Tajnosť

Podnikateľský plán pestovania hydroponických plodín

Podnikateľský plán pestovania hydroponických plodín


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hydroponické podnikanie patrí do kategórie perspektívnych firiem v oblasti rastlinnej výroby, ktorá je v našej krajine veľmi dôležitá. Hydroponické pestovanie melónu a iných plodín sa môže vykonávať celoročne.

Obchodné prínosy

V hydroponickom systéme je klasická pôda nahradená špeciálnym substrátom. V porovnaní s tradičnými a dobre známymi všetkými záhradníkmi pestujúcimi rastliny v pôde má hydroponická technológia množstvo nesporných výhod, ktoré sú zrejmé všetkým pestovateľom:

 • rastlina je vybavená všetkými látkami a vitamínmi potrebnými pre rast a úplný vývoj;
 • kultúra je silnejšia a zdravšia a ukazovatele intenzity kvetu sa niekoľkokrát zvyšujú;
 • prostredie bez pôdy je charakterizované neprítomnosťou škodcov, nepodporuje rozvoj chorôb, ako sú hniloba a plesňové infekcie;
 • nie je potrebné používať chemikálie na preventívne a ochranné opatrenia;
 • v koreňovom systéme rastlín nedochádza k nedostatku kyslíka a nie je ani možné čeliť negatívnym účinkom predávkovania alebo nedostatku hnojív;
 • s minimálnou kultivačnou plochou je možné dosiahnuť maximálnu produktivitu po celý rok, dokonca aj doma.

Správne vypracovaný a kompetentný obchodný plán vám umožňuje optimalizovať výrobu a získať slušný zisk pri pestovaní zeleniny alebo bobúľ s cieľom ďalšej implementácie. Pri vypracúvaní plánu je veľmi dôležité zohľadniť hlavné body, ktoré sú uvedené:

 • miesto pre pestovanie rastlín;
 • botanické a odrodové charakteristiky pestovanej plodiny;
 • vlastnosti predaja hotových rastlinných alebo bobuľových výrobkov;
 • analýza toku financovania a výdavkov.

Hlavným dôvodom celosvetovej popularity hydroponickej technológie je jej vysoká hospodárnosť, ktorá sa dosahuje zvýšením výnosov so značnými úsporami zdrojov.

Hydroponika: pestovanie sadeníc

Náklady na hnojivo

Technológia pestovania hydropónov zahŕňa použitie tekutých hnojív. Kvalitatívne a správne pripravený výživný roztok vám umožní úplne poskytnúť rastline rastce potrebné prvky pre plný rast a vývoj. Akýkoľvek typ živného roztoku pre rastliny pestované na hydroponike musí nevyhnutne obsahovať všetky živiny potrebné pre rast a vývoj. Výrobky z kategórie „tekuté hnojivá“ predávané v našej krajine sa osvedčili v hydroponických podmienkach.

názovvymenovanieštruktúraSpôsob aplikácie
Etisso Hydro VitalKvapalný typ komplexného hnojiva obohateného stopovými prvkami a zložkami tlmivého roztoku, ktorý vám umožňuje zosúladiť hodnoty pHdusík 5,2%, fosfor 5,0%, draslík 4,2%, stopové prvky a vitamíny10 ml hnojiva na 10 litrov vody
Spezialdunger HydrokulturVhodný na pestovanie rastlín v hydroponických systémochDusík 4,5%, 4,5% fosfor, 6% draslík, stopové prvky30 ml na 20 l vody
Kvet flóryMinerálny typ dvojzložkového koncentrovaného hnojiva s bioaktívnymi prísadami a stimulanciamiN, P, K, SO, MgO, Fe, Zn, B, Mn a Mo25 ml na 10 l vody
Flora Duo Grow-HWPrítomnosť bioaktívnych prísad a stimulantov umožňuje úpravu pH a je vhodná na použitie v tvrdej vodeN, K20, CaO, MgO, Fe, Cu,
Zn, B, Mn a Mo
Podľa pokynov dodaných výrobcom

Pomerne často sa pri pestovaní rastlín na hydroponii používa hnojivo Kemira-Hydro, Pri výbere hnojiva pre výživný roztok sa musí zohľadniť molárna hmotnosť živín. Je nevyhnutné monitorovať výkonnosť batérií, aby sa neprekročila koncentrácia mikro a makro prvkov vložených do substrátu.

Ak je to potrebné, do systému pridajte usadenú vodu, čím sa ušetrí objem roztoku živín. Každé tri mesiace sa odporúča, aby sa v hydroponickom pestovateľskom systéme nahradil celý výživový roztok.

