Otázky a odpovede

Ako mulčovať tvrdú zem


Prosím, poraďte, zasadil som malú záhradu s kvetmi. Ale máme tvrdú zem (hlinu). Čítal som, že je potrebné mulčovať. Neviem, kde začať a ako urobiť mulč.

Odpovede:

Je veľmi dobré kosiť pokosenú trávu, je už pripravená na použitie. Je možné, piliny a smeti.

Mulčovač sa musí ošetrovať opatrne, môže poškodiť rastliny. Vrstva by nemala byť veľká, dobre vysušená. Ak prší, je potrebné premiešať, aby sa nehnilo. Vrstvu položte a nechajte uschnúť. Po zaschnutí môžete dať trochu viac. Stelivo okysľuje pôdu, takže je lepšie pre jahody alebo hortenzie.

Tiež hlina, posypaná posekanou suchou trávou. Nič sa nehnije, po zalievaní a daždi nie je absolútne ABSOLÚTNE nič na miešanie a sušenie; Vlani na jeseň (pred zimou) zaspali všetky kvetinové záhony s čerstvými pilinami, vrstvou asi 3 až 4 cm. Na jar sa nevyčistili. Všetko rastie a kvitne dokonale. Postupne sa objaví mierne uvoľnenie, kôra, piliny zmiešané so zemou a uvoľnené.

Kto je to pod tvojim klobúkom? Kapusta?

Nie. To sú ruže na jeseň. Minulú jeseň a túto jar som ukázal jednu kvetinovú záhradu. Teraz je tu viola besnenie a ruže získavajú farbu.

Yasnenko

Mulčujeme iba zohriatu zem. A iba rasploryvat. Proryhlit. Mulčovanie. Hay. Slama. Grass. Piliny jednoducho nie sú čerstvé. Ihličnaté ihličky. Šupka semien. Všeobecne možno urobiť všetko, čo červy dokážu spracovať. A to nepoškodí rastlinu. Ako napríklad čerstvé piliny. Piliny musia dozrievať. Tmavšie.

Zabudli ste na čiernu netkanú textíliu

Ďakujem všetkým, vzali na vedomie.

A nemám rád zvinutý kvetinový záhon, ako vetrolam. Pridal by som rašelinu na drobivosť alebo záhradnú pôdu z obalov. Pre postele, áno, pre kvetinové záhony - nie. Možno je môj názor subjektívny, ale kvety sú pre mňa všetko a všetko by tu malo byť krásne a nemali by byť zahltené trávou. Ospravedlňujeme sa, ak to nie je vyjadrené.

Tretí rok s čerstvými pilinami a všetko je v poriadku! Neodporúčajú sa na kopanie, dusík sa napríklad vytiahne a navrch je to možné. Aj keď som vykopal čerstvé, nevidel som rozdiel. A mulčujem čerstvú trávu, nevysuším, všetko je v poriadku! Mnohí sa „boja“ čerstvých pilín a čerstvo pokosenej trávy, ale márne! Overené na vašom vlastnom webe! Hlavná vec je urobiť všetko s hlavou.

Rašelina rýchlo zasychá, zalievanie mučením. Raz som to skúsil a navždy opustil tento nápad. Pri horúčave tiež dochádza k prehrievaniu koreňov. Piliny a tráva sú tou najlepšou voľbou. Vlhkosť sa ukladá na dlhú dobu.

Možno. Nepoužívam piliny. Čerstvo pokosená tráva áno. A potom. Závisí to od toho, aký druh stromu. Manžel videl palivové drevo. Kde bola tráva žltá.

O akom oblúku hovoríme? Ópium? Počasie strom! Ospravedlňujeme sa, nerozumel som tvojej francúzštine. O čom to hovoríš?

Hrozný ako môj Číňan. Píšem z telefónu. Komentár bol upravený. Telefón zaváhal. opravy

Hore je fotografia môjho kvetinového záhonu. Piliny čerstvé z píl. Myslím, že ihličnany (hovoria, že sú „smrťou“ starších). Ako vidíte, zelené kvety. Tulipány báječne vybledli v porovnaní s nespracovanými pilinami minulý rok. Teraz je viola na svojom mieste pokrytá kobercom. Semená zozbierané z vyblednutých a rozptýlených priamo na zemi. Potom sa rozhodla vyplniť kvetinový záhon pilinami (koniec augusta). Aj teraz vidím rozdiel v pôde. Stalo sa omnoho voľnejším (mám hlinu, nemohol som robiť lopatky lopatkou, len lopatou pomôcť). Piliny sa pri uvoľňovaní postupne miešajú so zemou. Teší ma výsledky. Tento rok sa nezastavím pri píle, auto je neustále pod očami.

Pridáte do paradajok. Uhorky. A tak ďalej P. V okolí nemáme pílu. Mám králikov. Mulčovanie posteľnej bielizne :-).

Nemali dosť mulčovania. Pokryla paradajkami a uhorkami trávou a senom. Jahody pokryla pilinami a vykopala postele z čerstvých pilín pod uhorky paradajkami od jesene.

Tento rok mám uhorky pod „senom“ s kapátkami

Mám všetko v rovnakej posteli králikov :-). Zlato a nie hnoj. Zem potom, čo je drobivá. A nie je toľko pilín, ktoré by ste mohli vyskúšať. Kto je po ruke 🙂

Cez zimu som zbieral piliny z domáceho králika. V taške av garáži. Dokonca aj v zakúpenej pôde pre sadenice pridané. Kráľovský odpad je skutočne „zlato“.