Rada

Popis odrody paradajok Gift, jej charakteristík a produktivity

Popis odrody paradajok Gift, jej charakteristík a produktivity


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na pestovanie paradajok na otvorenom teréne ruskí chovatelia v 21. storočí vyšľachtili novú odrodu - paradajku Gift. Odroda je vhodná na pestovanie vo všetkých regiónoch krajiny a dokonale sa prispôsobuje nepriaznivým poveternostným podmienkam. Ani horúce slnko, ani nízka teplota vzduchu sa ho neboja.

Aké sú vlastnosti odrody?

Pretože podľa popisu nie je darčeková paradajka hybridná, ale odrodová paradajka, jej chuťové vlastnosti sú vynikajúce, má pozitívne recenzie o:

  • vysoká odolnosť voči chorobám;
  • po zrelosti nepraská;
  • nestráca predajnosť počas prepravy;
  • nenáročný v starostlivosti;
  • má sladkokyslú chuť;
  • odolný voči chorobám;
  • prispôsobuje sa akýmkoľvek poveternostným podmienkam.

Odrodové vlastnosti

Determinantný ker - vonku dosahuje výšku 70 centimetrov. Zeleň je stredná, stredne zrejúca - od okamihu klíčenia semena po dozretie prvého plodu uplynie 110 - 115 dní. Pestujú sa hlavne na otvorenom poli. Ale dáva pozitívny výsledok aj v uzavretých oblastiach. Prvý nevlastný syn s reťazcami sa objaví nad listom 9. Pestuje sa zovretím a znížením počtu listov.

Charakteristika a popis plodov: stredne veľká paradajka, veľká do 120 gramov, jednotlivé paradajky dorastajú do 150 gramov. Farba ovocia je červená, tvar je okrúhly, ak je ovocie väčšie, potom sa splošťuje. Dužina obsahuje až 18% sušiny, podlahy sú silné, pokožka je hustá, takže pri nalievaní nepraská. Chuť ovocia je výrazná paradajková, pri pestovaní v otvorenej záhrade je cítiť kyslosť. Ak sa paradajky pestujú v skleníku, potom chýba kyselina a chuť zostáva sladká.

Použite odrodu paradajok Gift na prípravu šalátov, džúsov a paradajkových pást. Odroda je odolná voči chorobám a zmenám počasia.

Rastie

Bush sa pestuje cez sadenice. Na tento účel sa semená v marci vysádzajú do nádob s úrodnou pôdou. Nádobu prikryte fóliou až do klíčenia. Po odtrhnutí klíčkov sa film odstráni a kultivácia pokračuje na slnečnej strane, kým sa neobjavia dva trvalé listy. Potom sa rastliny ponoria. Vo veku 60 dní alebo na konci mája sa rastliny presadia na otvorené terény.

Priviazaný k podpore a vykonávať potrebnú starostlivosť, kým sa nedosiahne vysoko kvalitná úroda. Ak chcete získať ovocie skôr, paradajky sa vysádzajú v polykarbonátovom alebo filmovom skleníku. Podmienky pestovania sú teplejšie, ale treba počítať s tým, že paradajky pestované v skleníku budú chutiť menej intenzívne ako paradajky vonku.

Recenzia recenzií záhradníka

Mnoho fanúšikov si už túto paradajku vyskúšalo v praxi a mnohí z nich boli s výsledkom spokojní a zanechali na fórach pozitívnu spätnú väzbu. Poďme sa pozrieť na niektoré z nich.

Grigory Arkadyevich z Vologdy: „Minulý rok som si kúpil vrece so semenami odrody Gift, myslel som si, že dám svojej žene darček. Ako sa neskôr ukázalo, urobil som pre seba prekvapenie. Pestovanie tejto odrody nie je zaťažujúce. Kríky nie sú vysoké, takže nepotrebujú stále podväzky. Vyrastať v záhrade. Mám jasnú paradajkovú chuť ako moja babička. V skleníku by to nefungovalo. Kríky sú kompaktné, nezaberajú veľa miesta. Opis odrody je vynikajúci. Paradajky sú červené, všetky rovnakého tvaru. Aj keď táto odroda nie je určená na morenie, manželka ju zrolovala. Vynikajúce paradajky sa ukázali. ““

Dmitrij Vladimirovič: „Odrodu som pestoval pred niekoľkými rokmi, páčilo sa mi všetko: rastie bez chorôb, plody dozrievajú súčasne, krík nie je vysoký. Jediným negatívom je, že pri dlhom dozrievaní na prudkom slnku prasknú niektoré veľké paradajky. Neviem, možno nemali dostatok hnojiva alebo to bolo príliš veľa. Zvyšok úrody bol úspech, pripravil som na zimu šťavu, manželka pripravila omáčku a celú jeseň jedla čerstvé paradajky. “


Pozri si video: Lignohumat a paradajky (Február 2023).