Tipy

Liečba chorôb a škodcov jarným rybízom


V súčasnosti existuje asi sedemdesiat chorôb a škodcov, ktorí môžu mať negatívny vplyv na ríbezle. Spracovanie ríbezlí na jar z chorôb a škodcov je jednou z najdôležitejších agrotechnických metód, ktoré umožňujú udržiavať zdravie bobuľových plantáží a získavať vysokokvalitné a hojné plodiny. Spravidla sa ošetrenie alebo opatrenia na ochranu kríkov vykonávajú skoro na jar.

Preventívne ošetrenie

Štandardná starostlivosť o výsadbu bobúľ zahŕňa preventívne liečenie chorôb a rastlinných parazitov, ktoré sa vykonáva niekoľkokrát počas vegetačného obdobia čiernych a červených ríbezlí. Prvýkrát na spracovanie kríkov bobule by malo byť skoro na jar. Samozrejme nie je možné predpovedať, ktoré škodlivé faktory budú rastliny v budúcej sezóne zasiahnuté, takže je veľmi dôležité vykonať komplexnú ochranu rastlín.

Pri výbere nástroja na takéto ošetrenie je veľmi dôležité zohľadniť skutočnosť, že počas kvitnutia sa neodporúča používať silné chemikálie, ktoré často spôsobujú popáleniny kvetom a poškodzujú prospešný opeľujúci hmyz. Počas prevencie treba tiež pamätať na to, že najväčšia efektívnosť použitých prostriedkov sa dodržiava pri prísnom dodržiavaní schémy načasovania a liečby. Správne vykonávanie jarného postreku môže nielen zbaviť ríbezle väčšiny škodcov a parazitov, ale môže tiež umožniť, aby sa bobuľové plantáže plne rozvíjali a mali dobré ovocie.

Lekárske ošetrenie

Úprava záhradných výsadieb má určité rozdiely od preventívnych opatrení. Pri ošetrovaní kríkov bobúľ musia byť rastliny ošetrené na konkrétne ochorenie čo najskôr. Čím skôr je postihnutá rastlina zistená a je stanovená diagnóza škodlivého faktora, tým účinnejší bude boj proti chorobe alebo rastlinnému parazitu.

Ak prevencia zahŕňa komplexný účinok na množstvo škodlivých faktorov, potom je terapeutickým opatrením účinok vybraného liečiva úzko zameraný a umožňuje vám zachrániť výsadbu bobúľ pred špecifickým škodcom alebo patogénom. Počas liečby je potrebné léziu správne odlíšiť, správne zvoliť schému terapeutických opatrení a účinnú látku.

Ríbezle: ako sa chrániť pred škodcami

Schéma a technológia spracovania čierneho ríbezle

Čierne ríbezle sú jednou z najobľúbenejších bobuľových plodín u nás a úspešne sa pestujú nielen skúsenými, ale aj začiatočníckymi záhradníkmi. Štandardná schéma preventívnych opatrení zahŕňa nielen dodržanie lehôt na spracovanie plantáží bobúľ, ale aj správny výber, ako aj používanie drogy.

Pre priaznivcov ekologického poľnohospodárstva je používanie ľudových prostriedkov povolené, ale takéto infúzie založené na prírodných zložkách nemajú vždy správnu účinnosť. V každom prípade skúsení záhradníci odporúčajú používať insekticídy najnižšej triedy nebezpečnosti. Proces spracovania kríkov čiernych ríbezlí zahŕňa činnosti skoro na jar, počas kvitnutia, po kvitnutí a po zbere.

Schéma úpravy rastlín je nasledovná:

  • v marci, pred pučaním, sa nastrieka dostatočne nasýtený roztok síranu meďnatého alebo chloridu meďnatého. Spracovanie by malo byť trikrát, s odstupom dvoch týždňov;
  • v štádiu objavenia sa prvých listov sa prípravky spracúvajú s takými prípravkami ako „Aktara“, „Decis“, „Angio“ alebo „BI-58“;
  • v štádiu prebudenia púčikov a pri prvých príznakoch kvitnutia sa spracuje zmes cisterien na báze Epina a humínových roztokov. Postup spracovania sa vykonáva trikrát, s odstupom jedného týždňa;
  • vo fáze tvorby vaječníkov sa odporúča vykonať ošetrenie prípravkom Epin, ktorý by mal byť doplnený listovou alebo koreňovou zálievkou kríka bobule;
  • po zbere by sa rastliny mali ošetriť zmesou chloridu medi a humínových prípravkov.

V neskorom jesennom období sa spracováva zmes Bordeaux, ktorá sa vykonáva po odstránení spadnutých listov.

Schéma a technológia spracovania červeného ríbezle

Kríky červeného ovocia je možné spracovávať podľa schémy striekania čiernych ríbezlí, v prípade potreby vykonajte miernejšiu profylaxiu, ktorá by mala pripraviť tieto formulácie:

  • nasekajte 0,4 kg listov púpavy a pri izbovej teplote nalejte 10 litrov vody. Trvajte na tom asi päť dní, potom namáhajte a vykonajte ošetrenie;
  • naplňte vedro nasekanou kvetinou z paliny a nalejte vodu pri izbovej teplote, potom nechajte variť a ochladiť vývar. Po prefiltrovaní by mal byť pracovný roztok zriedený vodou v pomere 1: 1 a ošetrený by mal byť bobuľový ker;
  • nasekajte 4-5 kg ​​paradajok a sypte vodu v množstve 10 litrov. Výsledná hmota sa varí päť minút a zriedi sa vodou v pomere 1: 2.

Infúzie založené na cibuľovej šupke a nasekanom cesnakovom alebo tabakovom liste majú veľmi dobrú účinnosť. Použitie rastlinných roztokov vám umožní získať úrodu s najlepšími indikátormi kvality bez nahromadenia škodlivých chemických zložiek.

Ďalšia starostlivosť

V závislosti od odrodových charakteristík a rozmanitosti ríbezlí je veľmi dôležité pozorovať technológiu pestovania bobúľ. Všeobecné pravidlá pestovania plodín bobúľ si vyžadujú pravidelné uvoľňovanie pôdy okolo rastliny, systematické ničenie burín, úpravu pôdy bobule a jej prerezávanie v súlade s poľnohospodárskou technológiou rastliny.

Ríbezle: pestovanie a starostlivosť

Prísne dodržiavanie pestovateľskej technológie vám umožňuje predĺžiť produktívny vek kultúry bobúľ a prispieva k ročným a bohatým výnosom kvalitných bobúľ.