Rada

Kedy a aké hnojivá použiť na kŕmenie uhoriek v skleníku

Kedy a aké hnojivá použiť na kŕmenie uhoriek v skleníku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ako nakŕmiť uhorky v skleníku, aby bola zelenina nakoniec chutná, chrumkavá a obohatená o vitamíny? Aby ste to dosiahli, musíte ich správne kŕmiť počas celého rastu. Nie vždy má skleníková pôda potrebný prísun živín, najmä malého množstva dusíka. Pri zavádzaní doplnkovej výživy sa berie do úvahy štádium vývoja uhorky, vzhľad a stav pôdy.

Domáca možnosť

Na pestovanie uhoriek doma je potrebné splniť niekoľko podmienok. Najdôležitejšie je, že musíte zvoliť určitú odrodu, ktorá by mala dostatok miesta na parapete.

Ďalšou dôležitou podmienkou je správna pôda. Mal by obsahovať zložky ako humus, piliny, rašelina. Ako prvé hnojivo môže slúžiť Nitrophoska (30 g), drevný popol (200 g), močovina (15 g). Pri výseve sa neodporúča používať hnojivo.

Pred začiatkom fázy plodu je potrebné vykonať tri obväzy:

 1. Dva týždne po vyklíčení semien (superfosfát a močovina sa rozpustia v 10 litroch vody).
 2. Ďalších 10 dní po predchádzajúcom kŕmení.
 3. Posledná sa vykonáva po ďalších 10 dňoch (vhodný je popol a nitrophoska).

Hneď ako začne obdobie plodenia, hnojenie vnútorných uhoriek by malo sprevádzať zavedenie dreveného popola. Ako často musíte dobíjať? Potom sa každé dva týždne používajú štandardné viaczložkové hnojivá zakúpené v obchode.

Postupné kŕmenie

Teraz takmer na každom území chaty nájdete polykarbonátový skleník. Tento materiál je vhodný na pestovanie mnohých plodín a uľahčuje údržbu rastlín. Polykarbonát neblokuje denné svetlo, udržuje vás v teple a ľahko sa zhromažďuje. Po jeho inštalácii vyvstáva ďalšia otázka: ako môžete oplodniť uhorky v skleníku?

Hnojenie uhoriek v polykarbonátovom skleníku by malo byť založené na látkach draslíka, fosforu a dusíka. V období rastu potrebuje zelenina dusík, najmä keď sa tvoria výhonky a vaječníky. Počas plodenia rastie potreba výživy draslíkom a fosforom.

Ako správne kŕmiť uhorky v skleníku, počnúc obrábaním pôdy? Ak chcete získať bohatú úrodu, musíte pripraviť pôdu. Je potrebné zasadiť semená uhorky na dobre osvetlenom mieste. Hnojivá na uhorky v skleníku sa začínajú pripravovať v októbri, keď je miesto vykopané a pokryté hnojom.

Ak na jeseň nebolo možné hnojenie, potom na jar nemožno použiť čerstvý hnoj, pretože sú spálené slabé korene sadeníc. Pred transplantáciou je možné použiť humus alebo rašelinu. Jarný minerálny obväz môže obsahovať močovinu, superfosfát a chlorid draselný. Pri výsadbe uhoriek by sa hnojivá nemali aplikovať okamžite, ale až po niekoľkých dňoch.

Ako kŕmiť uhorky v skleníku závisí od stupňa vývoja. Starostlivosť o zeleninu počas vývoja si vyžaduje najmenej tri kŕmenia, ale časový plán sa môže líšiť a môže obsahovať viac krmív. Len nie viac ako raz za dva týždne.

Schéma kŕmenia uhoriek v skleníku môže byť znázornená približne takto:

 1. Prvé kŕmenie uhoriek po výsadbe v skleníku by malo byť pred kvitnutím, keď sa objaví prvých pár listov. Môžete použiť organické alebo minerálne hnojivá, ale vždy s obsahom dusíka.
 2. Druhé kŕmenie sa zhoduje s výskytom farby a tvorbou vaječníkov. To je asi 2 týždne po poslednom kŕmení. Hnojivo by už malo obsahovať menej dusíka, ale dostatok draslíka. Ako minerálne hnojivo po výsadbe je vhodné použitie hnojiva získaného zo superfosfátu, dusičnanu amónneho a síranu draselného. Všetky zložky sa zriedia 10 litrami vody.
 3. Keď zelenina aktívne rodí, bude načase aplikovať ďalší vrchný obväz, približne o ďalšie dva týždne.
 4. Počas plodenia v skleníku sa navyše uskutoční štvrté kŕmenie po ďalších 12 dňoch. Uhorky v skleníku sú kŕmené kompozíciou s fosforom a draslíkom. Minerálny obväz superfosfátu, dusičnanu amónneho a síranu draselného sa v tomto okamihu odoberá v mierne veľkých množstvách.

