Dom a záhrada

Vyberateľné jahody: odrody, vlastnosti, vlastnosti starostlivosti

Vyberateľné jahody: odrody, vlastnosti, vlastnosti starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vyznačte zvyšujúce sa jahody (Remontant fraga) v tom, že v jednej sezóne môže produkovať niekoľko plodín. Plody môžu mať strednú a veľkú veľkosť a proces tvorby bobúľ trvá od mája do konca jesene. Maximálny výnos takýchto jahôd sa môže zbierať v prvých dvoch rokoch. Potom sa odporúča transplantáciu plantáže.

Najlepšie odrody jahody opravy

Existuje niekoľko populárnych druhov jahod určených na opravu, z ktorých každá má svoje vlastné vlastnosti.

Názov triedyVšeobecný popisVlastnosti bobúľOdolnosť voči chorobám a škodcom
San Andreas (San Andreas Strawberry)Prijaté v USA. Má 4 vlny ploduPlody sú veľké, lesklé, vážia okolo 30 gVynikajúca odolnosť voči škodcom a škvrnám
Monterey (Monterey)Prijaté v Kalifornii. Veľký výnosBobule sú sladké, majú tvar kužeľa.Vynikajúca odolnosť voči chorobám, suchu a zamokreniu
Linosa (Linosa)Talianska odroda. Priemerný rastKužeľové bobule, veľké, krásneDobrá odolnosť proti plesniam a hubám
Aróma (vôňa)Odroda stredného zreniaPlody sú červené, veľké, šťavnatéVynikajúca odolnosť proti škvrnám
Bourbon (Belle Bourbonnaise)Francúzska známka. Kríky sú vysoké, málo fúzyBobule sú veľké, kónické, s príjemnou chuťou.Toleruje teplo
Kráľovná Alžbeta IISilné kríkyBobule sú voňavé, chutné, s lesklým povrchom.Dobrá odolnosť proti chladu a hmyzu
Ischia (Ischia)Talianska odroda. Priemerný rastBobule sú veľké, červené, pretiahnutéVysoká odolnosť voči hubám, nízka - špinenie

Chovné metódy

Reprodukcia zvyšných jahôd sa môže vykonávať pomocou fúzy alebo semien. Ak je vaším cieľom zachovať odrodové charakteristiky rastliny, je lepšie zvoliť prvú metódu. Ak jahoda tvorí málo fúzy, je lepšie použiť metódu semien: je to ťažšie, ale kríky v tomto prípade budú čo najzdravšie a najsilnejšie. Reprodukcia vydelením puzdra je tiež povolená.

Vyberateľné jahody: Funkcie starostlivosti

Pristátie a starostlivosť

Starostlivosť o jahody je jednoduchá, ale má veľa odtieňov. Ak sa poľnohospodárska technológia nedodrží, môžu zomrieť aj najodolnejšie odrody.

Výsadba jahôd na opravu pre oblasť Moskvy na jar sa vykonáva metódou hniezdenia, pri ktorej sa fúzy lepšie zakorenia a sú okamžite pripravené na plodenie. Pri pristávaní na otvorenom priestranstve by ste nemali šetriť miesto: priestor sa hodí pre nové rastliny. Jahody by sa mali vysádzať na mieste, ktoré bolo predtým zbavené buriny a mali by sa kŕmiť hnojivami typu humus a fosfor. Niekoľko týždňov pred výsevom sa hnoj môže do pôdy pridávať v množstve 10 litrov na m². Ťažká pôda je odľahčená pieskom.

Sadenice sa vysádzajú na stále miesto v polovici mája. Medzi rastlinami je ponechaná vzdialenosť asi 70 cm: Pred výsadbou sa na lôžkach pre každý sadenice vytvorí kopec: na ňom sa narovnajú korene jahôd a potom sa jemne vykopajú. Rastliny najskôr nepotrebujú hnojenie, ale vyžaduje sa pravidelné zavlažovanie.

