Otázky a odpovede

Ako a čo nakŕmiť jahody, kríky a stromy pre dobrú úrodu a kontrolu škodcov


Dobrý deň, povedzte mi, prosím, systém kŕmenia pre dobrú kontrolu úrody a škodcov (kedy, čo a ako hnojiť / vodu) počas sezóny:

1) jahody

2) ovocné a bobuľové kríky a stromy

Odpovede:

V najideálnejšom prípade je to tak: mulčujte všetky výsadby silnou vrstvou trávy a pravidelne ju vysádzajte. Táto infúzia sa zalievala asi raz týždenne: niekoľko plochých koláčov hnoja z koňa vo valci, žihľavkách, cukre alebo niečom sladkom, trochu 3 dni, je nevyhnutné prevzdušniť kompresor. Výsledkom je, že tráva sa rozloží nad koreňmi, rastliny budú jesť intenzívne, čím aktívnejšia bude organická hmota, tým viac výživy bude rastlinám dostávať a čím rýchlejšie sa zvýši úrodnosť zeme. A aby sa organická hmota rýchlo rozložila, je potrebné tam osídliť prospešné baktérie, ktoré ju strávia a tým živia rastliny, tu v tejto trojdennej infúzii bude veľa z týchto baktérií. Ak stále mulčujete po celú dobu, budete ju musieť niekoľkokrát zaliať infúziou, zaplniť baktérie, rozmnožiť sa tam sami, hlavnou vecou je, že jedlo je tráva. A potom bude možné mulčovať pilinami, slamou a čokoľvek iného.

A cukor v infúzii na rýchle množenie týchto baktérií, milujú sladkosti. Je potrebné prevzdušňovať, pretože tieto baktérie sa môžu množiť iba vtedy, keď je k dispozícii kyslík. Ak infúziu opustíte, infúzne hniloby sa tam riedia, silne páchnu a to nemá nič spoločné so zvyšujúcou sa plodnosťou.

ďakujem za podrobnú odpoveď

Môžem zistiť, ako správne prevzdušňovať?

zapnite akváriový kompresor, trubica na dno a infúzia bublaje, otec mi priniesol dva staré kompresory z práce, berú skrovnú elektrinu.

bez vypnutia všetkých 3 dní?

Áno, je potrebné neustále prevzdušňovať, aby sa baktérie neprepúšťali, používa sa veľa infúzií za deň alebo dva a je to tiež správne. Hlavná vec je, že nemá zmysel ju držať dlhú dobu, maximálne tri dni, ale nejako to nemôžem urobiť hneď použitie, naliateho do lôžok na tri dni, ponechajte 20 litrov na dne na fermentáciu novej dávky.

ďakujem veľmi pekne za radu, práve som to urobil

Urobil si to?

tak ale bez kompresora :(