Rada

Zoznam TOP 16 najlepších antibiotík pre kurčatá, ako správne podávať lieky

Zoznam TOP 16 najlepších antibiotík pre kurčatá, ako správne podávať liekyWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Používanie antibiotík pre kurčatá je často potrebné. Použitím týchto prostriedkov sa dajú dosiahnuť dobré výsledky v liečbe bakteriálnych infekcií. Aby ste dosiahli požadovaný účinok, stojí za to zvoliť správny liek. Dnes existuje veľa liekov, ktoré sa líšia mechanizmom účinku. Váš veterinár vám pomôže vybrať ten najlepší.

Funkcie aplikácie

Antibiotiká sa používajú na potlačenie aktivity patogénnych baktérií. Často sa musia používať na liečbu kurčiat, pretože netolerujú infekciu infekčnými patológiami.

Pri výbere správneho lieku stojí za zváženie nasledujúce vlastnosti:

  • hmotnosť hydiny - na ošetrenie kurčiat sa používa nižšia dávka;
  • pôvod - liek musí mať tendenciu hromadiť sa a súčasne úplne opustiť telo;
  • stav kurčaťa - na terapiu a prevenciu sa používajú prostriedky rôzneho stupňa účinnosti.

Širokospektrálne antibiotiká

Kuracie lieky je možné zakúpiť v bežnej lekárni. V takom prípade veterinári zvyčajne predpisujú lieky so širokým spektrom účinku.

Baytril

Liečivo je enrofloxacín. Látka sa úplne vstrebáva a používa sa na liečbu salmonelózy. S jeho pomocou je dovolené liečiť enteritídu, kolibacilózu. Liečivo sa podáva injekčne.

Baytril sa považuje za silné antibiotikum. Pred použitím by ste sa mali rozhodne poradiť so svojím veterinárom. Špecialista vyberie dávkovanie a priebeh liečby. Liek sa neodporúča kombinovať s makrolidmi a tetracyklínmi. Nie je tiež kombinovaný s levomycetinom a teofylínom.

Levomycetin

Toto je jeden z najúčinnejších liekov, ktorý pomáha vyrovnať sa s chorobami čriev a dýchacích orgánov. Kompozícia sa vyrába vo forme tabliet a vo forme prášku.

Na profylaxiu je prípustné používať prostriedok maximálne 3-4 dni. Kurčatám sa podáva zloženie 2-3 krát denne, každé 3 - 10 miligramov. Kurz terapie trvá 5-7 dní. Dospelým sa podáva každá po 20 - 25 miligramov.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Neodporúča sa ošetrovať kurčatá dlhšie ako 2 týždne.

Dithrim

Toto komplexné činidlo má rozsiahly antimikrobiálny účinok. Obsahuje 2 účinné látky - trimetoprim a sulfadimezín. Činidlo sa vyrába vo forme suspenzie a injekčného roztoku.

Liek sa nepoužíva na profylaxiu. Niekedy spôsobuje poruchy tráviacich funkcií. Existuje tiež riziko alergií, poruchy vedomia, zvýšenej ospalosti. V prípade predávkovania sa objavia problémy s fungovaním obličiek a objaví sa dysbióza.

Enroflon

Tento produkt sa vyrába vo forme koncentrovaného roztoku. Rozpustí sa vo vode a podáva sa kurčatám. Na profylaxiu sa Enroflon používa od prvého roku života kurčaťa.

Doreen

Tento kombinovaný liek obsahuje rifampicín a doxycyklín. Vyrába sa v práškovej forme a používa sa na výrobu roztoku. Tento liek pomáha vyrovnať sa so salmonelózou, gastroenteritídou a inými bakteriálnymi infekciami.

Amoxicilín

Tento liek sa používa na liečbu chorôb, ktoré ovplyvňujú tráviaci, dýchací a močový systém. Produkt sa vyrába vo forme prášku.

Doxycyklín

Nástroj pomáha vyrovnať sa s baktériami. Dodáva sa vo forme bieleho prášku, ktorý sa rozpúšťa vo vode. Môže sa použiť na liečbu chorôb dýchacích ciest.

Lieky na brojlery

Existuje veľa kategórií liekov pre brojlery.

Trichopolus

Aktívnou zložkou liečiva je metronidazol. Produkt nepatrí do kategórie antibiotík. Patrí medzi protierózne lieky.

Furazolidon

Toto je nitrofuránové liečivo, ktoré patrí k antibiotikám. Furazolidon sa považuje za jeho aktívnu zložku. Tento nástroj pomáha vyrovnať sa s bakteriálnymi mikroorganizmami. Liečivo vytvára nepatogénne prostredie. Nástroj si poradí aj s niektorými vírusmi.

Enrofloxacín

Je to antiparazitický liek používaný na liečbu vtákov. Účinná látka má komplexný účinok. Tento liek pomáha vyrovnať sa s mnohými baktériami - streptokokmi, stafylokokmi, Pseudomonas aeruginosa. Ničí tiež niektoré plesňové mikroorganizmy.

Tetracyklín

Tento prostriedok pomáha zastaviť vývoj a úplne zničiť choroboplodné zárodky a bakteriálne mikroorganizmy. Nástroj tiež zaisťuje rýchly vývoj vtákov. Jeho použitie pomáha predchádzať úhynu vtákov. Okrem toho má látka priaznivý vplyv na fungovanie tráviaceho systému. Aby ste dosiahli dobré výsledky, stojí za to jasne dodržiavať dávkovanie.

Prípravky pre nosnice

Existuje pomerne veľa liekov, ktoré sa dajú použiť na liečbu sliepok.

