Rada

Opis paradajkovej odrody Bear Trail a jej vlastnosti

Opis paradajkovej odrody Bear Trail a jej vlastnosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tomato Bear Trace vyniká medzi veľkoplodými odrodami s vynikajúcimi parametrami. Najdôležitejším tromfom je nenáročnosť. Počas kultivácie nevyžaduje zvýšenú pozornosť a implementáciu všetkých agrotechnických postupov.

Opis odrody Medvedia stopa

Rastlina je klasifikovaná ako neurčitá, to znamená vysoká. Odroda sa vyznačuje vysokou imunitou, vďaka ktorej neskorá pleseň nie je pre paradajku strašná, ľahko toleruje suché a chladné počasie.

Vzhľad:

  1. Vysoký ker dosahuje výšku viac ako 1 m.
  2. Veľké tmavozelené lístie, vyrezávané po okrajoch.
  3. Plody sú zaoblené, na okrajoch mierne sploštené. Hmotnosť paradajok sa pohybuje od 250 g do 500 g. Skutočný gigant!
  4. Sýtočervené paradajky majú mäsitú a hustú štruktúru.
  5. Pri miernom zavlažovaní možno z jedného kríka zozbierať 10 alebo viac veľkých, sladkých paradajok.

Vlastnosti odrody

Paradajka je vhodná na pestovanie vonku aj v skleníkoch. V severných regiónoch je lepšie pestovať v skleníku.

Odroda stredne neskorých paradajok. Od okamihu výsevu semien pre sadenice až po dozretie paradajok uplynie 115 dní. Výťažok je vždy vysoký, aj keď neaplikujete vrchný obväz a rastliny zriedka zalievate.

Kríky sú vysoké a vyžadujú včasnú formáciu. Ak sa nezovriete, môžete získať vzorky s výškou nad 2 m. Počas formovania by nemali byť na jednej rastline ponechané viac ako 2 stonky.

Pestujte priviazaním k podložke, inak sa rastliny ohnú pod váhou ovocia. Každý z výhonkov, ktoré zostali, dá 5 paradajok v plnej hmotnosti.

Recenzie záhradníkov naznačujú vysokú prenosnosť plodov, možnosť ich dlhodobého skladovania.

Výsev semien pre sadenice

Charakteristika a opis odrody vám umožní oboznámiť sa so základnými požiadavkami na siatie semien a starostlivosť o veľkoplodé exempláre.

Doba výsevu závisí od toho, kde sa budú paradajky pestovať: v skleníku alebo na otvorenom poli. Výsev semien pre vnútornú pôdu sa vykonáva vo februári, na otvorenom teréne - v poslednej dekáde marca. Dôležité! Labka medveďa je paradajka s dlhým denným svetlom, preto je lepšie semená vysievať koncom marca.

Na získanie priateľských výhonkov je potrebné udržiavať teplotu a optimálnu vlhkosť. Ak pre sadenice nie je dostatok prirodzeného svetla, odporúča sa ho doplniť žiarivkami.

Výsadba paradajok v zemi

Pri presádzaní sadeníc do zeme hrá dôležitú úlohu klimatické pásmo. V južných regiónoch ju možno vysadiť v polovici mája, vo zvyšku - po pominutí hrozby spätných mrazov. Nemali by ste sadiť rastliny na nevykurovanú zem, dokonca ani prístrešok im nepomôže k úplnému rozvoju.

Starostlivosť spočíva v včasnom zalievaní, kyprení a zabíjaní pôdy. Aby sa na rastline vytvorili ďalšie korene, je potrebné ich zabitie. Koreňový systém preniká hlboko do zeme, rozvetvený, silný.

Recenzie paradajkovej labky medveďa

Veľmi sladké, šťavnaté a husté ovocie. Paradajky majú viac dužiny, veľmi málo semien. Paradajky sú vhodné na konzumáciu v čerstvom stave, dobré na zaváranie, nakladanie, nakladanie, výrobu paradajkovej pasty.

Kompletný opis odrody nepochybuje o tom, že paradajka sa vyznačuje vysokou úrodou, odolnosťou voči chorobám, dobrým usadením ovocia a odolnosťou voči nepriaznivým poveternostným podmienkam.


Pozri si video: WILLY WONKA. PAGANELLA BIKE PARK 2018. The real flow! 4K POV (Septembra 2022).