Rada

Popis a vlastnosti kurčiat High Line, pravidlá údržby

Popis a vlastnosti kurčiat High Line, pravidlá údržby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kurčatá High Line sú medzi chovateľmi hydiny veľmi obľúbené. Takéto vtáky prinášajú veľa vajíčok, rýchlo sa prispôsobujú vonkajším podmienkam a ľahko sa starajú. Štandardná strava je pre takéto vtáky ako stvorená. Aby ste dosiahli úspech pri chove kurčiat, stojí za to ich včasne zaočkovať a hydinárňu správne vybaviť. Dôležitá je tiež kvalitná a vyvážená strava.

Príbeh pôvodu

História tohto plemena začala v podniku Hy-Line International. Vedci si dali za úlohu získať kríž, ktorý spája veľa výhod. Medzi ne patrí vynikajúca produkcia vajec, silná imunita, nenáročnosť v strave.

Výsledkom je hybrid Heinlein. Počas obdobia rozmnožovania sa získalo niekoľko druhov kurčiat, ktoré sa líšia farbou škrupiny. Môže to byť biela alebo hnedá.

Charakteristiky a popis kurčiat vysokej línie

Ak chcete uspieť v chove kurčiat, stojí za to oboznámiť sa s ich hlavnými charakteristikami.

Vzhľad plemena

Tieto kurčatá nie sú gigantické. Do 4 mesiacov ich hmotnosť dosiahne niečo viac ako 1,5 kilogramu. Vtáky sa vyznačujú proporcionálnou postavou a úhľadnou hlavou, na ktorej je umiestnený veľký červený hrebeň.

Perie je bujné a krásne zapadne do malého tela. Krídla tesne priliehajú k telu. Kurčatá sa vyznačujú vynikajúcimi dekoratívnymi vlastnosťami a môžu sa stať ozdobou hydinárne.

Povaha vtákov

Takéto vtáky sa rýchlo adaptujú na podmienky. Vyznačujú sa odolnosťou proti stresu, preto majú pokojnú dispozíciu. Americké kríže sú mierne zvedavé. Nemajú však sklon ku konfliktom.

Produktívne kvality

Predtým, ako začnete chovať takéto kurčatá, mali by ste sa oboznámiť s ich produktivitou.

Váha

Kurčatá sa vyznačujú malou hmotnosťou - 1,5 - 1,8 kilogramu. Samce vážia o 200 - 300 gramov viac. Vo vývoji vtáky zvyčajne nezaostávajú. Ak sa spozoruje takýto problém, môže to znamenať porušenie stravy.

Vajcia

Aktívna produkcia vajec sliepok je obdobie 1,5 roka. Vták môže ročne vyprodukovať 340 - 350 vajec. Vážia 60 - 65 gramov a sú pokryté silnou škrupinou. Odtieň vajec je určený farbou peria sliepky.

Prežitie mladých zvierat a molt

K molácii dochádza raz ročne. Zároveň sa neznižuje produkcia vajec vtákov. Po skončení liatia sa vajcia zväčšia. Mladý rast sa vyznačuje vysokými parametrami prežitia. Dosahujú 98%.

Výhody a nevýhody

Kurčatá tohto plemena majú určité výhody a nevýhody. Medzi kľúčové výhody plemena patria:

 • vysoký výkon;
 • nenáročná starostlivosť;
 • rýchle prispôsobenie sa novým podmienkam;
 • štandardná strava.

Kurčatá majú zároveň aj určité nevýhody:

 • nedostatok inštinktu inkubácie;
 • krátke obdobie vysokej produkcie vajec.

Odrody krížov

Americkým vedcom sa podarilo vyšľachtiť niekoľko druhov hybridov Hy-Line. Kľúčovými rozdielmi sú farba peria a odtieň škrupiny. Hnedé vtáky majú veľkú veľkosť. Ich reprodukčné obdobie začína o týždeň neskôr.

High Line Brown

Toto plemeno sa vyznačuje hnedým odtieňom peria a rovnakými vajcami. Medzi podtypy vtákov patria Sonya a Silver Brown. Vtáky aktívne rastú 18 týždňov. Počas tejto doby zjedia 6-6,7 kilogramu krmiva.

S nástupom puberty hmotnosť kurčiat dosahuje 1,5 - 1,6 kilogramu. Do 74 týždňov vták dorastie do 2 kilogramov. Na zvýšenie produkcie vajec je potrebné kurčatám podať 115 gramov kŕmnej zmesi denne.

High Line White

Tieto kurčatá sú menšie. Prvýkrát kladú vajcia o týždeň skôr ako hnedé. Do 4 mesiacov dosiahnu vtáky hmotnosť 1,3 kilogramu, v 74. týždni ich hmotnosť dosiahne 1,65 - 1,75 kilogramu. Počas aktívneho vývoja vtákov zjedia 6 kilogramov kŕmnej zmesi. Následne by mali dostať 100 - 105 gramov krmiva denne. Vtáky ročne vyprodukujú 330 vajec.

Vlastnosti obsahu

Aby sa kurčatá mohli normálne vyvíjať a produkovať veľa vajíčok, musia zabezpečiť normálne podmienky.

