Otázky a odpovede

Ako sú paradajky choré?


Kto vie, aký druh útoku sa ponáhľal k mojim paradajkám? Na otvorenom priestranstve je krajina nová, na jar priniesli čiernu zeminu z kompostu, mierne zalievanie, spočiatku rýchlo rástli, veľa zelených veľkých vrcholov sa toho nemohlo dostať dosť. Po pätnásty raz boli choré plody krátené a všetky pochádzajú odniekiaľ. Spočiatku sa uvažovalo o vrcholovej hnilobe, hnojenej dusičnanom draselným, ale bezvýsledne.

Odpovede:

neskorá pleseň

Presne tak? Z fytofthory už trikrát posypal Ridomil, všetko ako v pokynoch. A čo je najdôležitejšie, listy sú celé, zelené, nie jediné žlté, prítomné alebo čierne.

Phytophthora, okamžite zbierať, čo zostalo na postihnutých kríkoch. Kopať kríky a horieť, v žiadnom prípade kompost. V krajine tejto infekcie žije, budúci rok okamžite vykoná profylaxiu, ošetrí kríky. Ak sú niektoré kríky zjavne zdravé, nie je príliš neskoro na ich ošetrenie fungicídom alebo sa odporúča zobrať tenký medený drôt, prepichnúť stonku zdola a nechať ho tak. Túto metódu som neskúšal, ale priatelia tvrdia, že to funguje.

Toto je najvyššia hniloba - vyžaduje len KALCIUM. Blight začína listami a kmeňom

Mimochodom, dusičnan vápenatý sa nedodáva, ale rafinuje sa - 1 lyžica na 10 litrov. Každých 5-10 dní

Toto je vrchol !!! Nevyžaduje sa draslík, ale soľ CALCIUM, popol.

nebojte sa vopred. Ak je to možné, uverejnite tu fotografiu úplného obrázka - kríky. listy. Fytoftoróza neovplyvňuje niektoré plody. Odroda podobná slivke - sú náchylné na takmer apikálne takmer všetko! Ak je vlhké a horúce, ochoriete na kŕmenie, nie na kŕmenie ľadom. Pokiaľ ide o zvyšok, vidím iba vrchol. Nedostatok vápnika! Vrcholom je CAAAAL! Ne draslík! Mal som dosť postreku infúziou popolom a škrupinou dvakrát, aby som sa zbavil .... Ak draslík kŕmite, je zrejmé, že to nepomohlo ...

Podporujem nádej !!!! Ash pomáha !!!! A potom, neskorá pleseň, neskorá pleseň !!! NIE FYTOPHTOR !!!

Chcel by som vás uviesť, ako by to bolo možné !!!

Páni, prišiel som do letného domu a ukázal: daj mi vápnik !!! saltpeter (zdá sa, že čítal v Nete, že Kaltsieva), a predajca mi hovorí: možno draslík, máme iba draslík. Takto som bol vedený.

predajcovia zvyčajne horia !!! Bojia sa ma všade)))