Keďže oprava odrôd je náchylnejšia na choroby ako bežné odrody, treba sa o ne postarať opatrnejšie: musia byť napojené vysokokvalitnou a včasnou vodou. Do vody môžete pridať bylinnú infúziu zo sekanej žihľavy, paliny a rebríka. V teple zalejte rastliny večer alebo ráno.

Aby bolo bobule veľké, po každom zalievaní sa odporúča uvoľniť pôdu okolo kríkov. Je potrebné dbať na to, aby nedošlo k poškodeniu koreňov jahôd. Ak zakoreníte koreňovú zónu rašelinou alebo pilinami, v budúcnosti nie je potrebné uvoľňovanie.

Po presadení si rastliny vyžadujú dobré zalievanie a vrchný dresing. Ako hnojivá môžete použiť infúziu vtáčích trusov alebo dusíka v množstve 1 liter látky na 15 litrov vody. Môže sa použiť aj roztok mulleínu: 1 liter na 10 litrov vody.

Starostlivosť zahŕňa aj včasné odstránenie fúzov jahôd; v opačnom prípade bude plantáž rýchlo rásť a nebudete mať dobrú úrodu. Ak chcete zvýšiť plodnosť, na jar v kríkoch by mali odstrániť všetky vaječníky: prvá plodina sa bude musieť vynechať, ale bobule druhej budú oveľa väčšie a chutnejšie.

Kontrola škodcov a chorôb

Vyberateľné jahody sú postihnuté malým počtom chorôb a škodcov. Najbežnejšie z nich sú uvedené v tabuľke.

Choroba / škodca

Známky porážky

Kontrolné opatrenia
Aphid (Aphid)Na spodnej časti listov a pukov hmyz vylučuje lepkavú tekutinu.Ošetrenie roztokom mydla na bielizeň a popola z dreva
Šedá hniloba (sivá infúzia)Na listoch sa tvoria hnedé škvrny s nadýchanými poťahmi.Postrek chloridom meďnatým, odstránenie napadnutého ovocia, riedenie výsadby
Hnedé škvrny (hnedá makula)Listy zhnednú, spadnúOšetrenie chloridom meďnatým
Múčnatka (Pulveream rubigo)Listy sú hnedé, stočené; bobule sú pokryté bielou vrstvouJarné ošetrenie koloidnou sírou. Postihnuté kríky eliminujú
Jahodový kliešť (Fragum minutum reddas)

Listy sú žlté a stočené.

Striekanie roztokom malatiónu

Recenzie na opravu jahod

Záhradníci zvyčajne reagujú na opravné odrody pozitívne, pretože sú na jar aj na jeseň dobre zavedené, dávajú chutné a šťavnaté bobule. Odporúča sa však starostlivo zvoliť miesto na pestovanie jahôd: nemalo by byť surové, inak bude potrebné vysadiť plantáž.

Prvú úrodu bobúľ opravnej jahody možno získať pomerne skoro - mesiac po výsadbe, čo je jej výhoda oproti bežným odrodám. Plodenie niektorých odrôd trvá celé leto bez prestávky, zatiaľ čo iné musia odpočívať mesiac pred vytvorením novej plodiny. Chuťové vlastnosti bobúľ sa hodnotia ako priemerné hodnoty.

Jahodové fúzy dokonale koria, takže by sa mali pravidelne orezávať, aby rastliny nezaberali celú záhradu.

Ako pestovať odnímateľné jahodové semienka

Nezabudnite na parcele zasadiť opravnú jahodu: budete mať úrodu lahodných bobúľ aj v čase, keď bežné odrody už skončili s plodom. Môžete si vybrať akúkoľvek rozmanitosť bez strachu z chýb: všetky majú dobré vlastnosti.Komentáre:

 1. Fercos

  Bravo, very good idea

 2. Ekhard

  What a good topic

 3. Tobias

  Tvoja fráza je skvelá

 4. Kaarlo

  I not absolutely understand, what you mean?

 5. Braran

  the answer Competent, cognitively ...

 6. Bradlee

  It will not go to him in vain.Napíšte správu