Otázky a odpovede

Čo robiť s malinami po prerezávaní


Vyčistil som maliny, vystrihol staré a vykopal som unikajúce výhonky. Čo robiť ďalej? Kopať, potom striekať z parazitov alebo striekať najskôr, potom kopať?

Odpovede:

Prečo to vykopať?

Jediné, čo sme urobili, bolo vystrihnutie toho starého, vytvorenie výhonkov, odstránenie tých ďalších. A to je všetko.

nie vykopané na dlhú dobu. pravidelne som trhal, aby som spal a nechal som ho na mieste. ale jej nie moc. veľa stoniek s špinením.

Eduard, maliny máme od osemdesiatych rokov minulého storočia, jedinú vec, ktorú nenecháme rásť a na jar ťahá trávu, a to aj z nikdy nespracovaných parazitov.

šťastie. Opustil som sprisahania na oboch stranách a môj pozemok je malý a chcem len pár, a ak ich nespracujete, nevyskúšate nič.

Zdá sa, že neexistujú žiadne možnosti. posypeme, pretože bobule sú preč. potom budem kopať, aby som neskôr dupal.

a keď zamrzne alebo skoro na jar hnoja, ktorý sa rozpadol, posypeme ho, ďakujem.

Neexistuje žiadny hnoj a nebude, iba humus, ak sa niečo rozpadne. Hnoja z ciest + Mám rokliny, na jar zmýva.

máme maliny, v júli sa začínajú vydávať bobule. Preto všetky práce vykonávame na jar. Na zimu, samozrejme, rezáme staré úkryty a na jar, keď sa zem zahreje a vetvičky stúpajú, postriekame fufanónom, uvoľníme ich a kŕmime trusom. Červy určite stretnúť, ale len veľmi málo. S černicami robíme to isté, ale vždy v každom bobule červ, zjavne veľmi chutný. A v tom roku, v lete, si vzali na seba susedné opustené miesto, takže na podlahe sa nachádzajú maliny a nikto sa o to nestaral ani ho nekryl, dokonale rastie. Maliny boli nahromadené, pol leta bzučala a tiež takmer bez červov.

Maliny nemôžete kopať, pokiaľ sa ich nechcete zbaviť. Korene malín prechádzajú pozdĺž ornice, pri vykopávaní ich poškodíte.

Som v uličkách, neblížim sa.

To je pravda, nekopúvať! Je lepšie mulčovať silnú vrstvu zhnitých pilín.

uličky tiež prechádzajú medzi radmi, tiahnu sa

ako je uvedené vyššie, je lepšie mulčovať, ale nie pilinami;

ako to prepísať?

Vykopal som veľa utečencov, boli tam príliš husté húštiny. Les je hustý, nie záhrada.

použitie minulý rok. Čerstvé piliny čerpajú dusík z pôdy. Preto sa na jar kŕmte močovinou, kuracím mäsom. Edward hovorí, že hnoj je nedostatočný, potom urobí kompost z pilín. Piliny môžete zbaviť oxidácie popolom.

tak som vzal piliny a uložil som ich len do vriec a nasledujúci rok ich môžem použiť?

na jar niekto zdieľal, ako rýchlo spracovať piliny: Položte film na zem, urobte hrany dosiek, posypte piliny v ťažkej vrstve, rozliate veľmi horúcim roztokom močoviny a zakryte ho aj filmom, bohužiaľ to nechajte asi po týždni piliny, žiaľ, Nepamätal som si, koľko vody a močoviny na vedro pilín.

nie hrubá vrstva.