Ako kŕmiť sadenice uhoriek ihneď po výsadbe v skleníku? Uhorky môžete zaliať superfosfátom, divinou alebo dusičnanom amónnym. Hotové hnojivá najlepšej kvality: kryštalín A, síran draselný, hnojivá s prísadou humátu.

Vápnik je nevyhnutný pre rast ovocia a zdravý vývoj. Pri jeho nedostatku je vysoká pravdepodobnosť začiatku procesu rozpadu, zatiaľ čo vaječníky odpadnú a rast sa zastaví. Plody žltnú, menia tvar a majú horkú chuť. Uhorky po druhýkrát je možné spracovať jedným z receptov na báze vaječných škrupín alebo 0,2% dusičnanu vápenatého. Vrchný obväz na uhorky sa nanáša pred kvitnutím.

Hnojenie uhoriek počas obdobia plodenia by malo obsahovať draslík, dusík a horčík a draslíka by malo byť viac dusíka. Najlepšiu starostlivosť v tejto dobe sprevádza hnojenie vo forme dusičnanu draselného, ​​ktorý odstraňuje nadbytočnú horkosť a aktivuje rast plodov.

Vrchný obväz je obzvlášť dôležitý počas kvitnutia a plodenia uhorky. Plodina bude závisieť od kŕmenia. Môžete pripraviť roztok na zalievanie pri koreni, na postrek listov a suchý poprašok rastlín. Môže sa pridávať hnoj, bylinná infúzia a močovina, superfosfát.

Možné problémy

Ak uhorky vädnú a neprinášajú ovocie v skleníku, čo robiť v tomto prípade? Zalievanie a kŕmenie uhoriek by sa malo vykonávať podľa pravidiel a s mierou. Ani správna starostlivosť o zeleninu nevylučuje problémy. Skutočnosť, že uhorky rastú zle a nemajú dostatok živín, sa dá spoznať podľa ich vzhľadu:

 • ak sa na listoch objavia žlté škvrny, je dosť možné, že nie je dostatok horčíka alebo nadbytok draslíka;
 • nedostatok železa vedie k tomu, že zelenina rastie zle, listy zbelejú;
 • ak sa plody stanú nerovnomerné, pripomínajú tvar hrušky, potom musíte vyrovnať nedostatok draslíka;
 • nedostatok dusíka je indikovaný zvlnením plodov a zahustením bázy;
 • keď uhorky rastú pomaly v skleníku a na mladých listoch sa objavia bledé škvrny, znamená to, že nie je dostatok vápnika - plody sú malé a bez chuti.

Ak problém nemožno určiť podľa vzhľadu uhoriek, používajú sa zložité hnojivá, ktoré je možné kúpiť v obchode:

 1. Diammofosk je dostupný vo forme granúl, ktoré sa rozpúšťajú vo vode. Pred kvitnutím pôdu medzi záhonmi zalejte. Vďaka obsahu dusíka sa rast uhoriek urýchľuje a fosfáty pomáhajú naberať na sile. Draslík prispieva k zvýšeniu výťažku.
 2. Medzi najlepšími hnojivami sa rozlišuje Ammofoska, ktorá obsahuje všetky potrebné zložky. Odporúča sa kúpiť pre tých, ktorí majú suchú výsadbovú zónu.
 3. Sulfuric Nitrofoska sa vyrába v granulách. Síra je ďalšou zložkou. Zloženie nielen vyživuje rastlinu, ale je schopné odpudzovať aj hmyzích škodcov.

V skleníku nemôže byť kŕmenie všetkých kultivovaných rastlín vrátane uhoriek jednotné. Starostlivosť by mala byť založená na zložení pôdy, skleníkovom materiáli, výsadbe a raste poveternostných podmienok. Nielen nedostatok niektorých živín, ale aj ich nadbytok môže viesť k zlej úrode alebo k úhynu rastliny.