Biomycín

Liečivo sa uvoľňuje vo forme bieleho prášku. Pred použitím sa odporúča zmiešať s vodou. Látka sa má podávať intramuskulárne alebo orálne. Najčastejšie sa kompozícia nepoužíva na preventívne účely, ale na vývoj mladých vtákov. Použitie biomycínu pomáha urýchliť rast vtákov o 25%.

Najskôr sulfadimezín

Tento nástroj účinkuje proti väčšine bakteriálnych mikroorganizmov. Nie je taký účinný ako antibiotiká, ale je menej toxický. Nástroj je možné použiť na liečbu väčšiny bakteriálnych infekcií.

S jeho pomocou je možné vyrovnať sa s kokcidiózou, salmonelózou a léziami dýchacieho systému. Kompozícia sa aktívne používa na angínu, laryngitídu, zápal pľúc. Na dosiahnutie dobrých výsledkov sa činidlo podáva súčasne intramuskulárne a orálne.

Chlórtetracyklín

Tento liek patrí do kategórie tetracyklínov. Dodáva sa vo forme žltého prášku. Zloženie sa používa na podporu vývoja žien. Používa sa na liečbu a prevenciu chorôb, ako je kokcidióza, zápal pľúc, mykoplazmóza. Kompozícia sa podáva intramuskulárne alebo orálne.

Tromexín

Tento nástroj má široké spektrum opatrení. Pomáha zvládať patológie čriev a dýchacích orgánov. Kompozícia sa aktívne používa na hnačky. Je prípustné používať výrobok so suchým jedlom alebo z neho pripraviť roztok.

Sulfadimezin

Výhodou produktu je jeho nízka toxicita. Liečivo sa dobre vstrebáva a má minimálny počet vedľajších účinkov. Liek sa vyrába vo forme bielo-žltého prášku. Používa sa na boj proti týfusu a salmonelóze. Tento liek sa tiež vyrovná s chorobami dýchacieho systému a kokcidiózou.

Ako správne podávať liek

Odporúča sa rozpustiť prostriedok v usadenej vode. Je zakázané prerušovať priebeh terapie.

Ak dôjde k porušeniu dávkovania alebo k skráteniu dĺžky liečby, telo vtákov si na drogu zvykne. V takejto situácii nebude možné dosiahnuť požadovaný efekt.

Okrem toho je potrebné mať na pamäti, že účinná látka sa musí v tele hromadiť. To pomôže dosiahnuť dlhodobý účinok. V takom prípade stojí za to zabezpečiť, aby bol agent okamžite odstránený z tela.

Je zakázané pripravovať viac antibakteriálnych roztokov, ako je potrebné. Za deň stratí svoje terapeutické vlastnosti. Dĺžka liečby závisí od závažnosti ochorenia. Zvyčajne trvá najviac 5 dní. Počas týždňa sa odporúča zahrnúť vitamíny do stravy vtákov.

Tipy na čistenie vtáčieho tela od drog

Ak chcete urýchliť vylučovanie antibiotík z tela vtákov, mali by ste dodržiavať tieto odporúčania:

  1. Obnovte črevnú mikroflóru. Za týmto účelom stojí za to dať vtákom špeciálne užitočné baktérie. Okrem toho je prípustné pridávať do stravy kurčiat fermentované pečené mlieko a tvaroh.
  2. Dajte vtákom dostatok pitia. Je dôležité, aby v ich prístupovej zóne bola vždy čistá voda.
  3. Zabezpečte prístup na čerstvý vzduch a do zelene. Ak sa terapia uskutočňovala na jeseň alebo v zime, stojí za to dať kurčatám kapustu a mrkvu.
  4. Zahrňte do tela doplnky z mäsa a kostí. Tiež stojí za to dať vtákom ďalšie vitamíny.

Je možné jesť vajcia a mäso vyliečených kurčiat

Po ošetrení je možné mäso konzumovať ďaleko od okamžitého použitia. Aby antibiotiká nepoškodili ľudský organizmus, stojí za to dodržiavať určité pravidlá.

Keď sú výrobky jedlé

Ak vták podstúpil celú terapiu, jeho mäso a vajcia sa môžu jesť 3 - 4 týždne po ukončení terapie. Na profylaxiu sa používa malá dávka antibiotík. Preto by sa mali vajcia po ukončení liečby skonzumovať po 3 dňoch. Mäso je povolené po 10-14 dňoch.

Príprava jatočného tela

Aby bola hydina bezpečnejšia, odporúča sa spracovať jatočné telo. Stojí za to ju prevrieť a zaliať vývarom. Až potom môžete začať s varením.

U vtáka je dôležité vytiahnuť všetky vnútorné orgány. Hromadia väčšinu antibiotík. Je vhodné odstrániť kožu a odstrániť chvost.

Pred začatím varenia by mal byť kurací trup namočený po dobu 2-3 hodín v špeciálnom roztoku. Za týmto účelom rozpustite 2 lyžice soli v 1 litri vody a vložte štvrtinu citrónu. Po stanovenom čase sa odporúča vypustiť vodu, pripraviť čerstvý roztok a kurča znova namočiť na 2 hodiny.

Antibiotiká sú vysoko účinné a často sa používajú na liečbu kurčiat. Pomáhajú vyrovnať sa s bakteriálnymi infekciami a zabraňujú šíreniu choroby na celé hospodárske zvieratá.

Ak chcete dosiahnuť dobré výsledky, mali by ste prísne dodržiavať pokyny na používanie produktu.


Pozri si video: What I Eat In A Day! Dr Michael! (August 2022).