Rada

Návod na použitie a zloženie fungicídu Abiga-Peak, dávkovanie a analógy

Návod na použitie a zloženie fungicídu Abiga-Peak, dávkovanie a analógy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Plesňové choroby môžu mať vplyv na kultúrne a divoké výsadby, čo vedie k ich úhynu a následnému zničeniu hospodárstva v dôsledku nedostatočnej úrody. Pre poľnohospodára, záhradníka alebo lesníka je to katastrofa. Ničia problémy s fungicídmi, napríklad s liekom „Abiga-Peak“. Vyznačuje sa minimálnou toxicitou a rýchlosťou pôsobenia. Pred nastriekaním si prečítajte pokyny pre „Abiga-Peak“ alebo inú podobnú látku.

Popis a vlastnosti lieku

Pesticíd „Abiga-Peak“ je protiplesňová suspenzia schopná zabíjať plesne, keď sa nastriekajú na zdroj choroby. Toto je typické zloženie obsahujúce meď, preto pri jeho použití musíte dodržiavať rovnaké bezpečnostné opatrenia ako pri podobných fungicídnych látkach alebo výrobkoch na ich základe.

Zloženie a princíp konania

Základnou zložkou lieku "Abiga-Peak" je derivát medi, ktorý ovplyvňuje reprodukčné orgány a vegetatívne prvky plesní a množstvo bakteriálnych infekcií, ktoré ovplyvňujú kultúrne a divoké byliny, kvety, kry, stromy, zeleninu, bobule.

Na získanie účinku činidla "Abiga-Peak" je potrebné dostať fungicídny roztok na všetky povrchy postihnuté infekciou. Používajú sa postrekovače, ktoré zaručujú jemné rozptýlenie prípravku po aplikácii listov, konárov a pukov kompozície „Abiga-Peak“ na všetky strany. Kontaktná zlúčenina medi potláča škodlivé organizmy a narúša ich reprodukciu.

Vymenovanie

Fungicíd „Abiga-Peak“ sa používa na neutralizáciu a preventívne ošetrenie proti týmto infekciám rastlín:

 1. Bakterióza
 2. Pleseň.
 3. Oidium.
 4. Anthracnose.
 5. Škvrny niekoľkých odrôd.
 6. Múčnatka.
 7. Phytophthora.
 8. Fusarium.
 9. Chrastavitosť
 10. Hrdza.
 11. Peronosporóza.
 12. Cerkosporóza.
 13. Monilióza.
 14. Clusterosporiosis.
 15. Kokcomykóza a tak ďalej.

„Abiga-Peak“ má výrazný účinok a môže sa používať ako na pozemkoch pre domácnosť, tak aj na priemyselné výsadby.

Výhody a nevýhody

„Abiga-Peak“ predstavuje priemernú úroveň ohrozenia teplokrvných tvorov, je málo toxický pre opeľujúci hmyz, takže včelári otvoria úle a po pol dni pošlú roj zadarmo. Liečivo je emulzia, takže dokonale obalí ošetrené rastliny a pôsobí na vyvinuté huby aj spóry. Pripravený roztok je možné skladovať niekoľko dní na chladnom, vetranom mieste.

Odborný názor

Zarechny Maxim Valerievich

Agronóm s 12-ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letné chaty.

Medzi nevýhody látky patrí krátke trvanie pôsobenia činidla, ako aj skutočnosť, že pred podaním produktu musíte počkať najmenej 3 týždne, kým nezmiznú stopy po Abiga-Peak.

Kompatibilita fungicídu s inými činidlami

Liečivo "Abiga-Peak" sa kombinuje s väčšinou schválených pesticídov. Je zvlášť výhodné pripravovať kombinované formulácie, ktoré zahŕňajú nielen fungicíd, ale aj vhodný insekticíd. Jedným postrekom sa môžete zbaviť parazitov a chorôb.

