Inštrukcia

"Shy" - malinová odroda obľúbená v mnohých regiónoch

"Shy" - malinová odroda obľúbená v mnohých regiónoch


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nepretržitý Raspberry "Skromnitsa" bol prijatý na štátne testovanie odrôd v roku 1982 a opis odrody a jej vlastnosti boli zahrnuté do štátneho registra v roku 1990.

Odroda sa odporúča na pestovanie na domácich pozemkoch v oblastiach severozápadného, ​​stredného, ​​volga-vyatského, stredného čierneho sveta, severného Kaukazu, západného Sibíri a stredného Volhy, vrátane regiónov Tula, Ryazan, Smolensk a Kemerovo, kde sa stala veľmi populárnou malina „Skromnitsa“. , Autorom tejto odrody sa stal chovateľ I. V. Kazakov, známy pre záhradníkov.

Vlastnosti triedy

Záhradné maliny s názvom „Shy“ vyšľachtili odborníci z Kokinského pevnosti VSTISP. Pri prechode boli použité bulharské rubíny a maliny zvané Otava. Pestovaná odroda nie je trvalá a patrí do kategórie strednodobých plodín bobúľ. Vyznačuje sa zimnou otužilosťou a toleruje sucho.

Kríky sú stredne vysoké, vysoké nie viac ako 2 m. Rastliny sú mierne rozľahlé, s miernym sklonom k ​​tvorbe výhonkov. Rovné výhonky, bez hrotu. Bobule nie sú príliš veľké a vážia od 2,5 do 2,9 g. Tvar bobule je guľatý kužeľ. Buničina je hustá, bez výraznej arómy. Chuť zrelých bobúľ je pomerne priemerná a hodnotenie degustátorov je 4,2 bodu.

Kôra v dolnej časti výhonkov je dostatočne odolná proti starnutiu a je odolná voči poškodeniu antracózou. Citlivosť odrody na poškodenie šedou hnilobou a roztočmi naznačuje včasné vykonanie preventívnych a ochranných opatrení. Priemerné výnosy z každého kríka veľmi zriedka presahujú 2,5–2,7 kg alebo 80–85 kg / ha. Zrenie bobúľ je relatívne priateľské. Malinová „hanblivá“ sebestačná. Zberané plodiny sa môžu používať čerstvé a na zber počas zimného obdobia.

Maliny: opis odrôd

Pestovateľské výhody

Odroda stredne dozrievajúca „Shy“ má mnoho výhod, vďaka ktorým je vhodný na kultiváciu vo väčšine regiónov našej krajiny:

  • Vhodnosť odrody Skromnitsa pre mechanizovanú kultivačnú technológiu;
  • slabé bodnutie v spodnej časti a úplná neprítomnosť tŕňov v hornej časti výhonkov, ako aj prítomnosť intenzívneho voskového povlaku, ktorý zabraňuje nadmernému odparovaniu vlhkosti;
  • relatívne priateľské dozrievanie plodiny počas celej sezóny;
  • vysoká predajnosť a vhodnosť na prepravu na veľké vzdialenosti;
  • zimná odolnosť a odolnosť voči suchu, ako aj odolnosť kôry voči teplu.

Nevýhody odrody „Shy girl“ zahŕňajú vysokú náchylnosť na poškodenie žlčou a malinovými roztočmi.

Pristátie a starostlivosť

Malinové sadenice odrody Skromnitsa sa odporúčajú umiestňovať do oblastí bez močiarov, dobre osvetlené celý deň a s vysokou mierou plodnosti. Pristátie sa vykonáva v samostatných otvoroch alebo priekopách. Štandardná vzorka pristátia je 2 - 2,5 x 0,5 - 1 m. Výsadbový materiál je možné pestovať na jar a na jeseň.

Počas celej sezóny musia kríky bohaté, pravidelné zálievky a vrchné dresingy, ktoré je možné redukovať organickým mulčovaním okolo rastlín. Je tiež potrebné vykonávať odstraňovanie buriny a uvoľňovanie pôdy. V zime sa v severných oblastiach pestovania vykonáva vysoko kvalitné prerezávanie a ochrana kríkov na zimu.

Z hlavných rastlinných parazitov sa odporúča striekať kríky účinným prípravkom Iskra alebo Confidor až do fázy aktívneho kvitnutia a po zbere sa rastliny opäť ošetria karbofosom. Dobrá účinnosť sa pozoruje pri spracovaní závodov s výrobkom Decis. Nadzemné časti rastlín postihnutých žlčníkom sa musia odrezať a spáliť.

Hodnotenie stupňa

Zaručená zimná odolnosť, doplnená vysokým a stabilným výnosom, ako aj odolnosť voči antracitovej patogéne, robí z Maliny Skromnitsa jednu z odrôd, ktoré sú medzi ruskými letnými obyvateľmi najviac žiadané. Stredne husté bobule, ktoré sú dobre oddelené od nádoby a majú vonkajšiu príťažlivosť, sú na trhu s produktmi bobúľ pomerne žiadané.

Ako pestovať maliny

Malina "Skromnitsa" sa dokonale prispôsobuje pôdnym a klimatickým podmienkam v suchých a horúcich oblastiach pestovania, takže recenzie záhradníkov v južných oblastiach sú väčšinou pozitívne. Poctivo treba poznamenať, že veľa záhradkárov naozaj neocení chuť a predajnosť tejto odrody, najmä chuť zrelých bobúľ. Dobrá odolnosť v zime a odolnosť voči suchu ju však robia dostatočne populárnou pre záhradkárstvo.