Tajnosť

Technológia pestovania uhoriek v päťlitrových fľašiach

Technológia pestovania uhoriek v päťlitrových fľašiach


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Výsadba uhoriek v päťlitrových fľašiach môže výrazne ušetriť miesto a zefektívniť proces pestovania.

Oblasť použitia

Výsadba do plastových fliaš uľahčuje pestovanie uhoriek na balkóne v byte. Táto nezvyčajná technológia sa považuje za veľmi produktívnu a ziskovú a zároveň úplne nekomplikovanú. Je dôležitý pre pestovanie uhoriek v skleníkoch a na otvorenom priestranstve.

Päťlitrové fľaše sa považujú za pohodlnejšie, ale ak je to potrebné, môžu sa nahradiť 2,5 litrami, v ktorých sa nemôže pestovať viac ako jedna rastlina.

Výhody metódy

Jednou z hlavných výhod pestovania uhoriek v plastových fľašiach je absencia potreby každoročnej výmeny skleníkovej pôdy. Pri pestovaní uhoriek v záhrade alebo doma sa zaznamenávajú nasledujúce výhody tejto metódy:

 • pohodlie, ľahkosť, kompaktnosť a nízka cena plastových nádob, ako aj priepustnosť pre slnečné žiarenie;
 • možnosť pestovania uhoriek na záhrade aj na balkóne;
 • priaznivé podmienky pre pohodlný rast a vývoj uhoriek;
 • ochrana rastlín pred medveďom;
 • hospodárna spotreba vody počas zavlažovania;
 • takmer úplná absencia burín, ktorá je dôležitá pre normálny rast uhoriek a vývoj koreňového systému, a tiež znižuje náklady na kŕmenie.

Uhorky vo fľašiach: Pestovanie

Technológia pristátia

Pri pestovaní uhoriek v plastovej nádobe by ste mali dodržiavať základné pravidlá prípravy semien a dodržať načasovanie výsadby.

Príprava pôdy

V súčasnosti záhradníci používajú pôdy s rôznym zložením, ale všetky musia mať drobivosť a dobrú priepustnosť vzduchu. Môžete použiť už pripravenú pôdu, ktorú predávajú záhradné centrá, alebo vytvoriť výsadbovú zmes na základe týchto pomerov:

 • 1/4 pôdy so záhradným trávnikom;
 • 1/4 pôdy so zhnitými listami;
 • 1/4 časti rašeliny;
 • 1/4 drenážna zmes.

Dobrým výsledkom je drenáž vaječných škrupín s malým množstvom brezového popola.

Príprava vykladacích nádrží

Existuje niekoľko spôsobov použitia plastových fliaš, z ktorých si môžete vybrať najvhodnejší.

Spôsob použitiaFunkcie a technológie
Horná časť päťlitrovej fľaše je odrezaná asi o jednu tretinu, čo vedie k výsadbe kvetináča a vekaV spodnej časti sú vytvorené odtokové otvory a dve tretiny nádoby sú vyplnené živnou pôdou. Pôda sa tam navlhčí a vysadí sa semená alebo sadenice. Do každej 5 litrovej nádoby nie je umiestnených viac ako 5 rastlín
Rozrezaním päťlitrovej fľaše a odstránením jednej zo stien vytvorte nádobu na sadeniceNa dne sa vytvoria otvory na odtekanie prebytočnej vody a potom sa nádoba naplní pôdou na polovicu a zaseje sa semená. Neúplne orezaná horná časť slúži na vytvorenie skleníkového efektu.
Samostatný automatický zavlažovací systém je vytvorený z rozrezaných na polovičné plastové nádobyZ hornej časti lievika v tvare lievika odstráňte vrchnák a naplňte nádobu výživnou zeminou. Teplá voda sa naleje do dolnej polovice a lievikovitá časť sa položí s hrdlom dole. Počet rastlín závisí od objemu nádoby, ale nepresahuje tri

Keď sa sadenice uhoriek v takýchto nádobách prenášajú na záhradné postele, horná časť nádoby počas prvých dvoch týždňov veľmi účinne chráni rastliny pred poklesmi nočnej teploty a tiež pomáha vytvárať ďalší skleníkový efekt.

Funkcie starostlivosti

Plastové nádoby s sadenicami uhoriek by mali byť umiestnené na dobre osvetlenom mieste bez prievanu. Na zavlažovanie musíte použiť vodu zohriatu na slnku až na izbovú teplotu.

Dva týždne po výsadbe je potrebné vykonať prvý vrchný obväz: 15 - 16 g draselnej soli, 5 - 5,5 g dusičnanu amónneho, 30 - 31 g superfosfátu a asi 4,5 g síranu horečnatého zriedeného v 10 1 vody. Môžete tiež použiť mierne koncentrovaný tekutý dresing z mulleínu alebo vtáčieho trusu.

Pri pestovaní na balkóne alebo v skleníku je veľmi dôležitá správna tvorba rastlín, ktorá by sa mala začať vo fáze tretieho listu; v budúcnosti budete musieť zovrieť stonky na piaty alebo šiesty list.

Na prevenciu chorôb sa odporúča postrekovať rastliny infúziou cibule, cesnaku alebo paradajok. Pri porážke uhoriek škodcami alebo chorobami sa môžu používať insekticídy a fungicídy.

Ako pestovať uhorky

Existuje veľa neštandardných spôsobov pestovania uhoriek a iných rastlinných plodín, ale používanie plastových fliaš má mnoho výhod, ktoré záhradníci už ocenili. Popísaná technológia vám predovšetkým umožňuje najľahšie a najúčinnejšie chrániť rastliny pred traumatickými faktormi a prispieva k zvýšeniu produktivity. Plastové kontajnery navyše uľahčujú prepravu sadeníc uhoriek do infielda.Komentáre:

 1. Lunden

  HURÁ!!! HURÁ!!!!!! HURÁ!!!!!!!!

 2. Twitchell

  Not so yourself !!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Bud

  Aké vzácne šťastie! Aké šťastie!

 4. Smedley

  Wonderful, this precious opinion

 5. Tedman

  Aký zaujímavý nápad..

 6. Beagan

  Great, this is funny information.Napíšte správu