Ak sa počas prípravy „kokteilu“ vytvorí zákal roztoku alebo vločiek, uvoľní sa plyn alebo sa objaví silný nepríjemný zápach, znamená to nekompatibilitu zložiek. Zmes nemôžete použiť.

Účinnosť nástroja

Ak nastriekate "Abiga-Peak" pri teplote vyššej ako 9 oS rýchlosťou vetra nepresahujúcou 5 metrov za sekundu môžete dosiahnuť vynikajúci výsledok. Prípravok nespôsobuje adaptáciu infekcie a rastliny si vytvárajú odolnosť voči léziám spôsobeným plesňovými chorobami.

Ako pripraviť riešenie

Pracovný roztok sa pripravuje bezprostredne pred použitím v množstve stanovenom v sprievodných pokynoch. Zvyšovanie koncentrácie je nebezpečné, ale jej znižovanie je zbytočné, preto pri chove musíte striktne dodržiavať požiadavky. Najskôr sa požadované množstvo látky rozpustí v malom množstve vody a potom sa výsledná emulzia zriedi vo veľkej nádobe, čím sa celkový objem produktu zvýši na 10 litrov.

Pravidlá a podmienky spracúvania

Výsadbu je potrebné ošetriť fungicídom „Abiga-Peak“ výberom dňa, kedy sa neočakávajú žiadne zrážky, v suchom a pokojnom počasí. Urobte to po vyschnutí rannej rosy, ale skôr, ako budú slnečné lúče príliš aktívne. Roztok sa zriedi na jedno použitie, skladuje sa niekoľko dní bez straty účinnosti.

Postrek fungicídom Abiga-Peak pre rôzne plodiny:

RastlinyChorobySpotreba fungicídovPostrek
Rastlinné plodinyNeskorá pleseň, alternátory, cerkosporóza, bakterióza, špinenie, peronosporóza50 gramov zriedených v 10 litroch vody5-krát s čakacou dobou 20 dní
Záhradné stromčekyChrasta, monilióza, kučeravosť, kokcomykóza, klasterosporióza50 gramov na 10 litrov vody4 krát, čakanie 20 dní
VinicePleseň, oidium, antraknóza40 gramov / 10 litrov vody5 krát počas vegetačného obdobia, čakacia doba - 20 dní
KvetinyHrdza, škvrnitosť40-50 gramov na 10 litrovDvojité spracovanie
JahodaRot, škvrny, fusarium40 gramov na 10 litrovDvakrát pred kvitnutím
Ihličnaté stromyHrdza, škvrny50 gramov produktu sa rozpustí v 10 litroch čistej vody4-5 krát počas vegetačného obdobia, v závislosti od závažnosti lézie

Ak sa postrek vykonáva v skleníku alebo na inom uzavretom mieste, musíte zabezpečiť, aby k nemu nemali prístup zvieratá, vtáky, neoprávnené osoby, najmä malé deti. Dvere a okná musia byť po štvrť alebo polovici dňa zatvorené vetraním miestnosti.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní

Liek "Abiga-Peak" nie je toxický pre rastliny, ale môže brzdiť ich rast, preto pri spracovaní aktívne vegetujúcich kríkov a stromov treba brať do úvahy určité spomalenie rastu. Ľudia musia používať ochranný odev, rukavice, ochranné okuliare, respirátor, pretože kontakt s pokožkou a sliznicami môže spôsobiť alergickú reakciu a chemické popáleniny.

Počas práce nesmiete jesť, piť, fajčiť. Deti a domáce zvieratá by nemali mať k dispozícii manipuláciu a skladovanie fungicídov a ich striekacích zariadení. Roztok sa pripravuje v nádobách na to špeciálne určených, ktoré sa nebudú používať na iné účely.

Aby ste sa vyhli problémom, pri riedení a používaní lieku musíte starostlivo dodržiavať pokyny na použitie a neprekračovať odporúčanú koncentráciu. Emulziu je povolené používať v blízkosti vodných plôch, vrátane rybníkov (v sanitárnej zóne). Priamy postrek do vodných zdrojov (prírodných alebo umelých) je zakázaný.

