Tipy

Ozdobné ružové jahody: odrody a pravidlá starostlivosti

Ozdobné ružové jahody: odrody a pravidlá starostlivosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jahody (Fragaria) s ružovými kvetmi alebo ovocím vyzerajú veľmi atraktívne. Pri náležitej starostlivosti dáva dobrú úrodu a po kríkoch je možné ich použiť ako sideráty a kopať ich spolu s posteľami.

Ružové odrody jahôd

Jahody s ružovými plodmi sú zriedkavé., Najpopulárnejšie odrody sú uvedené v tabuľke.

Názov triedyVšeobecná charakteristikaVlastnosti bobúľRastúce vlastnosti
Galya ChivÚrodaBobule sú svetloružové alebo ružové, veľké, s dezertnou chuťouNie je náchylný na chorobu
Ružový sen (ružové somnium)Opravy, ultra predčasnéBobule sú jasne ružové, sladkéPlodenie je dlhé. Štandardná poľnohospodárska technológia
Zrušiť výberOprava spoľahlivej triedyHusté, chutné bobuleStupeň neutrálneho denného svetla
Ružové princeznyHybrid jahôd a jahôdRužové bobuleŠtandardná poľnohospodárska technológia
Ananás (ananás) alebo VictoriaOdroda veľkoplodá a veľkokvetáPlody sú veľké, chuť je vynikajúcaNízka údržba
Lizonka (Lizonka)Hybridný, má dekoratívny vzhľadBobule sú stredne sladkéKvety v polovici leta prinášajú ovocie až do mrazu
Tarpan (Tarpan)Opravný stupeň

Veľké bobule

Ovocie celé leto. Nevyžaduje sa žiadna osobitná starostlivosť

Jahodové odrody s ružovými kvetmi

Tieto odrody jahôd sú oceňované pre svoj pôvodný vzhľad. Samozrejme, že v prvom rade sú chované na bobule a krásne kvety sú veľkým bonusom: kríky sa stávajú skutočnou ozdobou miesta. Nie je veľa odrôd ružových kvetov jahôd. Zoberme si medzi nimi najobľúbenejšie.

Ako pestovať jahody

Názov triedyVšeobecná charakteristikaVlastnosti bobúľ a kvetovRastúce vlastnosti
Ružový zázrak (Pink Spiritus)Skorý zrelý vysoko výnosný hybridBobule vynikajúcej chuti. Dekoratívne kvetyVynikajúca odolnosť voči chorobám a mrazu
Ružové plameniakyVážená odroda. Často sa používa na dekoratívne účely.Bobule do 2 cm dlhé, sladké a kyslé. Veľké kvetyVyžaduje viazanie stopiek
Novel (Novel)Odroda s nepretržitým rodením a kvitnutímVeľké bobule a kvetySchopnosť prinášať ovocie nezávisí od klimatických podmienok a denného svetla.

Toskánsko (Etruria)

Opravný stupeň

Veľké ovocieStupeň odolnosti voči mrazu
Eternity (Aeternum)Odroda s dobrým klíčením a nepretržitým plodenímBobule strednej veľkosti, voňavé, chutnéVyžaduje pravidelné zavlažovanie, kultiváciu a burinu
Tristan (Tristan)Odroda s kompaktnými puzdramiStredne sladké ovocieOdolné voči chorobám
Gazan (gáza)Stupeň ampelPlody sú sladké a šťavnaté, veľké kvetyNie náročné na starostlivosť

Použitie ružových jahôd pri terénnych úpravách

Odrody s ružovými kvetmi sú nezvyčajne krásne, preto sa často používajú pri terénnych úpravách. Na dekoráciu záhrady sa používajú väčšinou odrody jahôd, ako sú Roman F1, Tarpan F1 a Tristan F1.

Mnoho hybridov s ružovým kvetom má veľké bobule, ktoré sú nielen chutné, ale môžu tiež vykonávať dekoratívnu funkciu.

Dôležité! Na pestovanie dekoratívnych jahôd pomocou semien. Nakupujte ich lepšie v špeciálnych obchodoch.

Výsev jahodových semien pre sadenice sa uskutočňuje vo februári a iba na povrchu pôdy. Semená nie sú posypané zemou. Ľahko sa zalievajú vodou a potom krabicu zakryjú vekom. Po objavení dvoch plných listov (asi o 30 dní neskôr) sa sadenice potápajú. Vo vyrovnávacej nádobe na hrebeňoch, balkónoch a kvetinových záhonoch sa sadenice vysádzajú vo veku 2 mesiacov.

Na jeseň je potrebné rezať ozdobné jahody a korene sa presádzajú na posteľ a pokryté senom alebo pilinami. Na jar môžu byť vytiahnuté a vysadené znova na kvetinovom záhone, vo vyrovnávacej nádobe alebo na balkóne. Na rozdiel od štandardných jahôd sa vyžaduje dôkladná dekoratívna starostlivosť.

Recenzie záhradníkov

Existujú rôzne recenzie týkajúce sa odrôd ružových a ružových plodov. Záhradníci ľutujú, že plody takýchto jahôd nie sú príliš veľké, ale sú spokojní s chuťou a charakterizujú ovocie ako voňavé a sladké.

Semená klíčia väčšinou veľmi dobre, sadenice sú silné. Medzi nedostatkami sú vysoké náklady na takéto jahody, ako aj potreba niektorých odrôd na kvalitnú starostlivosť, bez ktorých sa rastlina pomaly vyvíja, kvety sú menšie a nemusí existovať vôbec žiadna plodina.

Jahody: výber odrôd

Pestovanie jahod ružových plodov alebo ružových kvetov je vo všeobecnosti zložitý proces, ktorý si vyžaduje trpezlivosť. Výsledok však stojí za to: táto krása sa stane skutočnou ozdobou vášho webu!