Druhy jedla

Pri kŕmení uhoriek v skleníku, aké hnojivá by sa mali použiť a kedy? Prírodné roztoky často obsahujú hnoj, trávy, trus vtákov, popol a ďalšie prísady, ktoré môžu pomôcť ušetriť peniaze. Kŕmenie uhoriek v skleníku ľudovými prostriedkami sa môže uskutočniť s nasledujúcimi kompozíciami:

 1. Mullein, nitrophoska sa zriedi vo vode, pridá sa drevný popol, kyselina boritá a síran mangánatý. Uhorky môžu potrebovať toto zloženie v skleníku na začiatku kvitnutia a tvorby vaječníkov.
 2. Zelenina je kŕmená dreveným popolom po celú dobu rastu v intervale 9 dní. Môže byť použitý suchý alebo napustený. Na infúziu je užitočných asi 200 g popola, ktorý sa zaleje teplou vodou a nechá sa vylúhovať dva dni. Pred zalievaním sa roztok zriedi v 10 litroch vody.
 3. Populárny recept s hnojom, kuracím trusom a kašičkou. Každá zložka musí byť vopred zriedená vodou.
 4. Kŕmenie uhoriek v skleníku nie je úplné bez čerstvého alebo zhnitého kuracieho trusu. Prezretá kompozícia sa zriedi vodou 1:10, čerstvý trus sa zriedi vodou v pomere 1:20. Pred spracovaním pôdy musíte uhorky zaliať čistou vodou. Poliať roztokom trusu možno iba priestor medzi posteľami.
 5. Bylinkový nálev sa používa na polievanie záhonov. Žihľava sa považuje za najužitočnejšiu pre vysoký obsah stopových prvkov. Obyvatelia leta si všímajú výhody takýchto obväzov: „Nálev používam nielen z jednej žihľavy, pridávam aj quinou a skorocel.“ Byliny sú rozdrvené, naliate vodou a trvajú na tom tri dni.
 6. Skleníkové kŕmenie uhoriek nie je úplné bez škrupiny z vajec, pretože obsahuje veľa stopových prvkov. Môžete jednoducho rozdrviť škrupinu a posypať postele, alebo si môžete urobiť tinktúru. Škrupiny niekoľkých vajec sú rozdrvené, naliate vodou a trvajú na tom tri dni.
 7. Rastlinu môžete nakŕmiť nálevom z cibuľovej šupky. Pridajte 200 g cibuľových šupiek do vedra s vodou a vložte do ohňa. Hneď ako voda zovrie, odstavte ich zo sporáka a nechajte 5 hodín lúhovať. Pre každý koreň sa počíta 1 liter podobného roztoku.
 8. S vlastnými rukami môžete pripraviť kŕmenie kvasinkami, ktoré je napojené kvitnúcimi rastlinami. Zloženie vyrovná nedostatok fosforu, draslíka, vitamínov a minerálov, vďaka čomu sa zvýši výťažok a kvalita chuti. Droždie môžete rozpustiť vo vode a nechať deň kysnúť. Pod základňu musíte pridať živiny.

Pre uhorky v skleníku je možné zvoliť aj minerálne kŕmenie:

 1. Prvé kŕmenie uhoriek v skleníku, keď kvitnú prvé dva listy, môže zahŕňať močovinu a superfosfát.
 2. Počas druhého kŕmenia rastliny zalejte roztokom dusičnanu draselného a amónneho, superfosfátu.
 3. Počas obdobia, keď sa objavia plody, sa odporúča polievky s uhorkami zalievať dusičnanom draselným alebo močovinou zriedenou vo vode.

Existujú dva spôsoby, ako nakŕmiť vaše uhorky v skleníku. Užitočné zložky sa distribuujú po celej rastline nielen počas kŕmenia koreňov.

Je užitočné používať kŕmenie na list. Niekoľko receptov vhodných na postrek listových častí uhoriek:

 • superfosfát, síra mangánu, dusičnan draselný, kyselina boritá a síran zinočnatý sa zriedia vo vode;
 • je užitočné použiť roztok na báze močoviny;
 • zloženie manganistanu draselného a kyseliny boritej sa považuje za účinné.

Hnojivo na uhorky musí byť správne zvolené. Nie je potrebné zalievať a kultivovať pôdu akýmikoľvek zlúčeninami, ktoré sú po ruke. Nezabudnite vziať do úvahy fázy rastu a problémy, s ktorými sa stretnete. Iba v takom prípade môžete zbierať dobrú úrodu, ktorá vás poteší svojou kvantitou a kvalitou.


Pozri si video: HDZ VR 21 Hnojivo Kristalon trávnik a Aquamix postrekovač (Smieť 2022).