Tajnosť

Najobľúbenejšie odrody jahôd

Najobľúbenejšie odrody jahôd


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Existuje celý rad odrôd jahôd, ktoré sa líšia klíčivosťou, chuťou a veľkosťou bobúľ. Veľmi žiadané sú skoré odrody, ktoré sú vynikajúce pre spotrebu a spracovanie čerstvých potravín.

V období dozrievania sa rozlišujú tieto odrody jahôd:

  • skoré zrenie;
  • v polovici;
  • neskoré zrenie;
  • sklonená.

Každá z odrôd je zaujímavá svojím vlastným spôsobom, čo je možné vidieť pri pohľade na rôzne fotografie lesných jahôd a čítaní recenzií skúsených záhradníkov.

Skoré zrenie

Záhradná jahoda raných odrôd je veľmi obľúbená, má vynikajúcu chuť, vysoký výnos a rýchle dozrievanie ovocia. Rôzne odrody, ktoré dozrievajú skoro, zahŕňajú med, charakterizované skorým zrením. Bobule sa vyznačujú vynikajúcou chuťou, klasickou rovnomernou formou, nasýtenou svetlým odtieňom. Med sa vyznačuje rezistenciou na choroby listov, ale niekedy môže byť ovplyvnený koreňový systém.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je Christine. Vyznačuje sa prítomnosťou veľkých bobúľ s jasne nasýteným oranžovo-červeným odtieňom. Chuť ovocia je veľmi jemná, celkom sladká a mierne kyslá. Christine je jednou z najodolnejších odrôd, ktoré vydržia významné zmeny teploty a takmer žiadne ochorenie ich neovplyvní. Na dosiahnutie plného rastu a plodenia je dobré zalievanie a hnojenie hnojivami.

Jahodový íl rovnako ako všetky ostatné odrody jahôd má vynikajúcu chutnosť, vyznačuje sa vytrvalosťou a odolnosťou voči chorobám. Má veľmi zaujímavé neobvyklé pretiahnuté plody, ktoré majú trochu pretiahnutý kužeľovitý tvar. Clary má veľmi dobrú zimnú odolnosť, takže je ideálny na pestovanie v severných oblastiach.

Jahody: výber odrôd

Stredná

V polovici sezóny jahodová záhrada je odolnejšia voči mrazu a chorobám, o dozrievanie začína o niečo neskôr. Najobľúbenejším druhom ovocia v polovici sezóny je Marmolada, ktorá sa vyznačuje vysokou produktivitou, vytrvalosťou, príjemnou chuťou.

Ďalšou zaujímavou možnosťou je Epsanta, ktorá sa vyznačuje veľkými bobuľami príjemnej sladkej a kyslej chuti. Bobule dokonale prepravujú aj na veľké vzdialenosti. Rastliny sú rezistentné na závažné choroby.

Odroda holandských chovateľov sa odroda v polovici sezóny dokonale prispôsobí všetkým podmienkam. Nie je náchylný na jarné mrazy. Ovocie má klasický tvar s niekoľkými semenami. Bobule sa vyznačujú veľkou šťavnatosťou, vynikajúcou bohatou vôňou jahôd a vynikajúcou chuťou.

Najobľúbenejšou možnosťou chovu nemeckých chovateľov je Zenga Zengana. Jeho bobule sú dosť veľké, majú bohatý tieň a hustú šťavnatú dužinu. Odroda sa vyznačuje dobrou odolnosťou voči rôznym chorobám, bobule sú vynikajúce na prepravu a spracovanie.

Neskoré dozrievanie

Neskorá zrelá jahodová záhrada má dobrý výnos, vynikajúcu chuť bobúľ a odolnosť voči mrazu a chorobám. Existuje veľa možností pre neskoré zrelé jahody, po preštudovaní popisu každého druhu si môžete vybrať najvhodnejšie pre vás.

Celkom zaujímavá možnosť je Florencia, vyznačuje sa vysokou produktivitou. Bobule majú neobvyklý kužeľovitý tvar, hustú dužinu, skvelú chuť a vôňu. Odroda sa vyznačuje tým, že ovocie má málo semien, je možné ho dlhodobo skladovať bez straty atraktívneho vzhľadu. Florencia je ideálna pre pestovanie aj na problémových pôdach a je odolná voči mnohým chorobám a škodcom.

Ďalšou zaujímavou odrodou lesných jahôd je Judibell. Má vysokú úroveň produktivity, vynikajúcu chuť. Bobule majú rovnomerný, prirodzený tvar, pomerne veľkú veľkosť, bohatý odtieň a malé množstvo semien.

Sklonená

Vzhľadom k tomu, že existujú druhy opráv jahôd a lesných jahôd, môžete si od skorej jari až do mrazu vychutnať chutné a sladké bobule.

Zostávajúca jahodová záhrada môže vyzdobiť nielen letnú chatu a záhradu, ale aj balkón.

Novinkou pre záhradné jahody je Evis Delight. Vyniká svojou zlepšenou chuťou a konzerváciou. Evis Delight je výrazne lepší ako iné odrody jahôd. Bobule sú husté, mäsité, s úžasnou chuťou a vôňou. Vyznačuje sa schopnosťou odolávať suchu a horúčave. Okrem toho je odolný proti škodcom a chorobám.

Elan je úplne nový druh, ktorý nedávno vyvinuli holandskí chovatelia. Táto odroda jahôd sa vyznačuje:

  • vysoká odolnosť voči chorobám;
  • vynikajúca chuť;
  • zvýšený výnos.

Ďalšou ďalšou výhodou Elana je, že dokáže prinášať ovocie až do najsilnejších jesenných prechladnutí. Na každom kríku jahod Elan je veľa fúzy a stopiek, hojne posiaty pomerne veľkými a voňavými plodmi.

Napriek tomu, že Elan nesie ovocie takmer po celý rok, ovocie si zachováva svoju vynikajúcu chuť tak v letnom teplom období, ako aj v období silného jesenného prechladnutia.

Ďalšou vynikajúcou kvalitou Elan je mrazuvzdornosť. Ak pestujete takéto jahody v skleníkoch, môžete získať úrodu po celý rok.

Ako sa starať o jahody

Jahody veľkoplodého ovocia zo semien Sashenka F1 sa vyznačujú silou kríkov, odolnosťou voči chorobám a škodcom. Rastlina má veľa chutných a sladkých plodov, ktoré dobre znášajú prepravu a sú vhodné na čerstvú spotrebu a spracovanie. Počas sezóny dosahuje výnos 2 kg z jedného kríka. Ovocie jahody až do mrazov.

Po prečítaní fotografií rôznych odrôd a prečítaní recenzií skúsených záhradkárov si môžete vybrať najlepšie možnosti pre seba a vychutnať si vynikajúce zdravé bobule takmer po celý rok.