Základné vybavenie

Zariadenia zapojené do hydroponickej kultivácie sa môžu líšiť. Môžete použiť hotové schémy a vytvoriť systém vlastnými rukami, alebo môžete použiť priemyselnú vysoko produktívnu inštaláciu, ktorá sa najčastejšie stáva voľbou vlastníkov skleníka. Pred výberom vybavenia je potrebné vyhodnotiť rôzne možnosti, ako aj zvážiť výhody a nevýhody:

 • pri pestovaní rastlín s nedostatočnou veľkosťou je najvhodnejšou voľbou použiť recirkulačný systém NFT alebo zaplavené štrkové kanály, periodiká;
 • vysoké alebo príliš náročné plodiny určené na starostlivosť, je žiaduce pestovať na nerecirkulačných systémoch založených na použití substrátu.

Malo by sa pamätať na to, že použitie recirkulačných systémov neznamená použitie vody s vysokým obsahom rozpustených solí. Voda nedostatočnej kvality sa musí čistiť pomocou pomerne drahých filtrov pracujúcich na princípe reverznej osmózy.

Spravidla je potrebné pripraviť priestor na umiestnenie vopred, v súlade s obchodným plánom a rozvinutými schémami. Dôležitú úlohu zohráva príprava kvalitného substrátu, ktoré môžu byť zastúpené: perlit, vermikulit, expandovaná hlina, minerálna vlna, kokosové vlákno, chemicky neutrálne vlákna vo forme nylonu, polypropylénu, kapry alebo penovej gumy.

Vlastný výrobný systém je založený na použití nasledujúcich nevyhnutných komponentov:

 • čerpadlo alebo čerpadlo a kompresor;
 • podnosy alebo palety;
 • Výsadbové kvetináče;
 • žiarovky na osvetlenie v zime.

Na inštaláciu hydroponického systému je vhodné použiť špeciálnu kovovú skrinku alebo vyrobiť stojany. Pri kúpe hotového systému musíte dôkladne preštudovať priložené pokyny. Základná koncepcia a systém priemyselného pestovania zahŕňa systém na vykurovanie a chladenie, špeciálne panely, systém úpravy vody vo forme kolektora a zásobníka. Môže byť tiež potrebné zakúpiť záložné systémy poskytované generátormi energie na nepretržitú prevádzku recirkulačného systému.

Systém kvapkovej závlahy dodáva výživný roztok pod základňu rastlín s vopred určeným intervalom. Takéto systémy sú ideálne pre pestovanie uhoriek, paradajok, papriky a baklažánu. Tečúce hydroponické systémy sa vyznačujú pohybom živného roztoku kanálikmi s umiestneným koreňovým systémom rastlín. Tento systém sa osvedčil pri pestovaní šalátu, bazalky, petržlenu, feniklu, kôpru a ďalších zelených plodín. Kvapalné zavlažovanie v hydroponii sa najčastejšie používa pri pestovaní jahôd a jahôd.

Očakávaný zisk

Koľko peňazí na investície a aký zisk možno očakávať, sú hlavnými otázkami pestovateľov rastlín, ktorí začínajú ovládať technológiu hydroponického pestovania. Na výpočet zisku by sa malo pamätať na to, že väčšina plodín pestovaných za týchto podmienok má ukazovatele maximálneho výnosu, ktoré možno získať z každého štvorcového metra bez ohľadu na počet vysadených rastlín. Ako ukazuje prax, neexistujú žiadne významné rozdiely v hustote výsadby medzi hydroponiou a klasickou pôdou. Pri zvýšení hustoty výsadby možno pozorovať stratu úrody a pokles celkového výnosu.

DIY hydroponika

Je tiež dôležité pamätať na to, že pestovanie odrôd, ktoré dozrievajú dozrievanie, si vyžaduje zváženie doby obratu. Preto s celoročnou kultiváciou v hydroponii musíte najprv vypočítať zisk za celý rok podľa priemerných výnosových ukazovateľov. Nemalo by sa zabúdať, že dôležitým aspektom rastlinnej výroby je kvalita výrobkov, náklady na prácu a balenie za účelom ďalšieho vykonávania.Komentáre:

 1. Anbidian

  Is the entertaining answer

 2. Shakalkis

  Mýliš sa. Môžem brániť pozíciu.

 3. Kay

  For me it is a very interesting topic. Dajte so sebou, budeme komunikovať v PM.Napíšte správu