Rada

Najlepší postupný recept na nakladané celé papriky na zimu

Najlepší postupný recept na nakladané celé papriky na zimuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jednou z najjednoduchších, ale zároveň vynikajúcich konzerv, ktoré sa zberajú na zimu, sú celé nakladané papriky. Vďaka malému množstvu prísad a ľahkému procesu varenia nie je tento domáci prípravok obľúbený oproti všetkým obvyklým nakladaným uhorkám, konzervovaným paradajkám, tekvicovému kaviáru, adjike alebo nakladaným hubám.

Vlastnosti zberu celej nakladanej papriky na zimu

Hlavné črty prípravy takéhoto konzervovania sú:

 1. Jednoduchosť - zber a konzervovanie tejto zeleniny nevyžaduje veľa času, osobitných nákladov.
 2. Malé množstvo prísad a ich dostupnosť - na marinovanie papriky potrebujete jednoduché a prístupné prísady pre každého.
 3. Dlhá trvanlivosť - konzervované celé sladké papriky, pri dodržaní skladovacích podmienok, nestratia svoju chuť do 2 - 3 rokov.

Zoznam zložiek

Na prípravu konzervácie budete potrebovať nasledujúce zložky:

 • Paprika;
 • cukor;
 • soľ;
 • 9% octu alebo octovej esencie;
 • zeleninový olej;
 • nové korenie;
 • Bobkový list.

Ak chcete pridať korenie do budúcej konzervácie, pridajte horké korenie, strúčiky cesnaku. V mnohých z týchto receptov sa používajú aj zrelé červené paradajky, z ktorých je pripravená omáčka na nalievanie ovocia. Na zjednodušenie procesu varenia môžete použiť hotovú paradajkovú omáčku alebo cestoviny.

Ako správne vyberať a pripravovať zeleninu

Aby sa počas procesu blanšírovania a sterilizácie plody rovnomerne rozvarili, na konzerváciu sa vyberú papriky rovnakého stupňa zrelosti (zelené, červené alebo mierne začervenané) a rovnakej veľkosti.

Zozbierané plody sa dobre umyjú studenou vodou, potom sa odrežú ostrým nožom a stopky a semenníky sa odstránia. Aby sa zvyšné semená úplne odstránili, znova sa umyjú.

Príprava nádob doma

Používajte sklenené nádoby s objemom 0,5 až 2,0 litra. Menej často sa na takúto konzerváciu používajú 3-litrové plechovky. Krky plechoviek musia byť neporušené, bez triesok alebo prasklín.

Príprava plechoviek, do ktorých sa konzervácia následne umiestni, sa vykonáva takto:

 1. Nádoba sa premyje teplým roztokom sódy, dôkladne sa opláchne a prevráti na sklenenú vodu.
 2. Potom čisté nádoby, obrátené hore dnom, vložte na hrdlo varnej kanvice na 2-3 minúty na obarenie.
 3. Ak má nádoba malú kapacitu, je na tieto účely vhodné použiť horúcu rúru.

Spracovacie čiapky tiež podliehajú spracovaniu - sú ponorené do vriacej vody na 1-2 minúty.

Ako krok za krokom pripraviť celé nakladané papriky

Proces prípravy tejto konzervácie pozostáva z nasledujúcich krokov:

 1. Zber sladkej papriky, umývanie korenia (bobkové listy, korenie).
 2. Umývanie, oplachovanie, obarenie sklenených nádob, po ktorých sú poháre zakryté viečkami.
 3. Príprava marinády - najjednoduchší recept na marinádu obsahuje 1 liter vody, po 1 polievkovej lyžici cukru a soli, 3 polievkové lyžice 9% octu.
 4. Blanšírovanie - plody papriky sa na 4 - 5 minút namáčajú do vriacej marinády, po ktorej sa pevne uložia do zaváracích pohárov. Keď je nádoba plná, vyleje sa na vrch horúcou soľankou a zakryje sa vlámaním.
 5. Sterilizácia naplnených plechoviek - naplnené plechovky sa dajú do nádoby s horúcou vodou, ktorá sa postupne privedie k varu. Čas sterilizácie závisí od kapacity nádoby (napríklad pol litrová plechovka je sterilizovaná do 10 minút, liter - 20 minút).
 6. Hermetické utesnenie (šev) plechoviek - pomocou špeciálneho švového zariadenia sú plechovky hermeticky uzavreté viečkami na cínový šev. Po zašití sa odporúča plechovky obrátiť, nasadiť na krk a ochladiť na izbovú teplotu. Zároveň, aby nádrže s obsahom zostali čo najdlhšie horúce, musia byť tesne zabalené (zakryté) teplou prikrývkou.

Pomocou takejto jednoduchej moriacej technológie môžete pripraviť v marináde nielen celé papriky s chvostmi, ale aj nakrájať na stredne veľké kúsky.

Ďalšie skladovanie hotového výrobku

Miestnosť, v ktorej sa bude konzervácia skladovať, musí byť suchá a chladná (teplota: + 4 ... + 10 ° С). Ak je počet plechoviek konzervovaných paprík veľmi malý, potom ich možno umiestniť do chladničky.


Pozri si video: Marinované zelí, svěží letní recept. Chutný TV (August 2022).