Nápady

Malinový "Ruby náhrdelník": vlastnosti poľnohospodárskej technológie a vlastnosti odrody


Malinový rubínový náhrdelník je súčasťou štátneho registra Ruskej federácie. Táto rozmanitosť domácich výberov, ktorá je známa mnohým záhradníkom, patrí k opravným odrodám so strednou zrelosťou, univerzálnym využitím plodiny. Chovaný známymi chovateľmi GNU VSTISP.

Hlavná charakteristika

Záhradné maliny „Ruby náhrdelník“ tvoria stredne vysoké, stredne sa šíriace a dobre vyvinuté rastliny. Výška výhonkov nie je vyššia ako 1,65 - 1,85 m. Dvojročné výhonky náhrdelníka Ruby majú svetlo hnedú farbu, rovný rast. Spike sadzby sú zanedbateľné. Hroty s červeným podstavcom sú umiestnené po celej dĺžke výhonku.

Jednoročný druh výhonkov, ktoré na konci vegetačného obdobia získajú výraznú červeno-fialovú farbu. Neexistuje puberta. Voskový plak na výhonkoch strednej intenzity.

Bobule sa vyznačujú predajným vzhľadom. Priemerná hmotnosť obchodovateľných plodov môže byť 4,5–5,5 g. Tvar je pravidelný, pretiahnutý, valcový. Povrch je jasne rubínovej farby. Buničina je jemná, šťavnatá, sladká a kyslá chuť. Hodnotenie podľa stupnice ochutnávky je 3,8 bodu.

Chemické zloženie:

  • obsah cukru v buničine nie je nižší ako 5,6%;
  • obsah kyselín - o niečo viac ako 1%;
  • obsah vitamínu C je na úrovni 34 mg%.

Priemerná produktivita nie je menšia ako 155 - 160 kg / ha. Indikátory odolnosti voči suchu a odolnosti voči vysokým teplotám sú priemerné. Odolnosť proti chorobám a hlavným škodcom zodpovedá štandardným deklarovaným ukazovateľom, Na každej rastline sa vytvorí asi šesť výhonkov.

Malinový „Ruby náhrdelník“: opis odrody

Základy poľnohospodárskeho inžinierstva

Maliny by sa mali nachádzať v dobre osvetlených oblastiach s úrodnou pôdou a hlbokými podzemnými vodami. Na pristátie je potrebné pripraviť jamy alebo ryhy. Štrbiny by mali mať šírku 50 - 60 cm a hĺbku 40 - 45 cm. Vykopajte otvory a pripravte brázdy dva týždne pred výsadbou.

Je žiaduce zasadiť rastliny na vysokých hrebeňoch so značným množstvom organickej hmoty. Počas prípravy sú potrebné dve vedrá rašeliny alebo humusu v každej výsadbovej jame, ako aj 1 liter drevného popola a asi 30 g produktu Kemira Universal. Po výsadbe sa uskutoční zalievanie. Ďalšou starostlivosťou je vykonávanie štandardných činností: zalievanie, hnojenie, odburinenie, kultivácia a príprava na zimu.

S cieľom priblížiť obdobie plodenia a urýchliť dozrievanie v regiónoch s relatívne nepriaznivými klimatickými podmienkami sa odporúča používať všetky poľnohospodárske metódy zamerané na najlepšie zahriatie pôdy od skorej jari do jesene. Je potrebné si uvedomiť, že náhrdelník Ruby podľa zavedenej technológie pestovania vyžaduje každoročné úplné odstránenie výhonkov v jesennom období.

Ochrana pred chorobami

Opravy malín odrody Ruby Necklace nie sú príliš často napadnuté rastlinnými parazitmi a zriedkavo sú postihnuté hlavnými chorobami malín., Vo fáze tvorby púčikov sa odporúča, aby sa maliny večer postrekovali infúziou založenou na mučivom v množstve 0,35 kg suchej trávy na 10 l vriacej vody. Na jeseň je veľmi dôležité vykonávať úplné prerezávanie a hĺbkové vykopávanie pôdy, čo umožňuje ničiť zimujúcich škodcov.

Na ochranu malín pred roztočmi a húsenicami musia byť rastliny pred fázou aktívneho kvitnutia a na jeseň ošetrené fufanónom alebo prípravkami ako Iskra a Confidor. Všetky choré a poškodené výhonky musia byť vystrihnuté a potom spálené.

Recenzie záhradníkov

V strednej zóne Ruska sa osvedčili najmä odrody na opravu, ktoré získal domáci chovateľ I. V. Kazakov. Tieto odrody zahŕňajú rubínový náhrdelník. Odroda sa vyznačuje záhradníkmi ako vysoko výnosná a prenosná, čo ju robí veľmi sľubnou pre pestovanie na účely komerčnej výroby. Podľa záhradníkov je opis odrody úplne pravdivý: doba zrenia je priemerná a účel bobúľ je univerzálny.

Ako pestovať maliny

Začiatok plodu v strednom pruhu našej krajiny nastáva v polovici augusta. Bobule nespadajú z kríkov po dlhú dobu a môžete ich zbierať raz za päť dní. Podľa recenzií sa „Ruby Necklace“ vyznačuje vysokou mierou reprodukcie. Pri náležitej starostlivosti o maliny môžu výnosy dosahovať 2,5–3 kg z každého kríka, ale v hodnoteniach letných obyvateľov sa uvádza, že pri nesprávnom režime starostlivosti je bobule náchylné na viditeľné sekanie. Maximálny výnos sa pozoruje iba pri vysokej poľnohospodárskej technológii a priaznivých pôdnych a klimatických podmienkach.