Návrh

Mrkva Abaco F1: sľubná holandská odroda


Mrkva Abaco F1 má jasnejšiu a intenzívnejšiu farbu dužiny v porovnaní s väčšinou ostatných odrôd a hybridných foriem. Odroda sa vyznačuje krátkym vegetačným obdobím a tvorbou plnej plodiny počas 110 až 115 dní po vysiatí na otvorenom priestranstve. Odporúča sa na čerstvú spotrebu a spracovanie.

Opis stupňa

Mrkva hybridnej formy Abaco F1 od pôvodcu Monsanto je zaradená do štátneho registra Ruskej federácie a odporúča sa na pestovanie v strednom regióne. Odroda priťahuje pozornosť pestovateľov zeleniny a malých poľnohospodárov kvôli svojim kvalitatívnym vlastnostiam.

Opis koreňovej plodinyVlastnosti triedypoužitieproduktivita
Hmotnosť -105 - 220 g. Buničina je tmavo oranžová. Tvar je kónický.

Dĺžka - 18-20 cm

Predčasné zrenie. Dobrá odolnosť proti praskaniu a škvrnám od listov alteraria. Vysoká chutnosť a predajnosťČerstvé, na konzervovanie, mrazenie, skladovanie420 - 560 kg / ha

Pri pestovaní na domácich pozemkoch a záhradných pozemkoch moskovského regiónu je maximálny výnos odrody 1164 c / ha. Štandardný výnos obchodovateľných výrobkov je 81 až 93%. Obsah sušiny - do 12,4%, celkový cukor - do 8,4%, karotén - do 18,6 mg na 100 gramov surových rastlinných výrobkov.

Mrkva Abaco F1: rastie

Pestovateľská technológia

Optimálnymi základnými nátermi mrkvy Abaco F1 sú piesočnato-hlinitý piesok s vysokým obsahom prachu.s hlbokou ornou vrstvou, ako aj pôdu organického pôvodu. Výška podložia podzemnej vody by mala byť medzi 0,8 - 2,5 m. Optimálna hladina pH je 6,0 - 6,5. Najlepšími predchodcami mrkvy sú kapusta, paradajky, cibuľa, uhorky, skoré zemiaky.

Klíčky mrkvy vydržia teploty až do -4 ° C, ale výsev sa odporúča po uplynutí hrozby oneskorených mrazov (zvyčajne sa vyskytuje koncom apríla alebo prvej dekády mája). Štandardná schéma výsadby mrkvy je 20 × 4 cm, hĺbka výsevu je 1-3 cm.

Technológia pestovania hybridnej formy Abaco F1 je nasledovná:

  • hojné, ale rovnomerné zalievanie každých desať dní;
  • včasné riedenie sadeníc v rôznych štádiách vegetácie, pravidelná kultivácia a burina;
  • nepretržité zásobovanie rastlín všetkými potrebnými živinami. Vysokoúčinné minerálne obväzy, ktoré sa v prípade potreby môžu nahradiť roztokom drevného popola.

Malo by sa pamätať na to, že počas obdobia sucha spôsobuje hojné zalievanie praskliny a deformácie koreňových plodín, vyvoláva choroby a znižuje udržiavaciu kvalitu zberanej plodiny.

Tajomstvo vysokej úrody

Vďaka zimnému výsevu mrkvy na hrebeňoch otvoreného terénu môžete dosiahnuť stabilne vysoký výnos a urýchliť jeho vzhľad o niekoľko týždňov. Súčasne hrebene s plodinami musia byť mulčované vrstvou s výškou 3 až 4 cm a na jar prikryté záhradnou fóliou.

Je veľmi dôležité správne používať hnojivá: na jeseň sa zavádzajú fosfory; potaš pri výsadbe na ťažké pôdy nie všetky sa aplikujú naraz: 50% - na jeseň, 50% - na jar, pred výsevom. Hnojivá obsahujúce dusík sa pridávajú do pôdy pred výsadbou. Ak je pôda ľahká, pred výsevom sa aplikujú všetky hnojivá.

Recenzie záhradníci

Referenčný hybrid Abaco F1 sa teší zaslúženej obľube medzi záhradníkmi a spotrebiteľmi rastlinných produktov vďaka svojmu atraktívnemu vzhľadu a vysokej chuti. Odroda je určená na skorý zber. Koreňové plodiny v tvare patria do odrody Chantene.

Vďaka vynikajúcej úrode kultivaru na akejkoľvek pôde, odolnosti voči rozkvetu, vysokej predajnosti a krásnej žiarivej farbe sa mrkva Abaco F1 stala u nás mimoriadne populárnou a obľúbenou. Analógy holandských semien mrkvy Abaco F1 (napríklad Chantenay Royal) sú tiež veľmi časté.

Zber a skladovanie

Zber by sa mal zbierať, keď koreňové plodiny dosiahnu štandardnú veľkosť a získajú charakteristickú intenzívnu farbu. Kopanie mrkvy je povolené, keď rastie, ale pri dlhodobom skladovaní plodiny sa odporúča vykonať jednorazovú zbierku koreňových plodín.

Ako pestovať mrkvu

Po orezaní a triedení sa mrkva umiestni do čistých suchých škatúľ a vyleje sa do piesku. Úroda je veľmi dobre skladovaná, ak sa koreňové plodiny predtým uložia na hrubú hlinenú kašu a dôkladne sa vysušia.