Návrh

Urea skoro na jar záhradné ošetrenie


Močovina alebo močovina je chemická zlúčenina, diamid kyseliny uhličitej. Látku predstavujú biele kryštály rozpustné v polárnych rozpúšťadlách vo forme vody, etanolu a tekutého amoniaku. Ak je potrebné zdieľať močovinu s inými hnojivami, je nevyhnutné vziať do úvahy ukazovatele pH.

Vlastnosti močoviny

Toto amidové hnojivo je najkoncentrovanejšie známe dusíkaté hnojivo. Granulovaná forma má vynikajúce fyzikálne vlastnosti vrátane nedostatku spekania a zachovania drobivosti aj po dlhodobom skladovaní. Ideálne na korenie a listové top dressingy a tiež ako súčasť najúčinnejších komplexných obväzov.

Močovina sa po zavedení do pôdy rozpustí a premení na uhličitan amónny, čo je nestabilná zlúčenina, ktorá sa na vzduchu rozkladá na hydrogenuhličitan amónny a amoniak. Výsledné amónium sa postupne absorbuje záhradníckymi plodinami, po ktorých nezostanú žiadne zvyšky kyselín alebo zásad.

Indikácie pre použitie

Močovina sa odporúča používať ako hlavné hnojivo na akomkoľvek type pôdy a pod rôznymi ovocnými plantážami a zeleninovými alebo zelenými plodinami v záhrade. Močovina sa spravidla používa v týchto prípadoch:

  • hladovanie dusíka, ktoré sa prejavuje oneskorením v raste a vývoji, žltnutím listov, slabým kvitnutím, nedostatkom vaječníkov;
  • nedostatočná tvorba ovocia, ako aj deformovaný vzhľad ovocia alebo odlupovanie.

Ako liečiť záhradu s močovinou

Ošetrenie záhrady a vrchná úprava záhradných plodín by sa mali vykonávať ráno alebo večer. Štandardná inštrukcia na prípravu roztoku zahrnuje rozpustenie 30-40 g močoviny v 10 1 vody. Funkcie aplikácie, miera spotreby závisí od typu pôdy.

Pôda

Funkcie kŕmenia

Ľahké, drzé podzolové

Uprednostňuje sa zavedenie močoviny na pozadí aktívneho zavlažovania

Dažďové podmienky

Močovina a močovina sú z hľadiska hlavnej aplikácie rovnocenné

Neutrálne a zásadité pôdy

Aby sa zvýšila účinnosť a znížili straty zložiek obsahujúcich dusík, vykonáva sa okamžité ponorenie do pôdy a zavlažovanie

Je dôležité si uvedomiť, že postrek ovocia a bobúľ močovinou môže spomaliť vegetačné obdobie, čo pomáha chrániť vaječníky pred smrťou skoro na jar. Preto sa takáto udalosť odporúča ako jedna z povinných pri pestovaní skorého zrenia kôstkového ovocia. Jarné ošetrenie sadeníc proti chorobám a škodcom močovinou sa musí nevyhnutne vykonávať včas.

Príprava na spracovanie a spracovanie

Počas jarného kvitnutia sa odporúča ošetrenie rastlín jabloní, sliviek a hrušiek močovinou. Takáto udalosť je veľmi účinná pri prevencii poškodenia záhradných rastlín húsenicami motýľov, vošiek, tinnitsa a jabloňových kvetov. Pred ošetrením by mali byť rastliny riadne pripravené.

Bezprostredne pred spracovaním sa vyžaduje sanitárne prerezávanie a všetky choré alebo choré oblasti kôry sa odstránia ich praním špachtľou alebo kovovou kefou. Takáto predbežná príprava bude schopná zabezpečiť v procese postrekovania priamy kontakt roztoku s postihnutou oblasťou alebo hromadenie hmyzích škodcov.

Na čo najúčinnejšie ničenie rastlinných parazitov a chorôb je potrebné použiť koncentrovaný roztok. Na prípravu pracovného roztoku by sa malo 0,5 až 0,7 kg močoviny nariediť v 10 litroch vody. Skúsení záhradníci odporúčajú vykonávať jarné postrekovanie v prvej dekáde marca a v posledných dňoch mesiaca. Je dôležité si uvedomiť, že druhé ošetrenie sa uskutočňuje s menej koncentrovaným roztokom, ktorý chráni lístie pred popáleninami.

Hnojenie záhradných výsadieb

Močovina alebo močovina patria z hľadiska vysokého obsahu ľahko asimilovaných foriem dusíka k najobľúbenejším a najcennejším hnojivám. Tento typ hnojiva je možné aplikovať samostatne alebo v kombinácii s inými výživovými látkami, ktoré sa používajú na vrchnú úpravu koreňov a listov presne v tých obdobiach, keď záhradnícka kultúra túto udalosť najviac potrebuje.

Po určení typu pôdy by ste mali venovať pozornosť botanickým vlastnostiam a štádiu rozvoja kultúry.

Záhradnícka kultúra

Normy pre koreňové obväzy

Kapusta, cibuľa, repa, paradajka, paprika, zemiaky

Približne 20–22 g na meter štvorcový

Strukoviny a uhorky

5 až 7 g na meter štvorcový

Jahody, černice, jahody

25 g na 10 litrov vody a nie viac ako 1 liter pod rastlinou

egreše

8-10 g na 10 l vody

ríbezle

18 - 20 g na 10 litrov vody

Tekvica, baklažán a cuketa

10 až 12 g na meter štvorcový

Čerešne a slivky

120 - 150 g na 10 litrov vody

Jablone

230 - 250 g na 10 litrov vody

Hnojenie vo fáze siatia alebo výsadby sa uskutočňuje priamo v brázdach alebo výsadbových otvoroch. V takom prípade je však predpokladom použitie pôdnej vrstvy, ktorá pomôže vyhnúť sa zníženiu ukazovateľov v dôsledku priameho vystavenia amoniaku.

Na listové kŕmenie zeleninových plodín sa používa výživný roztok na báze 9 - 15 g granúl zriedených v 10 litroch vody. Na jeseň sa spravidla zavedie 55 - 60% objemu močoviny potrebnej na výživu rastlín a zvyšných 40 - 45% by sa malo zaplatiť na jar.

Druhy jarného postrekovania

Močovina je tiež veľmi dobre zavedená ako vrchná úprava pre sadenice väčšiny záhradných plodín. V tomto prípade sa štandardný roztok použije približne dva týždne pred vysadením mladých rastlín na trvalé miesto. Moč je teda najúčinnejším a cenovo najvýhodnejším spôsobom z hľadiska nákladov a použitia.