa najskôr odrežú listy koreňa, až potom bočné výhonky. Odroda sa najlepšie pestuje v interiéroch na sadeniciach. Kríky majú čiastočne vyvýšenú ružicu a veľké tmavé listy s miernym voskovým povlakom.

Kôpor Borey

Bohatá odroda Borey sa vyznačuje rýchlym rastom hustej zelenej hmoty. Doba dozrievania od okamihu objavenia sa prvých výhonkov po zber je asi 60 dní. Po dlhú dobu sa na kríkoch netvoria dáždniky, čím sa predlžuje schopnosť rezať čerstvé zelené. Rozmanitosť kultúry nemá tendenciu žltnúť ani po vychladnutí a je cenná pre svoje zväčšené listy a silnú arómu.

Kôpor Kibray

Odroda rastie vo veľkých kríkoch s ružicami až do priemeru 40 cm. Široké listy rastliny sú veľmi šťavnaté a majú korenisto štipľavú chuť. Zber sa začína dva mesiace po výsadbe. Semená tohto typu je možné položiť koncom jari alebo pred zimou. Odroda je známa vysokou odolnosťou proti nebezpečným škodcom a bežným chorobám, ako sú múčnatka, hniloba a vädnutie.

Kôprový pozdrav

Neskoro kvitnúca odroda Salute pomaly vytvára semená, a preto nie je vhodná na dochucovanie alebo konzervovanie. Nežltnúcu zeleninu je možné zberať na čerstvú konzumáciu niekoľkokrát počas tej istej sezóny. Viaceré jarné plodiny, za predpokladu, že sú správne vypestované, vytvárajú novú zeleň v intervale 10 - 12 dní. Kultúra vytvára veľké listnaté kry a dobre sa zakoreňuje na pôdach s neutrálnym indexom kyslosti.

Kôpor Kutuzovskij

Vysoko aromatický rastlinný druh s dobou dozrievania 40 - 45 dní od klíčenia sadeníc. Kríky majú polozvýšenú ružicu s veľkými listami, ktorých veľkosť dosahuje až 20 cm, listy sú členité do výrazných niťovitých segmentov bledozeleného odtieňa. Každej rastline sa podarí získať asi 20 - 30 g zelene. Kutuzovský je medzi záhradkármi veľmi obľúbený pre dlhý ekonomický život a nenáročnú starostlivosť.


Pozri si video: Suspense: Tree of Life. The Will to Power. Overture in Two Keys (Február 2023).