Po dokončení práce sa musíte prezliecť v technickej miestnosti, umyť a umyť si ruky čistiacimi prostriedkami, osprchovať sa a obliecť si čisté oblečenie.

Ošetrené rastliny zostávajú pol dňa nebezpečné pre ľudí a zvieratá. Z nich bude možné zbierať najskôr tri týždne po postreku.

Analógy

Mnoho fungicídov na báze medi má podobný účinok a zloženie. Patria sem nasledujúce lieky:

 1. Oxychlorid meďnatý.
 2. Síran meďnatý.
 3. Bordeauxská tekutina.
 4. „HOM“.
 5. „Oxyhom“.
 6. Horus.
 7. "Cuproxat".
 8. „Kurzat“.
 9. Medex.
 10. „Ordan“ a mnoho ďalších.

Každý rok sa uvoľňujú nové domáce a dovážané výrobky s podobným alebo podobným zložením, takže môžu byť v predaji fungicídy s rôznymi názvami, ale tiež na báze medi. Môžu sa používať na rovnaké účely ako liek "Abiga-Peak", ale vždy v súlade s priloženými pokynmi.

Ohlasy

Fungicíd „Abiga-Peak“ má veľa pozitívnych recenzií, ktoré zanechávajú spokojní letní obyvatelia, poľnohospodári, záhradníci a dedinčania.

Tamara: „Je ťažké pestovať hrozno v zóne rizikového poľnohospodárstva, ale pri vrchole Abiga Peak som zabudla, čo je múčnatka. Funguje to veľmi dobre, je však potrebné zavlažovanie pomerne často opakovať “.

Marina: „Na mojej kvetinovej záhrade, najmä na luxusných georgínach, sa plesne usadili v podobe sivastého kvetu, vďaka ktorému listy, výhonky a púčiky vyschli a sčerneli. Na radu suseda som celú predzáhradku postriekal Abiga Peak. Pomohlo to veľmi rýchlo. Na jeseň som mala veľa veľkých a zdravých kvetov. ““

Sergej Vladimirovič: „Môj čerešňový sad prakticky vyschol z moniliózy. Spracovanie produktu „Abiga-Peak“ počas celej sezóny umožnilo udržať mladý rast a získať vynikajúcu úrodu. “

Alexander: „Všetky zasadené nočné tiene veľmi trpeli neskorou plesňou. Spracovanie paradajok pomocou Fundazolu pomohlo na krátky čas, zatiaľ čo paprika a baklažán zostali v hube. Nastriekal som „Abiga-Peak“ - výsledok sa mi páčil oveľa viac. Zmiešané s „Decis“ a podarilo sa zabrániť tomu, aby boli zasiahnuté larvami chrobákov z Colorada. “

Lesník Volkov: „Hrdza je schopná zničiť celú plantáž mladých vianočných stromčekov, borovíc a iných ihličnanov, preto sú v našich lesných plantážach neustále ošetrované fungicídmi. Používali sme rôzne lieky, ale Abiga-Peak ukázal svoju najlepšiu stránku. Emulzia "Abiga-Peak" dobre zmáča vetvičky a ihly, takže hrdza jednoducho nemá šancu na prežitie. " Početné pozitívne reakcie poukazujú na účinnosť fungicídu Abiga-Peak a jeho ľahké použitie.


Pozri si video: Duté lampióny - návod na použitie (Júl 2022).


Komentáre:

 1. Laurenz

  I'm ready to help you put the questions up.

 2. Al-Fadee

  You were visited simply magnificent idea

 3. Rakanja

  Kvalita je vyhovujúca...

 4. Scur

  Tento názor je veľmi cenný

 5. Kajit

  Mýliš sa. Poďme diskutovať. Napíšte mi do PM, porozprávame sa.

 6. Nikogore

  In it something is. Now all became clear, many thanks for an explanation.Napíšte správu