Požiadavky na kurník

Vo vonkajších kôlňach sa odporúča pestovať americké kríže. Tieto vtáky ľahko padajú na úkryty, takže v kurníku by mali byť stĺpy. Podlaha by mala byť ošetrená hlinou. Môže byť tiež vyrobený z husto rozmiestnených dosiek. Na vrchu by mal byť pelech.

Ako hniezda je možné použiť prútené koše alebo drevené debny. 1 hniezdo je dosť pre 4-5 kurčiat. Vo dverách domu by mal byť otvor s dĺžkou 0,3 metra, cez ktorý môžu vtáky prechádzať.

Namerané hodnoty teploty by mali byť najmenej +10 stupňov. Odporúča sa zabezpečiť, aby nedošlo k prievanu.

Kurník sa odporúča pravidelne vetrať.

Miesto na prechádzky, napájačky a kŕmidlá

Tieto vtáky sa zaobídu bez vychádzkového dvora. Skúsení poľnohospodári však odporúčajú urobiť pre kurčatá malú voliéru. Na jar a v lete je dobré, aby vtáky chodili vonku a jedli čerstvú trávu. V zime sa môžu vtáky na krátky čas vypustiť von. V takom prípade by nemal byť silný vietor a silné mrazy. Vtáky potrebujú neustály prístup k napájačkám a kŕmidlám.

Ako kŕmiť kurčatá?

Na kŕmenie vtákov je vhodné hotové alebo samostatne pripravené krmivo. Pri kŕmení High Lines domácou metódou by sa im mali poskytnúť tieto produkty:

 1. Obilniny. Vtáky potrebujú zrná pšenice, jačmeňa, ovsa. Môžete im dať aj raž a kukuricu. Zrná sa dávajú celé alebo drvené. V zime potrebujú naklíčené plodiny.
 2. Sójové bôby a hrášok. Zahŕňajú veľa rastlinných bielkovín, vitamínov a minerálov.
 3. Zelení. V zime ho možno nahradiť trávnou múkou alebo senom.
 4. Huby. Môžu obsahovať zeleninu, obilniny, srvátku.

Kurčatá potrebujú minerály. Za týmto účelom do krmiva pridajte mäsovo-kostnú a rybiu múčku, škrupiny z vajec, kriedu. Vtáčikom môžete dať aj hotové vitamíny.

Chov kurčiat

Pri chove kurčiat je potrebné zvážiť veľa vecí.

Ako chovať a konzervovať potomstvo

Chovať vtáky tohto plemena doma je nemožné. Mláďatá získané krížením zástupcov tohto druhu neprijímajú vlastnosti svojich rodičov. Násadové vajcia sa predávajú na hydinových farmách, ktoré sa špecializujú na chov vtákov tohto plemena. Na vyliahnutie kurčiat je potrebný inkubátor.

Obsah v znáške

Keď sa objavia kurčatá, ich hmotnosť je 25 - 30 gramov. Perie môže byť bledožlté alebo svetlohnedé. Denné kurčatá sa odporúčajú chovať v chove. Podlaha by mala byť pokrytá senom alebo slamou. Môžete tiež použiť kúsky papiera.

Počas prvých 3 týždňov života vtáka stojí za to udržiavať teplotný režim + 30-35 stupňov. Parametre vlhkosti by nemali byť väčšie ako 80%. Potrebné sú aj svetelné zdroje. Mláďatá musia byť osvetlené 21 hodín.

Mláďatá energicky rastú 17 týždňov. Na konci tohto obdobia dosiahnu 1,15 kilogramu. Mladé jedince by mali byť vysadené spolu s dospelými vo veku 14-16 týždňov.

Usadenie mladých zásob v hydinárni

Kúpené kurčatá by mali byť očkované a ošetrené proti červom a iným parazitom. Ak existujú iné kurčatá, mali by sa nové kurčatá umiestniť do karantény 30 dní. Pred usadením sa mladých vtákov sa kurník odporúča očistiť od trosiek a vydezinfikovať.

Choroby kurčiat a ich prevencia

Vtáky tohto plemena majú silnú imunitu. Aby sme ich ochránili pred chorobami, je vhodné očkovať. Harmonogram očkovania sa vyberá s prihliadnutím na epizootickú situáciu v regióne.

Na ochranu vtákov pred vírusovými a bakteriálnymi mikroorganizmami, ktoré vyvolávajú salmonelózu, mykoplazmózu, kokcidiózu, je potrebné vylúčiť kontakt s domácimi zvieratami a hlodavcami. Je tiež dôležité udržiavať optimálnu teplotu. Odporúča sa kontrolovať čistotu podstielky a vybavenia.

Kde kúpite v Rusku?

Tieto sliepky sa pestujú v rôznych regiónoch Ruska. Ľudia, ktorí chovajú vtáky, si uvedomujú, že sú veľmi populárni. Preto sa odporúča zaregistrovať sa vopred.

Kurčatá High Line sa vyznačujú vysokou produktivitou, nenáročnosťou a silnou imunitou. Aby ste ich úspešne pestovali, stojí za to zabezpečiť normálny teplotný režim a správnu výživu.


Pozri si video: Adele - One And Only (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Nell

  Cool diz))

 2. Varden

  the useful information

 3. Praza

  Spáchaš chybu. Môžem to dokázať. Napíš mi v PM, budeme diskutovať.

 4. Ansell

  Myšlienka "skvelého", súhlasím.

 5. Heilyn

  It is the convention, neither it is bigger, nor lessNapíšte správu