Otázky a odpovede

Recept na šalát zo zimnej ryže


Moji dobrí, povedz mi dobrý recept na zimný šalát s ryžou. Bez sterilizácie.

Odpovede:

Ďakujem veľmi pekne!

4 kg paradajok v mlynčeku na mäso, 1,5 kg mrkvy na tete, 1 kg cibuľových polokrúžkov, 1 kg slamiek červenej papriky, 1, 1, 5 alebo 2 šálky surovej ryže (vezmem 2 šálky), 400 ml rastlinného oleja, 100 g soli, 200 g cukru, 80 g ocot 9%. Všetko ihneď premiešajte, varte 1 hodinu za stáleho miešania. Zrolovať sa. Pred ochladením som ju dal pod kryty.

Môžete pridať baklažán (nakrájaný na kocku a trochu dusiť) a už šalát s variáciou. A pár sladkých paprík - ďalšia možnosť pre šalát z Marina.

Tento šalát vyrábam už mnoho rokov

A pridal som všetko, čo potrebujem na sterilizáciu v dvojitom kotli. Ak potrebujete sterilizovať veľa plechoviek, urobím to v odšťavovači.

3 kg paradajok. 1 kg korenia. 0,5 kg mrkvy. 150 gramov cukru 1 lyžica ryže (varte vopred až do polovice varenia) 2 lyžice. L. Soľ 1 polievková lyžica oleja Všetko nakrájajte, nakrájajte, varte 20 minút od varu, pridajte ryžu a ďalších 20 minút sterilnými nádobami.

Tatyana, robím to isté pre tvoj recept už mnoho rokov (moja mama to stále hrávala s nami). Je to veľmi chutné a vždy chodí na uraaaa

Žiadny ocot?

Áno, nie ocot. Stojí to dobre a pravda odchádza s ranou.

A uložiť v chladničke alebo kde?

Je uložená veľmi dobre, stojí doma na mojej chodbe. A tiež v miestnosti stál pod skrinkou, dokonale uložený.