Rada

Popis novej hybridnej odrody rajčiakov Ashkelon F1

Popis novej hybridnej odrody rajčiakov Ashkelon F1


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V poslednej dobe si hybridy F1 prvej generácie získavajú obľubu na spotrebiteľskom trhu. A to nie je prekvapujúce, pretože ako ukázala prax, tieto rastliny sú v mnohých ohľadoch nadradené ich rodičom, ktorí sa podieľali na výbere pre ich vytvorenie. Jedným z týchto hybridov je aškelonská paradajka f1. Napriek tomu, že všetky rastliny kategórie F1 majú rovnaké vlastnosti, odroda Ashkelon má stále svoje individuálne vlastnosti, ktoré môžu mať vplyv na jej výber.

Všeobecné vlastnosti odrody

Odroda Ashkelon je považovaná za jeden z nových hybridov F1, ktorý sa každoročne pestuje v rôznych regiónoch Ruska. Takáto popularita je odôvodnená skutočnosťou, že jeho plody sú považované za najchutnejšie medzi tmavými odrodami paradajok.

Samotný hybrid patrí k stredne skorým, neurčitým zeleninovým plodinám, ktoré sa dajú pestovať v skleníkoch aj na otvorenom poli v mriežke. Priemerná výška dospelých rastlín je asi 1,8 metra, preto sa odporúča uviazať ich na podperu. Bush je dosť listnatý, plocha medzi susednými uzlami je stredná. Prvý ovocný vaječník je položený na 8. liste stonky, po ktorom nasledujú každé 3 - 4 listy kvetenstvo.

Za odrodu sa považuje jej dobrá odolnosť voči vírusom, ako sú:

 • zvlnenie žltých listov (TYLCV);
 • fusarium (Fol 1-3) vädnutie;
 • paradajková mozaika (ToMV);
 • verticilárny vírus (Va, Vd).

Odroda sa tiež vyznačuje ako rastlina odolná voči suchu a chladu. Rastlinné plodiny sú zriedka napadnuté škodcami a majú dobrú imunitu voči hnilobe ovocia.

Opis ovocia

Od prvých výhonkov sadeníc po úplné dozretie plodov je to 100-105 dní. V priemere dosahuje úroda odrody asi 20 kg. na 1 štvorcový m.

Opis plodov v úplnom štádiu dozrievania:

 1. Hmotnosť - 200-250 gr.;
 2. Tvar - zaoblený;
 3. Farba - tmavo hnedá;
 4. Koža je hladká;
 5. Buničina je pevná;
 6. Chuť - vyvážená, harmonická.

Charakteristickou črtou odrody Ashkelon f1 z podobných plodín je to, že jej paradajky majú vysokú prenosnosť a vonkajší krásny vzhľad.

Hlavným účelom odrody je jesť čerstvé paradajky.

Odrody poľnohospodárskej technológie

Najlepší čas na výsadbu semien pre sadenice je mesiac marec. Prvý výber sa vykonáva vo fáze tvorby 1-2 listov. Pred presadením na trvalé miesto rastu sa sadenice 2-3 krát kŕmia minerálnymi hnojivami. Výsadba rastlín v skleníku sa vykonáva v polovici mája. Na otvorenom teréne sa transplantácia vykonáva začiatkom júna, keď sa na semenákoch objaví 6-8 pravých listov.

Stojí za to venovať pozornosť! Pretože paradajka Ashkelon f1 je rastlina milujúca svetlo, miesto výsadby by malo byť zo všetkých strán dobre osvetlené. V opačnom prípade ovocie stratí svoju harmonickú chuť, arómu a jasné farby.

Po transplantácii sadeníc starostlivosť o paradajky zahŕňa:

 • vytrhávanie buriny;
 • hnojenie hnojivami;
 • pravidelné zalievanie;
 • kyprenie pôdy.

Podľa odporúčaní špecialistov je tiež potrebné, aby sa paradajky Ashkelon F1 kvôli zvýšeniu výťažku pravidelne pripínali a formovali do 1 stonky.

Napriek takýmto pozitívnym vlastnostiam, pri výbere odrody Ashkelon F1 pre váš osobný plán, musíte byť pripravení na to, že jej plody sa používajú iba čerstvé. Je to spôsobené tým, že paradajka má pomerne tenkú šupku, ktorá sa pri konzervovaní vždy tepelne upraví alebo praskne.


Pozri si video: Ako dopestovať zeleninové priesady? (Jún 2022).


Komentáre:

 1. Jordanna

  figase o_o

 2. Jeremyah

  And did you try like that?

 3. Trumen

  Verím, že si sa mýlil. Navrhujem o tom diskutovať.

 4. Glynn

  Všetky vyššie uvedené sú pravdivé. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 5. Kazikinos

  aspoň mne sa to páčilo.

 6. Nasida

  Je to zábavná frázaNapíšte správu