Rada

Opis odrody paradajok ružovej perly, jej vlastnosti a úroda

Opis odrody paradajok ružovej perly, jej vlastnosti a úroda


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Skorá zrelá vysoko výnosná odroda rajčiakov „Pink Pearl“, ktorú vyšľachtili v roku 2002 ukrajinskí chovatelia, je od roku 2004 zaregistrovaná v registri v Ruskej federácii a už ju ocenili domáci záhradníci. Paradajky majú množstvo výhod:

  • skvelá chuť;
  • vysoká produktivita;
  • odolnosť voči špecifickým chorobám a škodcom paradajok;
  • odolnosť voči teplotným extrémom;
  • vysoké obchodné vlastnosti počas prepravy a skladovania;
  • možnosť pestovania na balkóne.

Hlavné charakteristiky odrody rajčiakov

Pred zakúpením semien by ste mali starostlivo preštudovať popis odrody. Podľa dodávateľov má determinantná odroda paradajok krátky krík až do 75 cm, ktorý nepotrebuje zovretie, čo ľahko odolá teplotným zmenám alebo nedostatku svetla. Tvorba kvetov sa začína na úrovni 4–5 listov a prvé plody sa objavia po 3 mesiacoch od zasadenia sadeníc do pôdy. Zrelé paradajky sú malé, až 110 g, zaoblené, ružovej farby s prepadmi pripomínajúcimi perly.

Milovníci paradajok majú vynikajúce chuťové vlastnosti.

Za priaznivých podmienok možno z 1 kríka zozbierať až 3 - 4 kg chutnej zeleniny. Plody sú umiestnené vo veľkých zhlukoch na kríkoch, je to kvôli hlavnej nevýhode rastliny - krehkosti konárov. Preto je potrebné poskytnúť kríkom podväzok a včas ich uvoľniť zo zrelých plodov. Zelenina je vhodná na surové použitie a konzerváciu.

Vlastnosti pestovania paradajok "Pink Pearl"

Paradajka je nenáročná na starostlivosť a je odolná voči negatívnym vplyvom prostredia a väčšine chorôb, takže pestovanie rastliny nebude vyžadovať veľké úsilie. Pri normálnej tolerancii pri slabom svetle je možné rastlinu pestovať v ktoromkoľvek regióne. Avšak nestojí za to pestovať paradajky v tieni, čo výrazne zníži výnos rastliny.

Optimálna schéma výsadby, vďaka ktorej môžete získať až 18 kg úrody - 5-7 kríkov na 1 štvorcový. m. Paradajky je možné pestovať v skleníkoch, vonku a dokonca aj doma na balkóne. Zalievanie by malo byť pravidelné a počas obdobia aktívneho rastu treba rastlinu hnojiť.

Je lepšie zasadiť sadenice alebo semená do pôdy, na ktorej predtým rástol karfiol, uhorky, mrkva, zelenina alebo cuketa. Semená sa vysievajú do pôdy koncom februára - marca, v závislosti od regiónu a od podmienok rastu (doma alebo v skleníku), sadenice sa vysádzajú v polovici mája - júna.

Čím je rastlina chorá a ako s ňou zaobchádzať?

Dôležitou charakteristikou odrody je odolnosť voči chorobám, je obzvlášť imúnna voči neskorej plesni. Všetko, čo je potrebné, aby sa rastlina cítila dobre, je nepreplňovať alebo nevysušovať pôdu, ak paradajka rastie v skleníku alebo doma, pravidelne miestnosť vyvetrajte.

Niekedy môžu byť kríky napadnuté voškami a strapkami. Ošetrenie kríkov insekticídmi, napríklad liekom Zubr, zbaví rastlinu škodcov.

Najnebezpečnejšími nepriateľmi paradajok rastúcich vonku sú slimáci a medveď. Účinným spôsobom boja proti nim je uvoľnenie pôdy a jej ošetrenie roztokmi horčice alebo červenej papriky.

Recenzie záhradníkov, ktorí pestovali odrodu "Pink Pearl", sú takmer vždy pozitívne. Paradajka poteší milovníkov zeleniny nielen lahodným ovocím vo veľkom množstve, ale aj estetickým vzhľadom kríkov. Je lepšie kupovať semená rastlín od dôveryhodných dodávateľov. Táto odroda paradajok osloví každého záhradníka.


Pozri si video: Farmarska revue pestovanie paradajok (Smieť 2022).