Rastliny

Pumpkin "Sweetie": vlastnosti odrody


Tekvica "Sweetie" sa vzťahuje na stoly veľkoplodých odrôd stredne dozrievajúcich, ktoré sú populárne v záhradníctve. Opis odrody zahŕňa dozrievanie zvonka atraktívneho ovocia s veľmi chutnou a sladkou dužinou.

Opis a vlastnosti odrody

Tekvica tekvica, ktorá je v našej krajine veľmi populárna, Variety, tvorí rastlinu strednej dĺžky až jeden a pol metra. Plody sú veľmi atraktívne, segmentované, okrúhle, červenooranžové. Priemerná hmotnosť jedného plodu je 1,9 - 2,7 kg. Buničina je tmavo oranžová, šťavnatá a pomerne hustá, sladkej chuti. Ukazovatele obsahu cukru v buničine dosahujú 7-8%. Zrná buničina obsahuje významné množstvo kyseliny askorbovej a karoténu.

Odroda sa vyznačuje odolnosťou voči chladu a veľmi vysokou úžitkovosťou na použitie pri stole. Buničina sa používa na prípravu príloh, prvých jedál a teplých občerstvení a osvedčila sa tiež ako surovina na prípravu štiav a sušenia. Pred výsadbou tekvice by sa malo do každej jamky pridať malé množstvo kompostu alebo hniloby hnoja s drevným popolom a superfosfátom.

Dátumy a pravidlá vykládky

Najlepšia možnosť je zasadiť klíčiaci semenný materiál v štádiu kotyledónových letákov na hrebeňoch otvoreného terénu.

Pre výsadbu tekvicovej odrody "Candy" je veľmi dôležité, aby sa stránka správne a včas pripravila:

  • na pestovanie tekvice sa odporúča prideliť na južnú stranu lokality dobre vyhrievané a najviac slnečné pôdy;
  • tekvice rastú veľmi dobre, vyvíjajú a prinášajú ovocie na stredne ľahkých a ľahkých ílovitých pôdach, ako aj na plochách zastúpených neutrálnymi piesočnatými ílovitými pôdami, ktoré sú dobre ochutené organickou hmotou;
  • tekvica potrebuje pomerne rozsiahly priestor na kŕmenie (každá rastlina by mala mať aspoň jeden meter štvorcový), štandardná vzdialenosť medzi zárezmi výsadby by mala byť asi 80 - 90 cm;
  • tekvica sa môže pestovať aj na veľkých hrebeňoch a v skleníkoch.

Tekvica "Sweetie": opis odrody

V regiónoch s rôznymi pôdnymi a klimatickými podmienkami je načasovanie pestovania tekvice veľmi odlišné. Na pozemkoch pre domácnosť, ktoré sa nachádzajú v strede našej krajiny av severnejších oblastiach, by sa klíčiace semená takejto plodiny, ako je tekvica, mali vysádzať vo fáze listov klíčnych rastlín najskôr v poslednej dekáde mája alebo v prvej dekáde júna. Najlepšie je použiť krycí materiál. Po hrozbe neskorých jarných mrazov pri nočných prechodoch sa odporúča z hrebeňov odstrániť prístrešok.

Pri pestovaní tekvice s použitím sadeníc sa odporúča osivo sadby vysiať v poslednej dekáde apríla. Sadenice sa odporúčajú napájať výhradne teplou vodou, ktorej teplota je najmenej 20 - 24 ° C. Už pestované sadenice by sa mali vysádzať na otvorenom priestranstve vo veku jedného mesiaca, približne koncom mája. Vysadené tekvicové sadenice by mali byť tiež zakryté záhradným zábalom.

Zber a skladovanie

Odrody tekvica „Candy“ by sa mali zbierať v termínoch, ktoré sa môžu výrazne líšiť v závislosti od pôdy a klimatických podmienok charakteristických pre región, v ktorom sa táto zeleninová plodina pestuje. Tekvica tejto odrody patrí k novým vysoko výnosným porciovaným, najmä sladkým odrodám strednej zrelosti. Preto od obdobia hromadenia sadeníc do štádia zberu trvá asi 115 - 138 dní.

Na uskladnenie odrody "Sweetie" sa plody berú celé, silné, bez trhlín. Plodiny sa triedia podľa veľkosti a kvality. Pri rezaní tekvica z biča zanechávajú stopku asi 6-10 cm (v závislosti od veľkosti), plody nie sú nijako umývané a chránené pred technickým poškodením. V prípade mrazu sú tekvica na záhrade pokrytá izolačným materiálom alebo posypaná slamkou.

Plody určené na skladovanie musia byť zložené do jednej vrstvy na mäkkom povrchu bez toho, aby sa navzájom dotýkali. Zberané plodiny je potrebné skladovať pri teplote 8 - 10 ° C s optimálnou vlhkosťou 70 - 80%. Skladovanie tekvičiek v chladničke je povolené. Skladovateľnosť správne vyplnených prírezov je približne 8 - 10 mesiacov.

Recenzie a poradenstvo záhradníci

Tekvica s názvom "Sweetie", podľa záhradníkov, odkazuje na nenáročné a produktívne odrody. Každá rastlina tvorí najmenej päť plodov s tmavo červenou kôrou. V jednom štádiu dozrievania je tekvica tejto odrody zvonka podobná dozrievajúcemu vodnému melónu.

Tekvica: výber odrôd

Dužina je stredne hrubá, chrumkavá a hustá, ale dostatočne šťavnatá. Aromatické vlastnosti zrelého ovocia sú vynikajúce, takže tekvica tejto odrody sa používa univerzálne. Vláknina je chutná v surovej forme, ale, bohužiaľ, aj v prípade úplne dozretého ovocia je zriedka možné pozorovať prítomnosť semien vysokej kvality, takže ich zber za účelom ďalšej výsadby je takmer nemožný.

Pozrite si video: How to Carve a Simple yet Scary Pumpkin Face (Júl 2020).